Galeria Plenerowa

1510
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Żoliborz
Autor pomysłu Mieszkaniec7174
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 150 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Galeria Plenerowa jako nowe miejsce na mapie edukacyjno-kulturalnej Żoliborza do prezentacji wystaw o tematyce historycznej (w tym prezentujacych historię Żoliborza i innych dzielnic Warszawy, sylwetki oraz twórczość osób ze świata kultury, sztuki, literatury-związanych z dzielnicą) ale również o tematyce dotyczącej bieżących obszarów aktywności (społecznej,artystycznej,naukowej) mieszkańców Żoliborza.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Żoliborz
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ogrodzenie przy budynku wielorodzinnym przy ul.Karola Szajnochy 11 od strony frontowej budynku wielorodzinnego przy ul. Karola Szajnochy 11
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja zapewniająca kameralność w obrzarze percepcji treści prezentowanych na wystawach a jednocześnie wysoką frekwencję dzięki bliskiemu sąsiedztwu głównych najbardziej uczęszczanych ulic nieopodal (4-5 minut pieszo) Placu Wilsona.Dodatkowo,bliska lokalizacja stacji metra zapewnia dostępność Galerii dla mieszkańców z północnej części dzielnicy.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Galeria Plenerowa jako nowe miejsce na mapie edukacyjno-kulturalnej Żoliborza do prezentacji wystaw o tematyce historycznej (w tym prezentujacych historię Żoliborza i innych dzielnic Warszawy, sylwetki oraz twórczość osób ze świata kultury, sztuki, literatury-związanych z dzielnicą) ale również o tematyce dotyczącej bieżących obszarów aktywności (społecznej,artystycznej,naukowej) mieszkańców Żoliborza.
Opis projektu
Główna formuła merytoryczna miejsca to profil edukacyjno-kulturalny, w szczególności o tematyce historycznej nawiązującej do przeszłości Żoliborza widzianej przez pryzmat 1/wydarzeń historycznych, 2/postaci znanych związanych z Żoliborzem , w tym współcześnie żyjących osób mieszkających na Żoliborzu.
Dodatkowo, galeria mogłaby prezentować twórczość dzieci i młodzieży szkolnej w różnym wieku, w tym tworzącej/kształcącej się w pracowniach artystycznych. W przyszłości w galerii można byłoby prezentować wystawy o różnorodnej tematyce, które wcześniej eksponowane były w innych dzielnicach M.St.Warszawy.
Proponowane, jeszcze do ustalenia nazwy miejsca nawiązujące do otoczenia:
1/Galeria RÓŻ-OWA /ze względu na różowy kolor elewacji budynku przy ul.Szajnochy 11;
2/Galeria PRZY-CHODNIA /w nawiązaniu do bliskiego sąsiedztwa vis a vis Przychodni Zdrowia/.Możliwe do rozpatrzenia są inne "warianty" nazwy: Galeria PRZE-CHODNIA, Galeria przEchodnia, Galeria przYchodnia.
W czasie jesienno-zimowym, wskazane byłoby zainstalowanie oświetlenia.
Uzasadnienie realizacji projektu
Poszerzenie dla mieszkańców Żoliborza oferty kulturalno-edukacyjnej z uwzględnieniem rekreacyjno-wypoczynkowego charakteru dzielnicy. Miejsce "Galeria plenerowa" przy ul.Szajnochy 11 może stać się stałym przystankiem zarówno dla spacerowiczów, rowerzystów jak również dla licznej społeczności żoliborzan korzystających z oferty medycznej usytuowanej vis a vis Przychodni Zdrowia.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1/malowanie ogrodzenia od strony fasady budynku / koszty farby preferowana z przeznaczeniem na powierzchnie pokryte rdzą - 41m (17 przęseł x 2,40m) ogrodzenia / ok. 400zł
2/zakup i zamontowanie specjalnych uchwytów do zamontowania plansz wystawowych /założenie:
max 34 plansze wystawowe o wymiarach: wys.1,3 m x szer.1 m/: 750,- zł.
3/ projekt graficzny i opracowanie merytoryczne tekstów w ramach "bazy" tj.wystawy stałej o tematyce historycznej pt. "Żoliborz na wyrywki": 8.000,-
-zapewnienie oświetlenia /lampy,okablowanie/:5.000,-zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 150,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Szacunkowe koszty
-koszty konserwacji: max 300,-zł / 6 miesięcy
-koszty energii /dla wariantu z doświetleniem/ - 100,zł/miesiąc
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
150,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Bardzo interesujący projekt. Zasługuje na uwagę. Dzielnica Żoliborz ma bogatą historię, ale niestety jest ona mało promowana. Sposób, zaproponowany przez autorkę projektu, jest nowoczesny.
    Mieszkaniec12572  10.05.2015 18:42
  • Fajny projekt. Coraz więcej ludzi zaczyna interesować się historią miejsc, w którym mieszkają. Wystawa ze zdjęciami w dużym formacie i z opisami jest w takich wypadkach bardzo pomocna.
    Mieszkaniec12581  18.05.2015 18:52
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany