"Naukowa zabawa" czyli sala do terapii Integracji Sensorycznej

215
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Koło
Autor pomysłu Mieszkaniec7760
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
24 100 zł
Kategoria
  • edukacja
  • zdrowie
  • inna
  • terapia
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 540 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 148 w sprzęt i niezbędne pomoce do prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej, mającej na celu poprawe funkcjonowania uczniów.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.10.2016 11:55
W sierpniu salę do terapii Integracji Sensorycznej wyposażono w sprzęt, dzięki któremu od września do grudnia, 2 razy w tygodniu, odbywają się tu zajęcia dla uczniów.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Koło
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Ożarowska 69, 01-408 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 148
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wyposażenie Szkoły Podstawowej nr 148 w sprzęt i niezbędne pomoce do prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej, mającej na celu poprawe funkcjonowania uczniów.
Opis projektu
Celem projektu jest wyposażenie szkoły w profesjonalny sprzęt pozwalający prowadzić terapię integracji sensorycznej przez certyfikowanego terapeutę. Sala do terapii Integracji Sensorycznej powinna być wyposażona w podstawowy sprzęt: podwiesie stalowe (ułatwi korzystanie z podwieszanego sprzętu), krętlik, hak klamrowy, belki rozbudowujące podwiesie, karabińczyki, helikopter, huśtawkę terapeutyczną, grzybek, platformę podwieszaną, kołyskę dużą, deskę rotacyjną, deskorolkę dużą, konik, wiszące obręcze, hamak terapeutyczny, maglownica średnia, hamak elastyczny, konik bujany, łódka podwieszana z piłeczkami, T huśtawka, beczka, mata sensoryczna, mini masażer, piłka rehabilitacyjna 55 cm, materace rehabilitacyjne, mały stożek/topek, trampolina 92 cm, pojazd GO. W szkole zatrudniony jest nauczyciel z odpowiednimi kwalifikacjami. W szkole znajduje się pomieszczenie spełniające kryteria prowadzenia w niej terapii.
Uzasadnienie realizacji projektu
Rozwój cywilizacji powoduje kłopoty naszych pociech. Często trudności naszych dzieci wychodzą na światło dzienne wraz z obowiązkiem szkolnym. Często wtedy m. in. dziecko nie potrafi usiedzieć w ławce, ma trudności w koncentracji uwagi, jest nadruchliwe, ma kłopoty w nauce. I kiedy okazuje się już, że potrzebna jest taka terapia, najczęściej, bardzo trudno jest znaleźć placówkę, w której mogłaby się odbywać bezpłatnie. Prywatna praktyka generuje wysokie koszty w budżecie rodziny, w związku z czym najczęściej dzieci w ogóle nie są objęte takim wspomaganiem. Posiadając sale do integracji sensorycznej w szkole, będzie można prowadzić terapie dla dzieci, które tego potrzebują.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Sala do terapii integracji sensorycznej powinna być wyposażona w: podwiesie stalowe, 2 x krętlik, hak klamrowy, belki rozbudowujące podwiesie, karabińczyki 10 szt, helikopter, huśtawkę terapeutyczną, grzybek, platformę podwieszaną, kołyskę dużą, deskę rotacyjną, deskorolkę dużą, konik, wiszące obręcze, hamak terapeutyczny, maglownica średnia, hamak elastyczny, konik bujany, łódka podwieszana z piłeczkami, T huśtawka, beczka.
Cena za wyżej wymieniony zestaw 13000,00 zł.
Dodatkowo: mata sensoryczna 125,00 zł, mini masażer 20,00 zł, piłka rehabilitacyjna 55 cm 45,00 zł, materace rehabilitacyjne 3 szt 825,00 zł, mały stożek/topek 120,00 zł, trampolina 92 cm 125,00 zł, pojazd GO 140,00 zł.
Montaż sprzętu + transport 700,00 zł.
Zatrudnienie terapeuty (5 godzin tygodniowo) - 9000 zł (900 zł/mc x 10 miesięcy)
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
24 100,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany