Cykl cotygodniowych, ogólnodostępnych treningów biegowych oraz comiesięcznych, otwartych zawodów biegowych na dystansie 10 km

248
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec6810
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
99 015 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
W wolskich parkach w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień-październik 2016 r. co tydzień będą prowadzone otwarte treningi biegowe. Postępy uczestników będą sprawdzane w organizowanych raz w miesiącu zawodach biegowych na dystansie 10 km z towarzyszącymi im krótszymi biegami rodzinnymi i dziecięcymi, również w miesiącach marzec-czerwiec oraz wrzesień-październik 2016 r.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park im. Edwarda Szymańskiego, Park Moczydło, Lasek na Kole
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Treningi biegowe będą się odbywały w wolskich parkach z wykorzystaniem urządzeń ćwiczeniowych już istniejących i budowanych w ramach realizacji budżetu partycypacyjnego na rok 2015. Zawody organizowane będą w Parku im. E. Szymańskiego.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W wolskich parkach w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień-październik 2016 r. co tydzień będą prowadzone otwarte treningi biegowe. Postępy uczestników będą sprawdzane w organizowanych raz w miesiącu zawodach biegowych na dystansie 10 km z towarzyszącymi im krótszymi biegami rodzinnymi i dziecięcymi, również w miesiącach marzec-czerwiec oraz wrzesień-październik 2016 r.
Opis projektu
W wolskich parkach w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień-październik 2016 r. co tydzień będą prowadzone otwarte treningi biegowe przez wykwalifikowanych trenerów lekkiej atletyki, z podziałem na grupą początkującą i zaawansowaną. W zajęciach, poza siecią parkowych alejek, wykorzystywane będą już istniejące i zaplanowane do budowy w 2015 r. urządzenia sportowo-rekreacyjne: siłownie "pod chmurką", tzw. "ścieżki zdrowia" oraz instalacje kalisteniczne. Szczególnie cenny jest zróżnicowany pod względem wysokościowym teren Parku Moczydło z Górką Moczydłowską, na której można wykonywać efektywne treningi siły biegowej z podbiegami i zbiegami. Raz w miesiącu, także w okresie marzec-czerwiec oraz wrzesień-październik 2016 r., organizowane będą otwarte dla każdego powyżej 16 roku życia, bezpłatne zawody biegowe na dystansie 10 km, poprzedzone biegami dziecięcymi na dystansie 100, 300 i 600 m. Po biegu głównym na 10 km będzie też sztafeta rodzinna 3 x 500 m. Dla grupy trenującej co tydzień w wolskich parkach zawody mają charakter kontrolny, można na nich sprawdzić treningowe postępy. W ramach całego cyklu zawodów prowadzona jest łączna klasyfikacja wyników w kategoriach wiekowych co 5 lat, osobna dla kobiet i mężczyzn. O miejscu w kategorii decyduje suma trzech najlepszych czasów, zatem warunkiem koniecznym do uwzględnienia zawodnika w klasyfikacji jest udział w trzech biegach. Na ostatnich zawodach będą wręczane imienne medale z wygrawerowanymi wynikami poszczególnych biegów i nagrody dla najlepszych. Zawody są otwarte dla zawodników niepełnosprawnych, z wyłączeniem poruszających się na wózkach. Mogą startować i brać udział w treningach zawodnicy niewidomi, którym towarzyszą biegnący przewodnicy. Niepełnosprawni mają osobną klasyfikację i przewidziane specjalne nagrody za udział. Zawody rozgrywane są na dobrze zmierzonej parkowej pętli o długości 2500 m z oznaczeniem co kilometr. Są zabezpieczone medycznie przez ratowników, dokonywany jest komputerowy pomiar czasu, przy trasie będzie punkt z napojami, po biegu przewidziano posiłek, start i metę wyznacza nadmuchiwana brama, w pobliżu będą namioty przewidziane na szatnie i depozyty oraz przenośne toalety.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt jest odpowiedzią na rosnącą popularność biegania. Pozwala przygotować początkujących joggerów do bezpiecznego treningu i efektywnego udziału w zawodach biegowych. Wykorzystuje znakomity potencjał wolskich parków i powstającą w nich infrastrukturę treningową. Popularyzuje uprawianie sportu i rekreacji wśród mieszkańców Woli (i nie tylko) w różnym wieku, także wśród rodzin z dziećmi. Treningi i zawody będą miały aspekt integracyjny, jako otwarte dla zawodników niepełnosprawnych. Dzięki kategoriom wiekowym co 5 lat do udziału w treningach i zawodach zachęca się seniorów, którzy nawet biegając niezbyt szybko są usatysfakcjonowani i nagradzani. Projekt nawiązuje do sportowej tradycji dzielnicy, jaką było przed dekadą biegowe Grand Prix Woli.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Obsługa trenerska cotygodniowych treningów w wolskich parkach: 6000 zł
2. Obsługa strony internetowej treningów i imprezy biegowej, fanpejdżu, koszty domeny i projektu strony internetowej, korespondencja z uczestnikami, obsługa zapisów, publikacja wyników, relacji z zawodów i treningów: 3000 zł
3. Koszty organizacji imprez biegowych: zakup palików i oznaczeń trasy, zakup artykułów biurowych, zakup numerów startowych, wydruk tabliczek informacyjnych i strzałek, ubezpieczenie imprezy od OC,
zakup taśmy do oznaczenia trasy, wynajęcie agregatu prądowego i nagłośnienia, zabezpieczenie medyczne, chipowy pomiar czasu, transport materiału i sprzętu, paliwo do generatora, koszt wydruków, namiotów, nagród, medali, napojów i posiłku, przenośnych toalet typu toi-toi, sprzątania po biegu: 90 015 zł
Razem koszty: 99 015 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
99 015,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (7)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Janku,popieram! Najlepsze miejsce biegowe na Woli:)
  Mieszkaniec824  28.02.2015 13:25
 • Też tak myślę, dzięki za poparcie, liczę na propagowanie projektu :-)
  Mieszkaniec1001  28.02.2015 20:41
 • Świetny pomysł! Zważywszy na ilość biegaczy, których można spotkać każdego dnia w tych okolicach, powinien spotkać się z dużym zainteresowanie!
  Mieszkaniec12161  01.03.2015 00:33
 • Rzeczywiście, Park Szymańskiego w sezonie kipi od biegaczy. Ale spora część z nich to joggerzy nie myślący o wyścigach i szybszym bieganiu, o czym przekonałem się biegając wśród nich z ulotkami SPW. Mam nadzieję trochę to podejście zmienić ;-)
  Mieszkaniec1001  01.03.2015 20:33
 • Dobry pomysł. Chyba nie ma nigdzie profesjonalnego, a bezpłatnego cyklu biegowego. SPW w wersji płatnej już jest, a cotygodniowe treningi też gdzieś będą niezależnie od przyznania budżetu?
  Mieszkaniec12285  05.03.2015 21:06
 • W roku 2015 treningów chyba nie będzie, bo musiałby być na nie jakiś budżet. W 2016 jeżeli projekt przejdzie, to oczywiście będą. Jeśli nie - to pytanie dla dzielnicy, czy znajdzie inne źródło ich sfinansowania?
  Co do płatnego cyklu Szybko po Woli, to przy założeniu zeszłorocznej frekwencji (ok. 100 uczestników w każdym biegu) bieg jest na granicy przetrwania. Jeżeli frekwencja będzie wyższa, to szansa przetrwania imprezy rośnie.
  Mieszkaniec1001  05.03.2015 23:21
 • Pomóżcie nam promować głosowanie na Szybko po Woli. Im więcej osób wie, tym więcej zagłosuje.

  Dołączcie do wydarzenia na fb, zapraszajcie znajomych! https://www.facebook.com/events/493735924111450/
  Mieszkaniec5556  16.06.2015 08:22
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany