Budowa ścieżki do jazdy na rolkach w Parku Ks. Janusza

105
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec7599
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
160 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1982 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Proponuje się wybudowanie ścieżki do jazdy na rolkach w Parku ks. Janusza na Woli, w postaci pętli ok 200 m. Proponuje się zlokalizowanie ścieżki na działkach 6-06-03 zgodnie z załącznikiem 1, z uwzględnieniem ewentualnej konieczności przesunięcia w ramach Parku ks. Janusza.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.10.2016 11:08
W Parku im. Księcia Janusza powstała ścieżka do jazdy na rolkach, zapraszamy do jeżdżenia!
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wola Park ks. Janusza
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park ks. Janusza wstępna propozycja na działkach 6-06-03, zgodnie z załącznikiem 1
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Proponuje się wybudowanie ścieżki do jazdy na rolkach w Parku ks. Janusza na Woli, w postaci pętli ok 200 m. Proponuje się zlokalizowanie ścieżki na działkach 6-06-03 zgodnie z załącznikiem 1, z uwzględnieniem ewentualnej konieczności przesunięcia w ramach Parku ks. Janusza.
Opis projektu
W ramach projektu proponuje się wybudowanie ścieżki do jazdy na rolkach w Parku ks. Janusza na Woli, w postaci pętli ok 450 m. Proponuje się zlokalizowanie ścieżki na działkach 6-06-03 zgodnie z załącznikiem 1. W sytuacji gdyby okazało się, że brak jest możliwości wybudowania ścieżki na ww. działce, np z powodu roszczeń lub brak jest możliwości skomunikowania ścieżki z ulicą Dobrogniewa, proponuje się przesunięcie ścieżki w obrębie Parku ks. Janusza oraz skomunikowanie jej z inną ulicą np. Obozową. Ścieżka powinna być wykonana w odpowiedniej technologii, gładkiego asfaltu bez żadnych chropowaceń. Powinna zawierać pas w każdą stronę kierunku jazdy czyli dwa pasy.
Uzasadnienie realizacji projektu
W związku z pięknymi niezagospodarowanymi jeszcze ternami w Parku Ks. Janusza proponuje się rozszerzenie oferty rekreacyjnej o budowę ścieżki do jazdy na rolkach. W obecnym czasie rośnie zainteresowanie jazdą na łyżwach zimą i jazdą na rolkach w lecie . Na Woli prócz Parku Szymańskiego brak jest tego typu miejsc rekreacyjnych. Ścieżka do jazdy na rolkach w Parku Szymańskiego cieszy się bardzo dużym powodzeniem być może w przyszłości będzie możliwość skomunikowania Parku Ks. Janusza, parku Moczydło i Parku Szymańskiego ścieżką do jazdy na rolkach. Tymczasem ścieżka w parku Ks. Janusza będzie kolejną propozycją dla rolkarzy, z której będą mogli korzystać Warszawiacy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie ścieżki do jazdy na rolkach długości około 450 metrów
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
160 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Ta inwestycja jest niezgodna z zamiarem projektodawców parku, którym było "utrzymanie tego obszaru zieleni jako "uroczyska" bez nadmiernej ingerencji budowlanej (betonowe czy brukowane ciągi piesze)". To słowa Pana Burmistrza Marka Sitarskiego w odpowiedzi na moją propozycję wysypania żwiru na wydeptane ścieżki aby nie tworzyło się na nich błoto.

    http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Dzielnice/Wola/Rada_2014_2018/Interpelacje_zapytania/default.htm?WSprawie=janusza&Organ=2&Dzielnica=17&Kadencja=2&srh=1
    Mieszkaniec12564  21.04.2015 08:07
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany