ODKRYJEMY MIŁOŚĆ NIEZNANĄ - Potańcówka łącząca pokolenia

1611
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Żoliborz
Autor pomysłu Mieszkaniec7200
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
14 000 zł
Kategoria
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Potańcówka międzypokoleniowa to okazja, by w letni wieczór spotkać się w gronie Żoliborzan wspólnie „zawirować na dechach” w parku przy Teatrze Komedia. Dancing odbędzie się pod gołym niebem, przy dźwiękach starych i dobrze znanych przebojów. Muzyka, lampiony i mały poczęstunek dla wszystkich pomogą stworzyć przyjazny klimat wspólnej zabawy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Żoliborz
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Żeromskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Jeśli uda się to zrobić przy Teatrze Komedia, to jest tam wylany placyk betonowy (nie trzeba będzie robić parkietu)

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Potańcówka międzypokoleniowa to okazja, by w letni wieczór spotkać się w gronie Żoliborzan wspólnie „zawirować na dechach” w parku przy Teatrze Komedia. Dancing odbędzie się pod gołym niebem, przy dźwiękach starych i dobrze znanych przebojów. Muzyka, lampiony i mały poczęstunek dla wszystkich pomogą stworzyć przyjazny klimat wspólnej zabawy.
Opis projektu
Potańcówka odbędzie się w sezonie letnim - w sobotę lub niedzielę. Rozpoczęcie koło godziny 19 pozwoli na udział osobom w różnym wieku. Szczególnie ważny wydaje się dobór muzyki – królować będą stare i dobrze znane przeboje, tak by ułatwić wszystkim włączenie się w zabawę. Impreza pod gołym niebem, odbędzie się w ogólnodostępnym parku. Proponowane miejsce to Park Żeromskiego, którego ukształtowanie pozwoli na łatwiejsze rozłożenie podestu do tańca a jednocześnie jest to punkt położony centralnie i znany wszystkim mieszkańcom. Ważnym aspektem będzie stworzenie przyjaznego klimatu – poprzez dekorację lampionami, zaproszenie do organizacji wolontariuszy w każdym wieku czy przygotowanie bezpłatnych napojów czy małego poczęstunku. Impreza obsługiwana będzie przez DJów oraz Animatora, który pomoże wszystkim włączyć się do zabawy.
Impreza wymaga kampanii informacyjnej. Miesiąc przed imprezą zostaną rozlepione plakaty, rozdane ulotki (ze szczególną dbałością o miejsca, w których bywają seniorzy np. klub tanga w Teatrze Komedia) a w social media, pojawią się stosowne informacje.
Od strony organizacji potrzebne będą osoby do przygotowania podestu tanecznego, rozwieszenia lampionów i ustawienia sprzętu grającego. Potrzebny będzie aparat prądotwórczy, nagłośnienie, cd playery, gramofon mikser oraz mikrofon. Niezbędne będzie zatrudnienie DJa oraz Animatora.
Opcjonalne jest zatrudnienie fotografa, a także wykonanie filmu, dokumentującego wydarzenie.
Uzasadnienie realizacji projektu
Żoliborz jest wyjątkową dzielnicą, kameralną i posiadającą własną wyraźną tożsamość. Ogromną częścią tej tożsamości są ludzie tu zamieszkujący. Mamy wielu seniorów, którzy są niewyczerpanym źródłem wiedzy i doświadczeń. Każde wydarzenie, które pozwala w radosny sposób poznać się różnym pokoleniom, umacnia przyjazne więzi sąsiedzkie. Potańcówka jest świetną okazją do integracji a jednocześnie wydaje się, że może być ciekawą formułą, odwołującą się do przedwojennych i powojennych tradycji tańczenia pod gołym niebem. Jednocześnie seniorzy mogą pokazać młodym pokoleniom, jak piękne może być tradycyjne tańczenie w parach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
(Założony Event na 200 osób)
Podest taneczny 10x10 - 2.000zł
Oświetlenia (lampiony) - 1.000zł
Nagłośnienie, cd playery, gramofon mikser, mikrofon – 1.500zł
Animator – 500zł
Dj x 2 - 1000zł
Zadaszenie i agregat prądotwórczy – 4500zł
Miesięczne działania promocyjne (plakaty, ulotki, media, social media) - 1.000zł

Ewentualnie:
Poczęstunek (kawa, herbata, ciastka) - 1.000zł
Fotograf dokumentujący wydarzenie– 500zł
Film dokumentujący wydarzenie (nagranie, montaż , postprodukcja) - 1000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
14 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany