Rewitalizacja przestrzeni Skwer Sybiraków

149
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec7603
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
274 410 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1282 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Przedmiotem projektu jest rewitalizacja przestrzeni publicznej terenu zielonego położonego w granicach Skweru Sybiraków o powierzchni około 1 ha (załączniki wskazują lokalizację). W wyniku realizacji projektu park otrzyma nowe funkcje poprzez nasadzenie zieleni, poprawę infrastruktury rekreacyjnej i edukacyjnej, odtworzenie ciągów pieszych, stworzenie miejsc wypoczynku oraz wyznaczenie miejsc dla wyprowadzania psów.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
06.05.2019 10:00

W ramach projektu wykonano nowe nasadzenia zieleni, wyremontowano ciągi piesze, zamontowano nowe elementy małej architektury.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer Sybiraków, teren ograniczony ulicami Krochmalna, Chłodna, Waliców oraz Ciepła.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren położony jest pomiędzy blokam. Teren jest bardzo często odwiedzany przez osoby starsze. Brak w granicach parku wystarczającej ilości ławek, dziurawe chodniki są poważną niedogodnością dla poruszających się tam osób. Na terenie parku znajduje się również asfaltowy zniszczony plac, który służył kiedyś do gier.Proponowane jest usunięcie zniszczonej nawierzchni placu i obsianie terenu trawą i uzupełnienie zielenią w sposób umożliwiający odpoczynek użytkowników z jednoczesną możliwością organizacji w tym miejscu ewentualnych imprez plenerowych np. wykorzystując dodatkowy teren na imprezy typu Karcelak.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Przedmiotem projektu jest rewitalizacja przestrzeni publicznej terenu zielonego położonego w granicach Skweru Sybiraków o powierzchni około 1 ha (załączniki wskazują lokalizację). W wyniku realizacji projektu park otrzyma nowe funkcje poprzez nasadzenie zieleni, poprawę infrastruktury rekreacyjnej i edukacyjnej, odtworzenie ciągów pieszych, stworzenie miejsc wypoczynku oraz wyznaczenie miejsc dla wyprowadzania psów.
Opis projektu
Projekt zakładałby dodatkowo zaangażowanie lokalnej społeczności w końcowej fazie realizacji i w trakcie eksploatacji, gdzie każdy mógłby zostać opiekunem elementu zieleni (imienne tabliczki, na wzór opiekunów zwierząt w ZOO lub zielników na Bio-bazarze na Woli). Mieszkańcy mogliby imiennie opiekować się np. drzewami, wydzielonymi trawnikami, krzewami. Personalne zaangażowanie daje większy efekt identyfikacji mieszkańca z zielenią. Rewitalizacja ponadto jest idealną kontynuacją rewitalizacji i remontu ulicy Chłodnej, prac, które zakończyły się w 2011 roku. Aktualnie obok pięknie wyremontowanego terenu sąsiaduje zaniedbany obszar, który jest szaletem dla okolicznych pijaczków i straszy wydeptanymi klepiskami i ze śladową ilością przypadkowo rosnącej trawy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Odtworzenie ścieżek i uporządkowanie terenu spowoduje ożywienie obszaru, jednocześnie zwiększy dostęp dla Seniorów i rodzin z dziećmi poprzez zwiększenie bezpieczeństwa. Ze względu na brak latarni, wieczorami na terenie Skweru jest niebezpiecznie. Teren jest aktualnie wieczorami oblegany przez osoby spożywające alkohol. Ponadto rewitalizacja uzupełniłaby prace, które wykonane zostały w związku z remontem ul. Chłodnej i ul. Elektoralnej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej - 30000 zł
Zakup ławki z oparciem i montaż (10 szt) - 10000 zł
Urządzenie trawnika - 10000 zł
Nasadzenie drzew o obwodzie pnia 14-18 cm (15 lub więcej) - 10500 zł
Nasadzenie żywopłotu - 8000 zł
Zakup i montaż kosza na śmieci (10 szt) - 5500 zł
Tabliczki informacyjne - 2500 zł
Zakup i montaż budki dla szpaków (10 szt) - 500 zł
Usunięcie nawierzchni asfaltowej - 30000 zł
Odtworzenie alejek - 50000 zł
Koszty nieprzewidziane - 27410 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
274 410,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty sprzątania (5 tyś/rok)
koszty konserwacji (5 tyś/rok)
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
10 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • popieram pod warunkiem, że najpierw zasiejecie trawę, a zrobicie chodniki dopiero gdy ludzie wydepczą ścieżki. Nie tak jak prze metrze Centrum Nauki Kopernik gdzie są ronda zwalniające dla pieszych i trzeba nadrobić 300metrów zamiast iść jak człowiek. Droga ta dokumentacja kp nie powinna kosztować więcej niż 10k
    Mieszkaniec12732  19.06.2015 00:26
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany