Rewitalizacja ogólnodostępnego terenu w rejonie ulic Płocka / Rabsztyńska

1477
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec7007
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
66 843 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Przywrócenie funkcjonalności i bezpieczeństwa ogólnodostępnego placu oraz nadanie mu estetycznego standardu licującego z miejską przestrzenią publiczną. Integracja lokalnej społeczności.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Płocka 35, 37, 37A, 39, Rabsztyńska 1
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ogólnodostępne podwórko zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie ul. Górczewskiej, bezpośrednio nad planowanym tunelem drugiej linii metra.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Przywrócenie funkcjonalności i bezpieczeństwa ogólnodostępnego placu oraz nadanie mu estetycznego standardu licującego z miejską przestrzenią publiczną. Integracja lokalnej społeczności.
Opis projektu
- budowa brakujących fragmentów chodnika,
- wymiana istniejących zrujnowanych ciągów pieszych,
- odtworzenie trawnika,
- nasadzenie drzew i krzewów porządkujących przestrzeń i uniemożliwiających dzikie parkowanie
- wymiana koszy na śmieci i ławek
- remont osypującego się murka przy drodze pożarowej
- montaż stojaków na rowery
Uzasadnienie realizacji projektu
Poprzez wieloletnie zaniedbania, wandalizm i wielokrotnie prowadzone roboty ziemne ogólnodostępne podwórko zatraciło swoją funkcjonalność, bezpieczeństwo i walory estetyczne.
Zniekształcone, niekompletne ciągi komunikacyjne były przyczyną urazów kończyn okolicznych mieszkańców.
Bliskość ul. Górczewskiej będącej źródłem wzmożonego zanieczyszczenia powietrza sprawia, że rewitalizacja zieleni w tym rejonie ma tym silniejsze uzasadnienie.
Prowadzone przez mieszkańców na własną rękę próby poprawy funkcjonalności placu przez brak koordynacji zaowocowały spotęgowaniem nieładu przestrzennego. Są one jednak dowodem silnej potrzeby naprawy istniejącego stanu rzeczy.
Rewitalizacja przestrzeni użytkowanej równocześnie przez wiele wspólnot mieszkaniowych sprowokuje dyskusję, a w dalszej konsekwencji poczucie odpowiedzialności za wspólną przestrzeń i będzie miała wymiar edukacyjny i resocjalizacyjny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- usunięcie zdewastowanych elementów z przestrzeni podwórka (stare kosze, kwietniki, ławki, fragmenty asfaltu i gruzu, zdziczała zieleń) - 5 000 zł
- projekt aranżacji przestrzeni 5 000 zł
- ciągi piesze z elementów betonowych - 16 000 zł
- odtworzenie trawnika - 8 000 zł
- nasadzenie żywopłotów 70 mb - 8 000 zł
- nasadzenie drzew - 4500 zł
- wymiana koszy na śmieci - 1653 zł
- wymiana ławek - 2970 zł
- remont osypującego się murka przy drodze pożarowej (55 x 0,5 m) 15 000 zł
- stojaki na rowery 2 szt. z montażem - 680 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
66 843,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Wczoraj byłem na spacerze po naszej dzielnicy by zapoznać się z miejscami, które zostały zgłoszone do modernizacji. Chciałem uczciwie rozeznać, gdzie są potrzebne najpilniejsze prace. Mam pewne wątpliwości co do ogólnodostępności tego terenu, kojarzy mi się ono z podwórkiem, niemniej MIEJSCE TO WOŁA O POMOC!!! Myślę, że jeśli nie uda się Wam wygrać w budżecie partycypacyjnym, powinniście w ramach inicjatywy lokalnej (http://inicjatywa.um.warszawa.pl/) zadziałać. Jeśli to ZGN jest zarządcą terenu, on powinien Wam pomóc, a przynajmniej nie przeszkadzać w tworzeniu tej przestrzeni. Zachęcam do zapoznania się z możliwościami inicjatywy lokalnej i osobistego poznania Zarządców tego terenu! Trzymam za Was kciuki!!! I podsyłam małą inspirację: http://naszpark.pl/
  Mieszkaniec12202  13.03.2015 10:52
  • Dziękuję za komentarz.
   Fakt, że dotarł Pan na teren bez problemu potwierdza jego ogólnodostępność. Ponadto w planach zagospodarowania tego terenu wytyczona jest ulica bezpośrednio przylegająca do dłuższego boku placu w związku z czym teren ten stanie się w przyszłości miejscem publicznym sensu stricto.
   Dziękuję również za sugestię dotyczącą inicjatywy lokalnej. Widząc brak koordynacji małych inicjatyw na podwórku bardziej uzasadnione wydaje mi się bardziej całościowe podejście do tematu.
   Mieszkaniec12392  14.03.2015 17:27
 • Co zrobić jeśli brak jest komunikacji między mieszkańcami? Sadzę że w Państwa przypadku brak jest szkieletu na którym można by się oprzeć szukając rozwiązania w inicjatywie lokalnej, dlatego widzę że konieczne jest wsparcia z budżetu partycypacyjnego. Pani Katarzyno złączmy siły. Działamy na tym samym terenie. Jeśli ma się "zadziać" niech się zadzieje całym rewirze.
  Mieszkaniec12396  25.03.2015 17:33
  • Czy w związku z pytaniem mają Państwo jakieś konkretne pomysły, sugestie dotyczące zakresu współpracy? Oczywiście bardzo zależy nam na poprawieniu jakości otaczającej nas przestrzeni, tym bardziej więc doceniam Państwa kontakt i zainteresowanie.
   Mieszkaniec12392  01.04.2015 15:00
 • Nie jest ogólnie dostępny bo zamykany na brame. I raczej wykorzystywany teren na prywatny parking a nie plac zabaw. Proponuje odrzucic projekt
  Mieszkaniec12734  20.06.2015 07:15
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany