Zabawa na świeżym powietrzu wielkim krokiem ku zdrowiu - plac zabaw dla dzieci

413
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec6927
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
288 508 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
W projekcie zaplanowane zostało odnowienie placu zabaw przy Żłobku nr 19 i udostępnienie go dzieciom okolicznych mieszkańców. Rewitalizacja placu zabaw polegać będzie na zniwelowaniu terenu i wyposażeniu go w zabawki i urządzenia bezpieczne dla dzieci w wieku 1-3.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rabsztyńska 22
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw znajduje się przy żłobku publicznym nr 19, przy ulicy Rabsztyńskiej 22. Odgrodzony jest od ulicy trzema budynkami mieszkalnymi.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W projekcie zaplanowane zostało odnowienie placu zabaw przy Żłobku nr 19 i udostępnienie go dzieciom okolicznych mieszkańców. Rewitalizacja placu zabaw polegać będzie na zniwelowaniu terenu i wyposażeniu go w zabawki i urządzenia bezpieczne dla dzieci w wieku 1-3.
Opis projektu
Dążąc wielkim krokiem ku zdrowiu planujemy odnowić plac zabaw dla dzieci w wieku 1-3 przy publicznym żłobku nr 19 na ul. Rabsztyńskiej 22 o powierzchni 1365 m2. Po odnowieniu placu zabaw będą z niego korzystać nie tylko nasze żłobkowe pociechy ale także dzieci okolicznych mieszkańców. Plac zabaw będzie udostępniony dla mieszkańców w czasie pracy żłobka, z wyłączeniem czasu obecności dzieci żłobkowych na ogrodzie oraz w weekendy i późnym popołudniem w dni robocze. Regulamin korzystania zostanie opracowany na pikniku. Prace zaczniemy od likwidacji górki i wyrównania terenu, renowacji ogrodzenia i wstawienia furtki dla mieszkańców oraz odnowienia dwóch garaży na zabawki i piaskownicy. Na zniwelowanym terenie zostanie nawieziona ziemia i posiana trawa. Przez środek ogrodu zostanie postawiony płotek z furtką, oddzielający młodsze dzieci od starszych. Następnie zostaną zakupione i zainstalowane zabawki ogrodowe: bezpieczne i dostosowane do wieku dzieci 1-3. Będą to zestawy zabawowe typu: wieże, zjeżdżalnie, tunele, lokomotywa, auto, wagonik, karuzela, sprężynowiec, piaskownica oraz ławeczki do odpoczynku dla dzieci. Pod wszystkimi zabawkami zostanie położona zabezpieczająca wykładzina typu EUROFLEX. Z tej samej wykładziny planujemy położyć wzdłuż placu ścieżką dla rowerków i jeździków dziecięcych. We wrześniu 2015 roku odbędzie się piknik z animatorami i poczęstunkiem dla mieszkańców.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nowy plac zabaw poprawi bezpieczeństwo dzieci poprzez postawienie nowych, bezpiecznych zabawek oraz wyrównanie terenu co zminimalizuje upadki i kolizje mogące zagrażać zdrowiu. Ponadto możliwość przebywania na świeżym powietrzu poprawi odporność dzieci na infekcje i wspomoże prawidłowy rozwój psychoruchowy. Odnowiony plac zabaw z kolorowymi zabawkami i zielonym trawnikiem poprawi estetykę i wygląd najbliższej okolicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie projektu - 10000 zł
Nadzór inwestorski-budowlany - 5000 zł
Nadzór merytoryczny nad realizacją inwestycji - 5000 zł
Plac zabaw - roboty przygotowawcze - 1000 zł
Podbudowa pod nawierzchnię bezpieczną typu EUROFLEX - 125800 zł
Roboty agrotechniczne - 10250 zł
Zadrzewienie (zakup i sadzenie krzewów) - 2790 zł
Trawniki - 20500 zł
Częściowa wymiana ogrodzenia - 9248 zł
Renowacja/malowanie ogrodzenia - 3500 zł
Zakup i montaż wież ze zjeżdżalniami (2 szt) - 31000 zł
Zakup i montaż wieży z tunelem - 15500 zł
Zakup i montaż lokomotyw - 6500 zł
Zakup i montaż auta ogrodowego - 5500 zł
Zakup i montaż wagonika z dachem - 5500 zł
Zakup i montaż karuzeli (2 szt) - 18000 zł
Zakup i montaż sprężynowców (2 szt) - 5000 zł
Zakup i montaż ławek z oparciem (2 szt) - 1700 zł
Zakup i montaż ogrodowego kosza na śmieci (2 szt) - 600 zł
Zakup i montaż tablicy - 820 zł
Organizacja pikniku rodzinnego (animatorzy, poczęstunek, plakaty, ulotki) - 2700 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
288 508,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • W moim odczuciu i rozumieniu przestrzeń ta nie będzie niestety ogólnodostępna, co jest warunkiem skorzystania z budżetu partycypacyjnego...
  Mieszkaniec12202  13.03.2015 11:57
  • też mam wątpliwości związane z tego typu projektami - pracowniami komuterowymi czy boiskami dla szkół, które starają się poprawiać warunki korzystając z budżetu partypacyjnego. Moim zdaniem nie tędy droga, budżet został powołany w innym celu.
   A poruszajac ten temat wydaje mi się, że w obecnej sytuacji niedoboru placu zabaw, te żłobkowe i przedszkolne powinny byc otwarte mimo wszystko dla dzieci, które jak chca i tak się tam dostaną - przez ogrodzenie...
   Mieszkaniec12395  26.06.2015 11:15
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany