Kontenery na śmieci - dbamy o czysty las - kontynuacja

13
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Białołęka
obszar 2 Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Autor pomysłu Mieszkaniec7443
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
80 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 548 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Umożliwienie mieszkańcom bezpłatnego pozbywania się kłopotliwych śmieci, połączone z szeroka akcją informacyjną ma na celu przeciwdziałanie zanieczyszczeniu okolicznych lasów. Jest to kontynuacja projektu licznie popartego w roku ubiegłym, będącego w trakcie realizacji w roku 2015.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
07.10.2016 14:19
Projekt w trakcie realizacji, która zakończy się do końca listopada br.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kształtowania Środowiska dla Dzielnicy Białołęka

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Białołęka
Obszar objęty pomysłem:
obszar 2 Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Chlubna i inne ulice - na granicy lasu
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Miejsce ustawienia kontenerów w pobliżu dróg dojazdowych
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Umożliwienie mieszkańcom bezpłatnego pozbywania się kłopotliwych śmieci, połączone z szeroka akcją informacyjną ma na celu przeciwdziałanie zanieczyszczeniu okolicznych lasów. Jest to kontynuacja projektu licznie popartego w roku ubiegłym, będącego w trakcie realizacji w roku 2015.
Opis projektu
Projekt zakłada ustawienie kilku kontenerów na obrzeżach naszego lasu, z przeznaczeniem na duże gabaryty i śmiecie sezonowe, które obecnie są nielegalnie wywożone i porzucone w lesie. Kontenery powinny być ustawiane w miejscach ogólnodostępnych, wymieniane w regularnych odstępach czasu przez cały rok. Danie mieszkańcom możliwości DARMOWEGO pozbywania się wszelkiego rodzaju gabarytowych śmieci oraz nagłośnienie tego w lokalnej prasie, szkole i na stronie internetowej Urzędu Dzielnicy ma zadanie ekologiczne i edukacyjne. Nie chodzi nam o odbiór śmieci "domowych", ale o oczyszczenie lasu i powstrzymanie nielegalnego wywozu i porzucania odpadów tamże.
Projekt tegoroczny jest kontynuacją realizowanego projektu, licznie popartego przez mieszkańców w 2015. Ze względu na wymogi formalne budżetu partycypacyjnego na rok 2016 zgłaszamy go ponownie, licząc na poparcie sąsiedzkie i kontynuację działania.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zanieczyszczenie lasu odpadami wszelkiego rodzaju, które rozkładają się przez kilka lat albo dłużej to problem nie tylko naszej dzielnicy, jednakże okoliczne lasy to nasze bezpośrednie sąsiedztwo i powinniśmy o nie zadbać jako mieszkańcy tej okolicy. Czysty las to miejsce naszych spacerów i rekreacji sportowej, to zielone płuca miasta, to także dom dzikich zwierząt. Kontenery to rozwiązanie problemu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Proponowana kwota jest zbliżona do ubiegłorocznej.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
80 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
W przypadku kontynuowania akcji będzie to koszt wystawiania i obsługi kontenerów- kwota jw.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
0,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Nie podoba mi się idea tego projektu i teraz i przed rokiem. Wydawanie niemałych, publicznych pieniędzy, aby "zrobić dobrze" durnym ludziom, którym wydaje się, że las to śmietnik. Oczywiście - trzeba z tym walczyć, ale wystawianie dedykowanych kontenerów to raczej prezent niż prewencja i zwalczanie problemu.
  Może zamiast tego system monitoringu w newralgicznych miejscach?
  Mieszkaniec12850  26.02.2015 09:49
  • Jako projektodawcy długo zastanawialiśmy się nad ideą, ponieważ mieliśmy wątpliwości czy - dokładnie jak to zostało określone powyżej - "robić dobrze" durnym ludziom. Niestety, las to dla niektórych śmietnik, więc nasze pytanie brzmi: czy możliwość pozbycia się w INNY sposób śmieci nie poprawi sytuacji lasu? Nauczywszy durnych ludzi korzystania z kontenerów w cywilizowany sposób mamy szansę ograniczenia wandalizmu. chcemy ich przyzwyczaić, że można INACZEJ... Na monitoring nie ma co liczyć, na straż leśną lub miejską także... Przyczyny różne. Koszty monitoringu ogromne: typowanie miejsc, dokumentacja, założenie systemu, eksploatacja i konserwacja, odczyt... Mimo, że to pomysł niedoskonały to jednak liczymy na kontenery.
   Mieszkaniec12114  02.03.2015 17:34
 • Idea szczytna, ale nieskuteczna. Projekt przeszedł z głosowaniu z roku 2015 - w związku z tym, pytam GDZIE są te kontenery? Albo KIEDY będą i przyniosą nam jakąś korzyść?

  Ludzie będą głosować, bo to temat na czasie, wszystkim przeszkadza syf w lesie podczas spaceru z dzieckiem. Według mnie - niewarto głosować, bo projekt przejdzie, ale jest nie skuteczny. Mamy marzec - kontenery powinny już dawno nam służyć, a tu nic się nie dzieje.
  Mieszkaniec2749  06.03.2015 11:48
  • Projekt przeszedł w głosowaniu w roku 2014! Czyli realizacja właśnie od roku 2015 - teraz! Kontenery mają być wystawione tuż po Świętach Wielkanocnych. Postaram się dowiedzieć w Urzędzie Dzielnicy kiedy i gdzie dokładnie.
   Mieszkaniec12114  22.03.2015 15:45
 • W projekcje jest napisane ul. Chlubna i inne ulice na obrzeżach lasu, na obszarze 2 a to nie tylko jedna ulica i tylko Choszczówka a pozostałe obszary przy lasach,ogólnie większość projektów w obszarze 2 prawie wyłącznie dla mieszkańców Choszczówki.

  W jednym miejscu (przy jednej ulicy posprzątane za 80tyś), poza tym MPO odbiera gabaryty jak i liście)
  Mieszkaniec12773  23.06.2015 10:29
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany