BUDOWA ZATOK POSTOJOWYCH W ULICY KSIĘCIA JANUSZA

1508
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Koło
Autor pomysłu Mieszkaniec7178
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
100 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
WYBUDOWANIE 15 OGÓLNODOSTĘPNYCH MIEJSC POSTOJOWYCH DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH W ULICY KSIĘCIA JANUSZA.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Koło
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ULICA KSIĘCIA JANUSZA NA WYSOKOŚCI NUMERU 41/43
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
ULICA KSIĘCIA JANUSZA JEST W ZARZĄDZIE ZDM W WARSZAWIE.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
WYBUDOWANIE 15 OGÓLNODOSTĘPNYCH MIEJSC POSTOJOWYCH DLA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH W ULICY KSIĘCIA JANUSZA.
Opis projektu
ZADANIE POLEGA NA BUDOWIE DWÓCH ZATOK POSTOJOWYCH W ULICY KSIĘCIA JANUSZA. MIEJSCA PARKINGOWE USYTUOWANE BĘDĄ RÓWNOLEGLE DO OSI JEZDNI NA WYSOKOŚCI BUDYNKU O NUMERZE 41/43. MIEJSCA WYKONANE BĘDĄ Z KOSTKI BETONOWEJ. DOKŁADNĄ LOKALIZACJĘ ZATOK PRZEDSTAWIA KONCEPCJA ZAGOSPODAROWANIA TERENU STANOWIĄCA ZAŁĄCZNIK NR 1.
Uzasadnienie realizacji projektu
KWESTIA KONIECZNOŚCI BUDOWY MIEJSC POSTOJOWYCH W ULICY KSIĘCIA JANUSZA BYŁA WIELOKROTNIE PODNOSZONA PRZEZ OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW. REJON CIERPI NA NIEDOSTATEK MIEJSC POSTOJOWYCH, ZWŁASZCZA W KONTEKŚCIE FUNKCJONOWANIA BAZARU NA KOLE ORAZ UTRUDNIEŃ KOMUNIKACYJNYCH SPOWODOWANYCH REMONTAMI ULICY POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH ORAZ ULICY OBOZOWEJ. W NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI BUDOWA NOWEGO ODCINKA METRA BĘDZIE KOLEJNYM UTRUDNIENIEM KOMUNIKACYJNYM W TYM REJONIE. PAS DROGOWY ULICY W TYM MIEJSCU JEST NA TYLE SZEROKI, ŻE BUDOWA ZATOK POSTOJOWYCH NIE BĘDZIE KOLIDOWAĆ Z ISTNIEJĄCYM CHODNIKIEM I DRZEWAMI ORAZ NIE BĘDZIE UCIĄŻLIWA DLA OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
DOKUMENTACJA PROJEKTOWA WRAZ Z UZGODNIENIAMI 15 TYS ZŁ
ROBOTY BUDOWLANE 85 TYS ZŁ
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
100 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Projektodawca - S.M. KOŁO - najpierw likwiduje parking, żeby postawić budynek i zarabiać na inwestycji o szumnej nazwie "Apartamenty Księcia Janusza". Potem likwiduje zieleń przy ul. Ciołka, żeby w miejsce starego drzewa, krzewów i trawników mogły się na dziko i jak popadnie ładować samochody. Następnie obok własnej siedziby S.M. KOŁO likwiduje zieleń i kładzie ohydną płytę paździerzową, bo sobie wymyśliła, że zastąpi krzewy podestem i będzie zarabiać na "ogródku kawiarnianym"- a tu się, ups, okazało, że chętnych na konsumpcję przy stolikach z widokiem na skrzyżowanie i na rury wydechowe jakoś nie ma, co za niespodzianka!...
  A teraz S.M. KOŁO sobie wymyśliła, że będzie nadal uszczęśliwiać tylko i wyłącznie posiadaczy samochodów - na koszt miasta, robiąc im prezenty w postaci darmowego parkingu za cudze pieniądze.
  Mieszkaniec12258  11.03.2015 12:11
  • O SM Koło faktycznie mam co najgorsze zdanie, co nie zmienia faktu, że jako mieszkaniec błagam o te miejsca! Jak się zjadą w sobotę ludzie na bazar na Kole, plus studenci (są u nas 2 szkoły) to zaparkowanie w okolicy graniczy z cudem. Moim zdaniem w jakiś sposób też warto wymusić na właścicielach bazaru oraz szkołach wzięcie na siebie odpowiedzialności za generowany ruch. Np. olbrzymi parking przy Uniwersytecie jest zwykle pusty, ale mogą na niego wjeżdżać tylko wykładowcy - studenci parkują w okolicy....
   Mieszkaniec12358  15.06.2015 13:57
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany