Komputery dla Biblioteki

410
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec7725
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
260 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1408 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Celem projektu jest wyposażenie Biblioteki w Dzielnicy Wola m.st Warszawy w nowoczesny sprzęt komputerowy i urządzenia peryferyjne, które udostępniane będą bezpłatnie mieszkańcom Woli i całej Warszawy, zwłaszcza osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym nie posiadającym dostępu do internetu czy własnego komputera i potrzebujących pomocy w tym zakresie

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
09.09.2016 11:55
Filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st Warszawy zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz drukarki, które udostępniane są bezpłatnie mieszkańcom Woli i całej Warszawy
Jednostka odpowiadająca za realizację: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
cała dzielnica Wola (Ciołka, Redutowa, Wolska, Chłodna, Solidarności, Bielskiego, Nowolipie, Młynarska, Staszica, Twarda, Żytnia)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Placówki biblioteczne tworzą sieć Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Łącznie do dyspozycji mieszkańców Woli jest 18 oddziałów i filii bibliotecznych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest wyposażenie Biblioteki w Dzielnicy Wola m.st Warszawy w nowoczesny sprzęt komputerowy i urządzenia peryferyjne, które udostępniane będą bezpłatnie mieszkańcom Woli i całej Warszawy, zwłaszcza osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym nie posiadającym dostępu do internetu czy własnego komputera i potrzebujących pomocy w tym zakresie
Opis projektu
Celem projektu jest wyposażenie filii Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st Warszawy w nowoczesny sprzęt komputerowy oraz drukarki, które udostępniane będą bezpłatnie mieszkańcom Woli i całej Warszawy, zwłaszcza osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym nie posiadającym dostępu do internetu czy własnego komputera i potrzebujących pomocy w tym zakresie. W ramach zadania wymienionych zostanie 50 komputerów oraz 10 drukarek, które zostaną zlokalizowane w placówkach bibliotecznych wymagających najpilniejszej wymiany sprzętu, w których urządzenia pracują codziennie nawet od 9 lat. Dzięki wymianie wzrośnie dostępność do komputerów z Internetem, możliwa będzie szybka i sprawna realizacja zadań Biblioteki oraz tworzenie nowych usług dla naszych mieszkańców, np. konsultacje i kursy komputerowe, których realizacja przy obecnym stanie sprzętu komputerowego nie jest możliwa.
Uzasadnienie realizacji projektu
Biblioteka jest jedyną instytucją publiczną oferującą darmowy szeroki dostęp do technologii komputerowych oraz Internetu. Ma to szczególne znaczenie wobec wzrastającej liczby usług publicznych realizowanych głównie lub wyłącznie przy pomocy elektronicznych środków przekazu. Wypełnienie PITu, pobranie formularza, wniosku, sprawdzenie godzin otwarcia urzędu najłatwiej, najszybciej i najwygodniej można zrobić przy pomocy Internetu. Szukanie pracy, napisanie wypracowania, referatu, tworzenie dokumentów coraz częściej wymaga dostępu do komputera. Komputery biblioteczne służą także edukacji i likwidacji wykluczenia cyfrowego osób starszych i innych nie posiadających dostępu do technologii komputerowych. Nowy sprzęt zastąpi zużyte i wyeksploatowane urządzenia służące naszym mieszkańcom już od wielu lat.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
50 komputerów z oprogramowaniem oraz monitorami = 4500x50 = 225000
10 drukarek kolorowych = 10 x 3500 = 35000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
260 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Za 225000 zł można kupić nie 50 a 150 komputerów, które będą nadawać się na potrzeby bibliotek. Stary sprzęt można też niskim kosztem zmodernizować, zamiast utylizować.
    Mieszkaniec4842  23.06.2015 13:52
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany