REMONT BOISKA SZKOLNEGO SP 238 REDUTOWA 37

1750
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Mieszkaniec7212
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
560 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
REMONT I WYMIANA NAWIERZCHNI NA BOISKU SZKOLNYM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 238

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
BOISKO ZNAJDUJE SIĘ ZA BUDYNKIEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 238 UL. REDUTOWA 37/PUSTOLA
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Boisko znajduje się na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym 90 obr. 60708.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
REMONT I WYMIANA NAWIERZCHNI NA BOISKU SZKOLNYM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 238
Opis projektu
Projekt zakłada remont nawierzchni boiska wielofunkcyjnego, na którym usytuowane są 2 boiska o wymiarach 22x45 m i 16x30 m oraz bieżnia zakończona stanowiskiem do skoku w dal, wykonanym jako dół wypełniony piaskiem. Obecna nawierzchnia boisk i bieżni musi być usunięta i zastąpiona nową bezpieczną nawierzchnią poliuretanowo-gumową. Bieżnia – nawierzchnia ma być taka sama jak boisk. Po odnowieniu nawierzchni boisk należy namalować linie do gier zespołowych, a także torów na bieżni. Dół zeskoku do skoku w dal należy obudować opaską z desek impregnowanych, osadzonych w ławach wylewanych betonem, a następnie wypełnić piaskiem kwarcowym lub płukanym. Wokół boisk ma być wykonana strefa bezpieczeństwa z każdej strony o szerokości 1 m. Dodatkowo należy odnowić lub w razie, gdyby istniejący osprzęt nie nadawałby się do remontu - zamontować nowy - osprzęt do piłki koszykowej (kosze i siatka), nożnej (bramki z siatką), piłki ręcznej ( 2 bramki przenośne do piłki ręcznej szer. 3x, wysokości 2 m. słupki bramkowe i poprzeczki z profili aluminiowych 120.100mm), słupki i siatkę do gry w piłkę siatkową. Na mniejszym boisku przydałyby się 2 słupki do siatki i siatka do gry w badmintona. Osprzęt do zamontowania siatek powinien być stalowy, malowany proszkowo z płynną regulacją wysokości i mechanizmem naciągowym. Zamontowanie nowych piłkochwytów o wysokości 6 m., wykonane z siatki bezwęzłowej polipropylenowej montowane wzdłuż boiska (lub wyremontowanie pozostałości po piłkochwytach). Wzdłuż boisk, w bezpiecznej odległości powinny być zamontowane ławeczki (10 max 20 szt), 1 lampa od strony ul Pustola, 2 dotychczasowe lampy oświetlające boisko, zamontowane na budynku szkoły powinny być odnowione. W ramach projektu przewiduję również zamontowanie 2 kamerek i podłączenie ich do systemu monitoringu szkoły. Zastosowany sprzęt sportowy musi posiadać aktualne certyfikaty i dopuszczenie do stosowania.
Uzasadnienie realizacji projektu
Boisko szkoły było wymieniane w latach '90. Niestety nawierzchnia boiska szkolnego obecnie jest w katastrofalnym stanie.W powierzchni są dziury, nierówności i pęknięcia, osprzęt jest zardzewiały, z piłkochwytów pozostały jedynie ramy. Stan boiska jest wysoce niezadowalający i zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci. Nawierzchnie boisk nie pozwalają na bezpieczne prowadzenie zajęć sportowych. Obiekt służy celom dydaktyczno-sportowym dla Szkoły, w której uczy się ponad 550 uczniów i boisko odgrywa ważną rolę, gdyż jest jedynym miejscem na terenie szkolnym, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu podczas zajęć w-f i w czasie świetlicy. Stan boiska - uprzejmie proszę o zajrzenie do załączników.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Remont obejmuje roboty takie jak: 1. Usunięcie istniejącej dziurawej nawierzchni; 2. Roboty ziemne i wyrównanie terenu; 3. Położenie nowej nawierzchni na boiskach wielofunkcyjnych, bieżni i skoczni do skoku w dal; 4. remont lub zakup osprzętu; 5. zakup i montaż ławeczek; 5. Obsianie trawą części nieutwardzonej pozostającej po przeprowadzonym remoncie; 6. przygotowanie projektu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
560 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszty sprzątania - w ramach sprzątania terenu szkoły; bieżące drobne remonty, być może wymiana siatek(boisko otwarte)
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (6)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jestem ZA. Boisko faktycznie wygląda fatalnie, coś trzeba z tym zrobić. Mieszkamy na dużym osiedlu w stolicy, a lepsze, nowsze boiska są przy małych szkołach wiejskich.
  Mieszkaniec12285  05.03.2015 20:42
 • Czas najwyższy aby nasze dzieci mogły korzystać wreszcie z boiska szkolnego, a nie tylko na nim siedzieć, bo wszelkie formy aktywności na fatalnej, dziurawej nawierzchni mogą się źle skończyć.
  Mieszkaniec12341  10.03.2015 12:48
 • Jestem również za. Na boisku są wielkie, niebezpieczne dziury. Po remoncie może służyć całej okolicy
  Mieszkaniec12346  10.03.2015 16:15
 • Jestem za. Boisko jest w fatalnym stanie, dzieci nie mają się gdzie bawić i ćwiczyć. I jeśli już są na boisku to mam duże wątpliwości co do ich bezpieczeństwa. Dziury, beton, stare bramki bez siatki - masakra. Dziecko ostatnio chciało oddać do szkoły swoje kieszonkowe na siatkę do bramki "bo piłka im ucieka". Ile jeszcze lat trzeba czekać na remont! Prędzej obecne dzieci szkolne skończą tam edukację.
  Mieszkaniec12555  14.04.2015 09:24
 • Jestem, za - tam gra tyle dzieci w piłkę.
  Mieszkaniec12673  16.06.2015 20:02
 • Obecnie rozstrzyga się poprawka do budżetu, dzięki której środki na remont boiska byłyby uruchomione jeszcze w tym roku. W przypadku pytań proszę o kontakt.
  Mieszkaniec824  17.06.2015 15:46
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany