NAUKA PRZEZ RUCH

243
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Czyste + Mirów
Autor pomysłu Mieszkaniec7796
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
20 635 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • inna
  • stymulowanie procesów poznawczych dzieci najmłodszych 5 i 6 lat.
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 304 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Stworzenie sali gimnastycznej do wielotorowego wzmacniania procesów poznawczych - modernizacja sali gimnastycznej, wyposażenie w odpowiedni sprzęt.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
19.10.2016 10:53
W marcu i kwietniu zakupiono pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć. Rozpoczęto realizację zajęć: wewnętrznych (dla uczniów szkoły), zewnętrznych (dla dzieci z przedszkola Nr 289 przy ul. Twardej) oraz zajęć w ramach Otwarta Sala dla społeczności lokalnej. W miesiącach wrzesień - grudzień nastąpi kontynuacja zajęć w ramach "Otwarta Sala".
Jednostka odpowiadająca za realizację: Dzielnicowe Biuro Finansów Oświaty dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Czyste + Mirów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Miedziana 8/Twarda 60A
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Lokalizacja sali do wzmacniania procesów poznawczych w Szkole Podstawowej nr 26 ul. Miedziana 8
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Stworzenie sali gimnastycznej do wielotorowego wzmacniania procesów poznawczych - modernizacja sali gimnastycznej, wyposażenie w odpowiedni sprzęt.
Opis projektu
Projekt zakłada dostosowanie sali gimnastycznej znajdującej się w SP nr 26 ul. Miedziana 8 do prowadzenia zajęć stymulujących wielotorowo rozwój poznawczy dzieci zarówno przedszkolnych jak i dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Projekt zakłada objęcie zajęciami dzieci 5- i 6-letnich rozpoczynających naukę w szkole lub przygotowujących się do podjęcia nauki w szkole. Rozwój dzieci jest na zróżnicowanym poziomie, część dzieci posiada deficyty lub obszary, które należy odpowiednio stymulować. Jedynie dobrze rozwinięte funkcje dają możliwość sukcesu, dalszego rozwoju lub pozwalają na rozwinięcie się kolejnych funkcji.
Sala ma za zadanie wspomóc proces edukacyjny, terapeutyczny jednocześnie w sposób przyjazny dziecku pozwolić mu opanować potrzebne umiejętności. Zabawa jest podstawową formą działalności dzieci młodszych, w ten właśnie sposób łatwy i przyjazny dziecku można rozwijać jego umiejętności.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nauka przez ruch umożliwia wyrównywanie deficytów, stymulowanie dobrze rozwiniętych funkcji jak i korygowanie zaburzonych funkcji percepcyjnych (koordynacji ruchowej, percepcji wzrokowej, słuchowej, słownej). Projekt zakłada również stymulowanie procesów poznawczych w zakresie edukacji matematycznej - działanie przez ruch. Przygotowanie do pisania i czytania rozpoczyna się w naszym społeczeństwie i systemie edukacyjnym już na bardzo wczesnym etapie rozwoju dziecka. Natomiast funkcje matematyczne pozostają częściej pomijane lub za słabo stymulowane. Celem jest stworzenie takiego miejsca, które zapewni odpowiednią przestrzeń do działania i będzie wyposażone w ciekawe pomoce dydaktyczne umożliwiające w sposób ciekawy aktywne przyswajanie nowych treści.

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wstępny kosztorys projektu z wyszczególnieniem jego składowych znajduje się w załączniku.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 635,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany