Cyfryzacja Kina ADA w Artystycznym Domu Animacji, filii DK "Włochy"

1229
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Mieszkaniec8429
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
198 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1413 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Zakup, dostawa oraz montaż nowego cyfrowego projektora filmowego DCP w Kinie ADA w Artystycznym Domu Animacji, filii DK "Włochy".

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.10.2016 10:09
Kino ADA w Artystycznym Domu Animacji, filii DK "Włochy" ma już do dyspozycji nowy cyfrowy projektor filmowy DCP. Oficjalne otwarcie kina cyfrowego nastąpiło 11.09.2016 r.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Dom Kultury „Włochy”

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Artystyczny Dom Animacji, filia DK "Włochy" Kino ADA ul. ks. J. Chrościckiego 14 02-421 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projektor cyfrowy zostanie zakupiony oraz zamontowany w Kinie ADA w Artystycznym Domu Animacji, filii DK "Włochy", ul ks.J.Chrościckiego 14, Warszawa.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zakup, dostawa oraz montaż nowego cyfrowego projektora filmowego DCP w Kinie ADA w Artystycznym Domu Animacji, filii DK "Włochy".
Opis projektu
21 lutego 2010 roku w wyremontowanym zabytkowym budynku Kino ADA wznowiło dawno przerwaną działalność. ADA ma przedwojenny rodowód. Należała do grupy kin działających w miejscowościach otaczających stolicę, do jakich wtedy należały Włochy. Od pięciu lat kino systematycznie zdobywa sympatię mieszkańców Włoch, ale także widzów z całej Warszawy. W Kinie ADA pokazywane są filmy dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Organizowane są pokazy filmów polskich, zagranicznych, fabularnych i dokumentalnych. W miarę możliwości Kino ADA kontynuuje współpracę z większością polskich dystrybutorów filmowych, jak również z fundacjami i stowarzyszeniami zajmującymi się kulturą. Niestety brak odtwarzacza cyfrowego bardzo utrudnia funkcjonowanie lokalnego kina. Małe kina nieposiadające cyfrowych projektorów są powoli wykluczane z rynku. Projektory na taśmę 35 mm w ostatnich dwóch latach wyszły z użytku, a dystrybutorzy filmowi niechętnie udostępniają filmy na płytach DVD lub BR. Przejście na format cyfrowy to dla Kina ADA być albo nie być. Zakup oraz montaż projektora związany jest przede wszystkim ze zmianą systemu dystrybucji filmów na DCP (Digital Cinema Package
z ang. Pakiet Kina Cyfrowego) oraz dążeniem do podniesienia standardu projekcji. Dzięki nowej technologii w Kinie ADA będzie możliwość wyświetlania filmów w formacie 3D – projekcja odbywać się będzie w technologii pasywnego obrazu trójwymiarowego i w jakości HD. Dzięki zmianom Kino ADA poszerzy asortyment filmowy wyświetlany na pokazach codziennych i specjalnych oraz będzie oferować najnowocześniejsze techniczne walory projekcji. Zmiany te sprawią, że kino nie będzie tylko rozrywką, ale też niesamowitą podróżą w nowe, niezbadane światy ludzkiej wyobraźni, gdzie teraźniejszość spotyka się z przyszłością i przeszłością.
Uzasadnienie realizacji projektu
W ciągu ostatnich kilku lat większość kin przeszła na cyfrową technikę wyświetlania, gdyż kopie nowych filmów na taśmie 35 mm nie są już dostępne. Kino ADA nie posiada projektora cyfrowego, jest to ogromne utrudnienie w działalności placówki. Dystrybutorzy niechętnie udzielają licencję, szczególnie na nowości filmowe na dostępnych dla kina płytach Blu-Ray lub DVD. Być może za rok lub kilka miesięcy Kino ADA będzie musiało zawiesić swoją działalność. Realizacja projektu przede wszystkim uatrakcyjni i wzbogaci repertuar kina. Cyfryzacja uchroni przed zamknięciem kina, którego historia sięga lat przedwojennych, co byłoby nieodwracalną stratą dla upowszechniania kultury w naszej dzielnicy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup nowego, pełnego sprzętu do projekcji cyfrowej 2D i 3D - 186000,00 PLN brutto Dostawa,montaż, uruchomienie i zestrojenie sprzętu do projekcji cyfrowej - 12000,00 PLN brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
198 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany