SOCJOTERAPIA I PSYCHOEDUKACJA – WYPOSAŻENIE SPECJALISTYCZNEJ SALI, ZAJĘCIA DLA DZIECI I RODZICÓW ORAZ KONSULTACJE

1066
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Koło
Autor pomysłu Mieszkaniec7107
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
24 940 zł
Kategoria
  • edukacja
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada zaadaptowanie i wyposażenie pomieszczenia szkoły w celu utworzenia w nim sali do zajęć socjoterapeutycznych i psychoedukacyjnych. W ramach projektu przeprowadzony zostanie cykl zajęć ‘Tworzyć, odkrywać i rozwijać się’ dla dzieci w wieku 5-6 lat i ich rodziców oraz prowadzone będą systematyczne konsultacje dla rodziców w sprawach wychowawczych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Koło
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Jana Brożka 15
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 225 w Warszawie

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zaadaptowanie i wyposażenie pomieszczenia szkoły w celu utworzenia w nim sali do zajęć socjoterapeutycznych i psychoedukacyjnych. W ramach projektu przeprowadzony zostanie cykl zajęć ‘Tworzyć, odkrywać i rozwijać się’ dla dzieci w wieku 5-6 lat i ich rodziców oraz prowadzone będą systematyczne konsultacje dla rodziców w sprawach wychowawczych.
Opis projektu
Projekt zakłada zaadaptowanie pomieszczenia szkoły i urządzenie w nim sali do zajęć socjoterapeutycznych i psychoedukacyjnych. Sala zostanie wyposażona w odpowiedni sprzęt i pomoce. Zostaną wykonane następujące prace i działania:
- pomalowanie ścian
- zainstalowanie oświetlenia sztucznego
- zakup i wstawienie mebli i wyposażenia: szafek, stolika, krzeseł, dywanu, siedzisk, poduszek, tablic (korkowa, suchościeralna, welurowa, flip chart)
- zakup pomocy edukacyjnych: gier i zabawek, tablic edukacyjnych, instrumentów muzycznych, książek dot. psychologii rozwojowej i pracy z dziećmi, historyjek obrazkowych i bajek dla dzieci, magnetofonu i płyt CD z muzyką relaksacyjną
- zakup materiałów plastycznych: bloków rysunkowych białych i kolorowych, arkuszy papieru, kredek, flamastrów, markerów, farb tempera, pasteli suchych i olejnych, stempli w różnych kształtach, pędzli, nożyc.
W ramach projektu zrealizowany zostanie cykl zajęć warsztatowych ‘Tworzyć, odkrywać i rozwijać się’ dla dzieci w wieku 5-7 lat i ich rodziców mający na celu dostarczenie wzorców spędzania wolnego czasu z dzieckiem i integrację rodziny. Sala będzie także miejscem regularnie organizowanych konsultacji dla rodziców w sprawach wychowawczych. W zajęciach tych i konsultacjach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy obszaru Koło. Poza zajęciami i konsultacjami stanowiącymi część projektu w sali pracownicy SP 225 będą prowadzić zajęcia psychoedukacyjne i socjoterapeutyczne dla uczniów szkoły.
Uzasadnienie realizacji projektu
Ewaluacja działań szkoły wskazuje potrzebę intensywniejszej pomocy uczniom w obszarze radzenia sobie w sytuacjach społecznych a także potrzebę wsparcia rodziców uczniów w procesie wychowawczym. Wspólne zajęcia z dziećmi i rodzicami są odpowiedzią na niepokojące zjawiska obserwowane we współczesnych rodzinach m.in. zbyt mało wspólnie spędzanego czasu, zanik więzi rodzinnych. Obecnie szkoła nie dysponuje specjalistycznym pomieszczeniem do prowadzenia zajęć psychoedukacyjnych i terapeutycznych. Wygląd i wyposażenie sali mają zasadniczy wpływ na panującą w niej atmosferę, a tym samym na efekty zajęć psychologicznych. Realizacja projektu stworzy warunki sprzyjające uczeniu się umiejętności psychospołecznych, dostarczy też pomysłów na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Malowanie ścian (materiały + wykonanie) – 3000 zł
Zakup i zamontowanie oświetlenia – 200 zł
Zakup mebli – 10000 zł
Szafki - 3000 zł, stolik i krzesła – 1200 zł, kanapa i siedziska z granulatem – 2500 zł, zestaw okrągłych pufek ze stojakiem – 500 zł, klocki piankowe w różnych kształtach – 800 zł, poduszki – 500 zł, tablice (korkowa, sucho ścieralna, welurowa, flipchart) – 1000 zł, kosz na śmieci – 100 zł, wieszak na ubrania – 400 zł
Zakup dywanu – 500 zł
Zakup pomocy edukacyjnych – 6100 zł
Gry i zabawki (m.in. karty ze zdjęciami emocji, memory z emocjami, piłki z różnym materiałem wypełniającym, twister, chusta Klanzy, opaski na oczy, pacynki na palce i na ręce) – 2500 zł, tablice edukacyjne – 1200 zł, instrumenty muzyczne (m.in. marakasy, dzwonki na rękę, bębenki) – 400 zł, literatura dot. psychologii rozwojowej i pracy z dziećmi, historyjki obrazkowe i bajki dla dzieci – 1000 zł, płyty CD z muzyką relaksacyjną i magnetofon – 1000 zł
Zakup materiałów plastycznych – 1500 zł
Bloki rysunkowe białe i kolorowe, arkusze papieru, kredki, flamastry, markery, farby tempera, pastele suche i olejne, stemple w różnych kształtach, pędzle, nożyce.
Wynagrodzenie dla osób prowadzących zajęcia ‘Tworzyć, odkrywać, rozwijać się’ – 70zł netto x 2 godz. zajęć x 2 prowadzących x 10 zajęć – łącznie 2800 zł netto
Wynagrodzenie dla osoby prowadzącej konsultacje dla rodziców –70 zł netto x 12 godz. – łącznie 840 zł netto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
24 940,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany