Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Cynamonowej na odcinku od ul. Gandhi do ul. Płaskowickiej

1624
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Ursynów
Ursynów Wysoki Północny
Autor pomysłu Mieszkaniec7181
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
70 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Cynamonowej na odcinku od ul. Gandhi do ul. Płaskowickiej poprzez wdrożenie nowej organizacji ruchu (stworzenie przejścia dla pieszych na wysokości bloku przy ul. Kulczyńskiego 24, wyłączenie pasa drogi po stronie ul. Szolc-Rogozińskiego, uprządkowanie parkowania po stronie Cynamonowego Domu)

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Ursynów Wysoki Północny
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wzdłuż ul. Cynamonowej na odcinku od ul. Gandhi do ul. Płaskowickiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
brak

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na ul. Cynamonowej na odcinku od ul. Gandhi do ul. Płaskowickiej poprzez wdrożenie nowej organizacji ruchu (stworzenie przejścia dla pieszych na wysokości bloku przy ul. Kulczyńskiego 24, wyłączenie pasa drogi po stronie ul. Szolc-Rogozińskiego, uprządkowanie parkowania po stronie Cynamonowego Domu)
Opis projektu
Projekt polegać będzie na opracowaniu i wdrożeniu nowej organizacji ruchu na ul. Cynamonowej:
• wybudowanie przejścia z azylem dla pieszych na skrzyżowaniu z wyjazdem od ulicy Kulczyńskiego 24,
• przesunięcie przystanku autobusowego Szolc Rogozińskiego 02 około piętnaście metrów w kierunku ulicy Płaskowickiej,
• wyznaczenie miejsc postojowych wzdłuż krawędzi jezdni od strony ulicy Grzegorzewskiej, Szolc Rogozińskiego, poprzez wyłączenie pasa ruchu i przeznaczenie go na miejsca parkingowe,
• zamontowanie znaków zakazów zatrzymywania się na odcinku przy Cynamonowym Domie: samochody, które obecnie parkują zasłaniają wjazdy i wyjazdy z Cynamonowego Domu oraz budynków usytuowanych przy ul. Kulczyńskiego, a wzdłuż Cynamonowego Domu wyjazdy z istniejących zatok parkingowych - jest to niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego.Uzasadnienie realizacji projektu
Przejście dla pieszych jest niezbędne ponieważ wiele osób idąc od stacji Metra Imielin przechodzi przez jezdnie w kierunku ulicy Szolc Rogozińskiego na wysokości ulicy Kulczyńskiego 24.
Przesunięcie przystanku autobusowego umożliwi wyjazd od ulicy Kulczyńskiego 18 w lewo w ulicę Cynamonową (obecnie obowiązuje znak nakazu jazdy w prawo w ulicę Cynamonową. Następnie kierujący samochodem chcąc jadąc w kierunki Indiry Gandhi muszą zrobić zwrotkę przy wjeździe do budynku Szolc Rogozińskiego 4, co stwarza zagrożenie w ruchu drogowym). Wyznaczenie pasa do parkowania powinno unormować sytuację parkowania samochodów. W chwili obecnej kierujący parkują samochody bezpośrednio przy wyjazdach z dróg osiedlowych, ograniczając widoczność kierowcom.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt - 5 000 zł
Oznakowanie pionowe - 3 000 zł
Przejście dla pieszych azyl drogowy z dwóch stron, chodnik z dwóch stron) - 20 000 zł
Naniesienia poziome (m.in.: wydzielenie pasa drogi na miejsca postojowe, pasy na przejściu dla pieszych) - 14 000 zł
Inne malowania - 8 000
przy przesunięciu przystanku wykonanie płyty przystankowej (betonowej).
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
70 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Uporządkowanie organizacji ruchu na tym odcinku ul. Cynamonowej jest niesłychanie ważne. Obecnie samochody parkują tam, gdzie nie powinny i w ten sposób zmniejsza się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Z kolei tam gdzie mogłyby parkować to są zakazy. Przejście dla pieszych z kolei usankcjonowałoby obecną „kulturę” przechodzenia tam gdzie tego przejścia nie ma.
  Mieszkaniec867  04.03.2015 22:45
  • Uważam, że same znaki wystarczą. Przejście zablokuje wyjazd od steony Cynamonowego Domu.

   http://archiwum.ursynow.pl/data/interpellations/odp_843_p.skubiszewski.pdf
   Mieszkaniec12267  23.06.2015 21:10
 • Zachęcam do głosowania na projekt "Bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe na wybranych ulicach Ursynowa" (projekt nr 19 w obszarze ogólnodzielnicowym). Projekt nr 19 uwzględnia wszystkie elementy zawarte w tym projekcie, ale ma szerszy zasięg (w sumie pięć ulic: Cynamonowa, Dereniowa, Bartoka, Herbsta, Jastrzębowskiego), a zatem szersze grono potencjalnych głosujących. Tym bardziej, że z projektu będą mogli korzystać praktycznie wszyscy użytkownicy (piesi, rowerzyści i kierowcy samochodów) https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/taskPropose/1796
  Mieszkaniec957  17.06.2015 00:10
 • Osobiście nie zgadzam się z tezą, że pasy w proponowanym miejscu są dobrym rozwiązaniem. Uważam, że spowodują więcej kolizji z udziałem pieszych z samochodami wyjeżdzającymi od strony Cynamonowego Domu. Obecnie jest opiniowany przez Inżyniera Ruchu projekt ustalenia znaków zgodnie ze zgłoszoną interpelacją:
  http://archiwum.ursynow.pl/data/interpellations/odp_843_p.skubiszewski.pdf
  Mieszkaniec12267  23.06.2015 21:08
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany