Pasy rowerowe na Idzikowskiego i remont chodnika też.

287
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Mokotów
rejon C
Autor pomysłu Mieszkaniec7561
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
135 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 860 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Ulica Idzikowskiego jest dobrym połączeniem dla rowerzystów jadących z Dolnego Mokotowa do pracy na Służew, Mokotów lub Ochotę. W porze korków kierowcy nie pozostawiają rowerzystom odpowiedniego miejsca do jazdy. Projekt ma również na celu naprawę chodnika będącego w złym stanie, stanowiącego istotną trasę dla pieszych chcących spacerować w parku Królikarni.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
08.12.2020 15:21

Remont chodnika został rozpoczęty, planowane dokończenie prac w 2021 r. Projekt pasa rowerowego jest niemożliwy do pogodzenia z planowanym wprowadzeniem ruchu autobusowego na ul. Idzikowskiego. W związku z tym zaproponowano rozwiązanie zamienne, polegające na wytyczeniu alternetywnego przejazdu rowerem przez park do ul. Zawrat.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zarząd Dróg Miejskich

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon C
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Idzikowskiego, od ul. Płyćwiańskiej do Puławskiej.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Pas rowerowy ze wschodu na zachód na ul. Idzikowskiego od ul. Płyćwiańskiej do ul. Puławskiej oraz chodnik przy ul. Idzikowskiego na tym odcinku.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ulica Idzikowskiego jest dobrym połączeniem dla rowerzystów jadących z Dolnego Mokotowa do pracy na Służew, Mokotów lub Ochotę. W porze korków kierowcy nie pozostawiają rowerzystom odpowiedniego miejsca do jazdy. Projekt ma również na celu naprawę chodnika będącego w złym stanie, stanowiącego istotną trasę dla pieszych chcących spacerować w parku Królikarni.
Opis projektu
Projekt ma na celu poprawę komunikacji rowerowej i bezpieczeństwa rowerzysty, szczególnie w okresie porannego szczytu komunikacyjnego. Projekt polega na utworzenia 1,5-metrowego pasa dla rowerzystów jadących pod górę od ul. Płyćwiańskiej do ul. Puławskiej. Pas ten uzupełni planowaną przez miasto Drogę Dla Rowerów na odcinku od ul. Płyćwiańskiej do ul. Sobieskiego. Obecnie jezdnia Idzikowskiego ma tam 2 pasy po 3,5 metra (w sumie 7 metrów). Po wymalowaniu pasa rowerowego, pasy ruchu będą miały po 2,75 m szerokości. Na pasie w dół proponujemy oznakowanie prawidłowej jazdy rowerzysty pasem, przez wymalowanie tzw. sierżantów rowerowych. Wzdłuż przejścia dla pieszych przy ul. Płyćwiańskiej, proponujemy utworzenie przejazdu rowerowego.
Naprawa nawierzchni chodnika na odcinku od ul. Ikara do Płyćwiańskiej umożliwi bezpieczne i wygodne spacery dla okolicznych mieszkańców do parku przy Królikarni.
Uzasadnienie realizacji projektu
Poprawa bezpieczeństwa i wygody oraz zachęcenie rowerzystów z Dolnego Mokotowa do dojazdów do pracy rowerem. Poprawa wygody pieszych, w tym matek spacerujących z wózkami po chodniku, który obecnie jest bardzo zniszczony.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
pas rowerowy (1,5m*450) 36000
projekt organizacji ruchu 1500
remont chodnika (300 m*2,25) 56000
przejazd rowerowy (7m) 2030

Uwagi po weryfikacji szczegółowej:
Zaniżona wartość wniosku. Chodnik należy wykonać na wzmocnionej konstrukcji z kruszywa łamanego. Koszt ok. 135 000zł. W sprawie budowy pasa rowerowego należy opracować projekt organizacji ruchu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
135 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Uwagi: we wniosku brak podanych kosztów eksploatacji, które będą występowały w okresie utrzymania drogi.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
0,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • w pełni popieram tą inicjatywę. na tym odcinku infrastruktura jest wyjątkowo zaniedbana
  Mieszkaniec12259  04.03.2015 20:56
 • wreszcie , to ważne połączenie ścieżek rowerowych Górnego i Dolnego Mokotowa, bo na Dolnej czy Wilanowskiej też nie ma pasa dla rowerów i rozgania sie spacerowiczów, Idzikowskiego to znakomity pomysł!!!!!!
  Mieszkaniec12414  16.03.2015 08:16
 • Jestem jak najbardziej za !
  Mieszkaniec12725  18.06.2015 20:56
 • Zly projekt!
  Zalozenie zrobienia sciezki rowerowej na Idzikowskiego jest bardzo dobre - sam na to glosowalem.... ALE, po ogloszenju wynikow i wczytaniu sie w szeczegoly projektu uwazam ze zaproponowane rozwiazanie polegajace na utworzeniu dwukierunkowej sciezki rowerowej na tej samej istniejacej jezdni, po jednej stronie drogi, kosztem zwezenia obecnych dwoch samochodowych pasow ruchu jest zlym pomyslem. Idzikowskiego na planowanym odcinku, czyli od Pulawskiej do ul Plycwianskiej jest kreta ma dwa zakrety i BARDZO WĄSKA! Dolozenie tam jeszcze sciezki to strzal w kolano kierowcow samochodow oraz samych rowerzystów. Moim zdaniem bedzie po takiej zmianie bardziej niebezpiecznie niz jest.i w niczym nie pomoze. Przy zawerzonej drodze wszyscy uczestnkcy beda wobec siebie wiekszym zagrozeniem niz teraz. Wyobrazmy sobie ze mijaja sie na tym odcinku dwa samochody oraz dwa rowery
  Mieszkaniec12843  28.07.2015 08:12
 • ...dwa rowery jadace po tej damej dwukierunkowej ścieżce.
  ja tego nie wiedzę, choc rekami i nogami jestem za w
  Warszawa dla rowerow. Sam jezdze rowerem i samochodem, jednak staram sie na to spojrzec obiektywnie.
  Jesli sie myle prosze wybaczyc konstruktywna krytyke ale musialem powiedziec moje zdanie. prosze o odpowiedz Autora projektu.
  Mieszkaniec12843  28.07.2015 08:15
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany