PRZYJAZNE PRZEDSZKOLE - PODJAZD DLA WÓZKÓW INWALIDZKICH przy przedszkolu nr 172 ul. Żytnia 71

530
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec8054
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
23 450 zł
Kategoria
  • inna
  • dostosowanie wejścia do potrzeb osób niepełnosprawnych
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 406 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt obejmuje wykonanie pochylni z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich na schodach wejściowych do Przedszkola nr 172 im. Danuty Nawiłow w Warszawie przy ul. Żytniej 71.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
19.10.2016 10:54
Projekt zakończono. W związku z ograniczeniami technicznymi skorygowano zakres projektu na montaż wideodomofonu z wejściem do obiektu od podwórka.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Żytnia 71/ Żytnia, Płocka, Górczewska
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje wykonanie pochylni z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich na schodach wejściowych do Przedszkola nr 172 im. Danuty Nawiłow w Warszawie przy ul. Żytniej 71.
Opis projektu
Projekt obejmuje wykonanie pochylni z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich na schodach wejściowych do przedszkola. Istniejące wejście zbudowane jest z 5 stopni wyłożonych kostka granitową. Wysokość do pokonania w pionie wynosi 72 cm, długość 160 cm. Przed schodami znajduje się chodnik z kostki betonowej o wymiarach 230x650 cm. Takie usytuowanie wejścia pozwala na wyciągnięcie podjazdu na chodnik przed budynkiem prowadzący do chodnika przy ul. Żytniej. Przystosowanie wejścia dla osób niepełnosprawnych polega na przebudowie środkowego fragmentu schodów - budowa podjazdu o długości około 4,5 m. o odpowiednim kącie nachylenia wyłożonego nawierzchnią antypoślizgową oraz montaż dwóch balustrad ze stali nierdzewnej odpornych na wpływy atmosferyczne.
Podjazd ten znacznie ułatwi wejście do przedszkola osobom niepełnosprawnym, starszym oraz rodzicom z wózkami dziecięcymi.
Uzasadnienie realizacji projektu
Schody są szerokie na tyle, że zmieści się na nich oprócz miejsca do wejścia i wyjścia dla dzieci z rodzicami oraz grup przedszkolnych podjazd dla osób niepełnosprawnych korzystających z wózków inwalidzkich. Istniejące wejście jest dla osób na wózkach inwalidzkich niedostępne.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Koszty opracowania projektu przystosowania wejścia dla osób niepełnosprawnych i dla rodziców z wózkami wraz z rysunkami roboczymi dla wykonawcy robót - 5000,00 zł brutto.
2. Przerobienie środkowego fragmentu schodów - skucie fragmentu schodów, budowa podjazdu betonowego pochylni o długości około 4,5 metra, zagruntowanie całej powierzchni, wyłożenie nawierzchnią antypoślizgową, montaż dwóch balustrad ze stali nierdzewnej odpornych na wpływy atmosferyczne - 15000,00 zł netto, 18450,00 brutto.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
23 450,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Witam! Kto jest właścicielem obiektu? Dziwi mnie, że nie da się tego podjazdu zorganizować w inny sposób, tylko za pomocą budżetu partycypacyjnego. Takie prace powinny być w ramach działań Urzędu lub Zarządcy obiektu. Czy próbowali Państwo inną drogą uzyskać ten podjazd? Może taniej byłoby zbudować pochylnię z kraty pomostowej?
    Mieszkaniec12202  13.03.2015 11:33
  • Dodam, że przede wszystkim Pani Dyrektor powinna o to zabiegać, a rodzice powinni ją popierać, dlaczego jest odwrotnie???
    Mieszkaniec12202  13.03.2015 11:37
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany