Jordankowy plac zabaw. Modernizacja placu zabaw w V Ogrodzie Jordanowskim przy ul. Ludwiki 2/4

1872
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Czyste + Mirów
Autor pomysłu Mieszkaniec6948
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
160 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Założeniem projektu jest rozbudowa i modernizacja dzielnicowego placu zabaw w V Ogrodzie Jordanowskim. Dostępny będzie bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców Woli zainteresowanych rekreacją ruchową na świeżym powietrzu. Chcemy wyposażyć plac zabaw w nowe huśtawki, stoły zewnętrzne do tenisa stołowego, warcabów i szachów oraz piłkarzyków. Atutem placu zabaw będzie działający już monitoring.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Czyste + Mirów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Ludwiki 2/4, rejon ulic Kasprzaka, Prymasa Tysiąclecia, Wolskiej i Płockiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jest to teren V Ogrodu Jordanowskiego. Placówka jest ogrodzona, posiada całodobowy monitoring kamer, a dodatkowo w godzinach 18.00-9.00 pełniony jest dyżur pracownika ochrony.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Założeniem projektu jest rozbudowa i modernizacja dzielnicowego placu zabaw w V Ogrodzie Jordanowskim. Dostępny będzie bezpłatnie dla wszystkich mieszkańców Woli zainteresowanych rekreacją ruchową na świeżym powietrzu. Chcemy wyposażyć plac zabaw w nowe huśtawki, stoły zewnętrzne do tenisa stołowego, warcabów i szachów oraz piłkarzyków. Atutem placu zabaw będzie działający już monitoring.
Opis projektu
Celem naszego projektu pod tytułem „Jordankowy plac zabaw” jest stworzenie w V Ogrodzie Jordanowskim miejsca, które będzie można określić mianem "ogródka zdrowia". Chcemy wspólnie stworzyć miejsce spotkań połączonych z rekreacją ruchową na świeżym powietrzu. Plac zabaw ma również zintegrować lokalną społeczność, naszych sąsiadów, których jeszcze nie znamy. Wychodząc z propozycją modernizacji i rozbudowy tego miejsca, zapraszamy do aktywności wszystkich mieszkańców Woli - począwszy od tych najmłodszych poprzez młodzież, a na najstarszych kończąc. Mamy pełne poparcie nauczycieli i pracowników V Ogrodu Jordanowskiego, którzy włączyli się w nasz projekt. To wsparcie daje nam duże szanse powodzenia naszej inicjatywy.
W nowym placu zabaw zaplanowaliśmy:
- po 2 zewnętrzne stoły do tenisa stołowego i szachów/warcabów,
- 1 stół do piłkarzyków,
- 4 huśtawki (po 1 typie: bocianie gniazdo, pojedyncza maluch, dla osób niepełnosprawnych i huśtawka krzyżowa),
- 2 kiwaki,
- 1 linarium.
Przewidujemy również wymianę zniszczonej już nawierzchni (powyginane i odkształcone płytki tartanowe zastąpi nawierzchnia syntetyczna-gumowa). Profile główne urządzeń wykonane zostaną z okrągłych rur stalowych, stopki i siedziska ze stali nierdzewnej. Zdecydowana większość elementów wykonana zostanie ze stali galwanizowanej, pokryta proszkowo farbą. Wszystkie urządzenia będą posiadać certyfikat i będą odporne na niekorzystne warunki pogodowe. Mamy pewność, że bądą bezpieczne dla naszych pociech.
Przed remontem placówki w latach 2004-2008 w miejscu obecnego placu zabaw usytuowana była siłownia plenerowa. Sprzęt służący dzieciom i rodzicom ma więc już blisko 10 lat i jest dość mocno wyeksploatowany, chociaż do tej pory dzieci mają z niego dużo radości i frajdy. Tym bardziej widzimy, że takie miejsce jest tu wręcz niezbędne!
Warto dodać, że propozycja mieszkańców spotkała się również z aprobatą Dyrektor Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej, w skład którego wchodzi V Ogród Jordanowski. Pani Dyrektor Magdalena Borucka udzieliła pisemnego poparcia tej inicjatywie - załącznik nr 2 "Poparcie Dyrektor Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej". Z góry dziękujemy za Państwa głosy!
Uzasadnienie realizacji projektu
Chyba nie ma osoby, która przynajmniej raz w życiu (będąc dzieckiem lub rodzicem) nie korzystała z placu zabaw. Nie trzeba zatem nikogo przekonywać o walorach i wartości tego typu miejsc. Czynnikiem motywującym naszą grupę do działania jest fakt, że obecny plac zabaw stwarza dla naszych pociech coraz większe zagrożenie, a najbliższe bezpieczne tego typu miejsce znajduje się dopiero przy ul. Syreny.
Ponadto budowa w bezpośrednim sąsiedztwie nowych inwestycji (np.: osiedle mieszkaniowe "Bliska Wola" przy Rondzie Wolnego Tybetu) sprawi, że miejsce to będzie cieszyć się dużą popularnością i odciąży bardzo mocno oblegane place zabaw w pozostałych rejonach dzielnicy Wola.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Na koszt projektu składać się będzie:
zakup urządzeń do placu zabaw, ich dostawa i montaż:
- 1 zewnętrzny stół do tenisa stołowego
- 2 zewnętrzne stoły do szachów/warcabów
- 1 zewnętrzny stół do piłkarzyków
- 2 huśtawki bocianie gniazdo
- 1 huśtawka maluch
- 1 kiwak pies
- 1 kiwak auto
- 1 piramida wspinaczkowa (linarium)
nawierzchnia bezpieczna niezbędna przy montażu zabawek
piłkochwyty oddzielające plac zabaw od boisk
koszty montażu i transportu


Łączna wartość inwestycji: 160 000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
160 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany