Zapobieganie bezdomności zwierząt w mieście

1198
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec8415
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • pomoc społeczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 2065 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Zapobieganie bezdomności zwierząt poprzez sterylizacje kotów w okresie wzmożonej prokreacji czyli na wiosnę i jesienią kontynuowane w następnych latach. Ogólnodostępne dla opiekunów zwierząt wolno żyjących.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.10.2016 11:41
Projekt znajduje się w trakcie realizacji - trwa wykonywanie zabiegów sterylizacji.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ulic dzielnicy Wola.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zapobieganie bezdomności zwierząt poprzez sterylizacje kotów w okresie wzmożonej prokreacji czyli na wiosnę i jesienią kontynuowane w następnych latach. Ogólnodostępne dla opiekunów zwierząt wolno żyjących.
Opis projektu
Co roku Miasto St. Warszawa i Wydziały Dzielnic przeznaczają określone kwoty na program zapobiegania
bezdomności. Kwoty te jednak są niewystarczające w stosunku do potrzeb, a w dodatku praktycznie są do wykorzystania zbyt późno, np. dopiero w maju. A także zbyt krótko, np do października. Natomiast największa rozrodczość kotów wolno żyjących zaczyna się wczesną wiosną i trwa do późnej jesieni, kiedy to jeszcze lub już nie ma pieniędzy. Dlatego projekt ten ma na celu przedłużenie możliwości sterylizacji dla opiekunów (karmicieli) zwierząt bezdomnych, by zapobiec rozrodczości. Cała praca opiekunów i pieniądze gmin idą na marne, jeśli pozwoli się zwierzętom rozmnażać w okresie wiosennym i jesiennym. W ten sposób coroczne dotacje są w jakimś stopniu marnotrawione. Dlatego proponujemy wydłużenie okresu dostępności darmowych sterylizacji dla opiekunów. Dodatkowo w tych okresach najwięcej zwierząt choruje osłabionych ciężkim okresem zimowym lub rozmnażających się już w okresie niesprzyjającej pogody. Te zwierzęta w ramach projektu byłyby leczone i wypuszczane dopiero po wyleczeniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Co roku są wydawane tysiące złotych na zapobieganie bezdomności zwierząt w mieście. Niestety okres dostępności tych pieniędzy dla opiekunów mija się czasowo z okresem płodności zwierząt. Pieniądze albo przychodzą za późno (wiosna), kiedy już wiele kotek jest zapłodnionych lub już urodziło, albo są dostępne za krótko (jesienią). W ten sposób zaprzepaszczane są praca opiekunów i pieniądze wydawane przez dzielnice, gdyż populacja bezdomnych zwierząt znowu rośnie. Tylko stale dostępna sterylizacja może temu zapobiec.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Sterylizacja/kastracja kota z przetrzymaniem po zabiegu i koniecznym leczeniem. W tę kwotę wchodzi cena za zabieg sterylizacji/kastracji, przetrzymanie w zależności od płci kota od 2 do 7 dni, profilaktyka czyli leczenie uszu, sprawdzenie uzębienia i ew. wyrwanie zębów, odpchlenie i odrobaczenie, ew. leczenie w ramach możliwości. Przewidujemy, że potrzeby danej dzielnicy są na poziomie do 25 kotów przez okres styczeń - kwiecień 2016 i październik - grudzień 2016r.)

Koszt: 25 kotów x 400 zł = 10000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany