Bezpieczne przejście - Powstańców Śląskich

278
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec6847
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Bezpieczne przejście przez Powstańców Śląskich na wysokości Pirenejska 14 obejmuje montaż sygnalizacji świetlnej z przyciskiem na żądanie w miejscu istniejących pasów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Powstańców Ślaskich, na wysokości Pirenejska 14, przy bazarku, w miejscu istniejących pasów.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren jest niebezpieczny dla pieszych, gdyż auta jadą rozpędzone i niechętnie zwalniają by przepuścić dzieci idące do szkoły, mieszkańców na przystanek, do kościoła czy przychodni.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Bezpieczne przejście przez Powstańców Śląskich na wysokości Pirenejska 14 obejmuje montaż sygnalizacji świetlnej z przyciskiem na żądanie w miejscu istniejących pasów.
Opis projektu
Projekt ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa przechodniów, gdyż pomimo wielu postulatów mieszkańców dotyczących budowy sygnalizacji świetlnej nie udało się zrealizować tego zadania.
Bezpieczne przejście przez Powstańców Śląskich na wysokości Pirenejska 14 obejmuje montaż sygnalizacji świetlnej z przyciskiem na żądanie w miejscu istniejących pasów, przy bazarku.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zwiększenie bezpieczeństwa przechodniów, gdyż rozpędzone auta nie zatrzymują się by przepuścić pieszych stojących przy pasach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Budowa sygnalizacji wraz z okablowaniem i organizacją ruchu = 300 000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty eksloatacyjne - 5000 zł
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
5 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo zły pomysł. Dodatkowe światła na już często zatkanej głównej arterii dzielnicy?
  Mieszkaniec12711  18.06.2015 11:23
 • Bardzo potrzebny projekt! To bardzo niebezpieczne przejście z którego korzystają dzieci idące do szkoły (321) lub przedszkola (Lencewicza 5) oraz wiele osób idących na zakupy na bazar a także osoby starsze z domu opieki. Ile osób ma tu jeszcze zginąć by takie durne komentarze, że ważniejszy jest ruch samochodów na "głównej arterii dzielnicy" zniknęły. Niestety statystyki wypadków z tego miejsca są przypisywane do skrzyżowania Powstańców z Wrocławską. Ale wystarczy przejeżdżając zobaczyć ile było już napraw barierek i latarni po samochodach które w ostatniej chwili hamowały na przejściu i/lub pieszych. Stłuczki kierowców hamujących na przejściu bo ktoś jedzie "główną arterią dzielnicy" nie 50 ale 90 to codzienność, ponieważ ponieważ nie dają rady wyhamować za tymi kulturalni przepuszczający pieszych!
  Poza tym skorzystają nie tylko piesi ale też kierowcy wyjeżdżający z osiedla Pirenejska wąskim odtworzonym ostatnio wyjazdem.
  Mieszkaniec12769  22.06.2015 23:49
 • ZDECYDOWANIE POPIERAM!
  Sama miałam tam wypadek samochodowy. Nieostrożny kierowca zdjął z pasów mnie wraz z przyjaciółką. Cieszę się jednak, że padło na nas gdyż wczesniej przechodziła kobieta z wózkiem dziecięcym. Pragne podkreślić, że wypadek spowodowała tylko głupota kierowcy, a nie nasza. Wyjechał on z 2 pasa podczas gdy na pierwszym 5 samochodów ustępowało nam pierszeństwa. Tyle problemów, składania zeznań, a wystarczyłoby zamontować sygnalizacje świetlną. Nie sądze by jakoś bardzo wpłyneło to na ruch (sama jestem kierowcą), a z pewnością wpłynełoby na poprawe bezpieczeństwa.
  Mieszkaniec12799  24.06.2015 15:44
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany