Integracyjny Plac Zabaw Szyszaków

1845
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Mieszkaniec8664
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
225 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Budowa placu zabaw integrującego zdrowe dzieci z dziećmi o ograniczonych możliwościach i dziećmi z niepełnosprawnością. Dostosowanie urządzeń do potrzeb dzieci i umożliwiających wspólną wesołą zabawę pomimo dzielących ich różnic oraz budujące relacje społeczne bez barier. Wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne materiały przyjaznych dla dzieci i środowiska

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
67, 68/1, 68/3, 68/4 wzdłuż ulicy Szyszaków
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wąskie działki tworzące podłużną przestrzeń. Działka znajduje się w środkowej części osiedla Stary Rembertów, pośród domów jednorodzinnych.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Budowa placu zabaw integrującego zdrowe dzieci z dziećmi o ograniczonych możliwościach i dziećmi z niepełnosprawnością. Dostosowanie urządzeń do potrzeb dzieci i umożliwiających wspólną wesołą zabawę pomimo dzielących ich różnic oraz budujące relacje społeczne bez barier. Wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne materiały przyjaznych dla dzieci i środowiska
Opis projektu
Budowa nowoczesnego placu zabaw dla dzieci umożliwiającego integrację społeczną i przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z ograniczeniami i niepełnosprawnej . Plac zabaw zlokalizowany będzie na obszarze zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej na terenie Dzielnicy Rembertów, osiedla Stary Rembertów.
Teren placu zabaw będzie ogrodzony ogrodzeniem z metalowej siatki możliwej do złożenia z gotowych elementów, o dużych kwadratowych lub prostokątnych oczkach i wysokości nie przekraczającej 1,2 m, zabezpieczonej na górnej krawędzi, zwiększając bezpieczeństwo użytkowników. Nawierzchnia placu zabaw będzie wykonana z wielobarwnego granulatu produkowanego z recyklingowanych opon samochodowych. Wykonanie takiej nawierzchni jest niezbędne aby użytkownicy mogli poruszać się po placu na wózkach inwalidzkich. Jednocześnie rozwiązanie to pomaga uniknąć wielu uszkodzeń ciała– zadrapań, złamań i innych uszkodzeń ciała u dzieci i młodzieży bawiącej się na placu.
Plac zabaw będzie wyposażony w specjalistyczne urządzenia zaprojektowane z myślą o integracji dzieci z ograniczeniami ruchowymi oraz inną niepełnosprawnością. Z uwagi na przeznaczenie tych zabawek i urządzeń urządzenia będą kupowane u producentów posiadające odpowiednie certyfikaty potwierdzające ich jakość. Wymiary funkcjonalne największych urządzeń integracyjnych nie przekraczają 12m, a co za tym idzie szerokość funkcjonalna placu zabaw nie musi być szersza niż 14m.
Na placu zabaw, poza urządzeniami służącymi rekreacji dzieci i młodzieży znajdować się będą również miejsca dla opiekunów – ławki oraz kosze na śmieci, w tym odrębne pojemniki na różne materiały uczące dzieci i młodzież zachowań pro-środowiskowych i promujące recykling.
W celu umożliwienia korzystania z placu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, dojeżdżających z dalszych części osiedla Stary Rembertów, lub sąsiednich osiedli (Wygoda i Nowy Rembertów), zakłada się budowę 3 miejsc postojowych, tzw. kopert, przeznaczonych dla oznakowanych pojazdów, przewożących osoby niepełnosprawne. Szerokość jednego miejsca wynosi: 3,5 x 4,5 m, łącznie te miejsca postojowe zajmowałyby 10,5 m szerokości wzdłuż jezdni. Przy otwieranej furtce w ogrodzeniu placu zabaw, po stronie urządzeń rekreacyjnych można także zlokalizować stojak na rowery.
Uzasadnienie realizacji projektu
W całej dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy nie ma żadnego placu zabaw umożliwiającego rekreację dzieci niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach. Budowa integracyjnego placu zabaw jest niezbędna do nauczenia dzieci i młodzieży życia bez barier i uprzedzeń w stosunku do rówieśników niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
3 000 zł – 3 sztuki ławek z oparciami
7 500 zł – 3 miejsca postojowe (po 2 500 zł)
17 000 zł – urządzenie wielofunkcyjne z piaskownicą – mały zestaw
30 000 zł – urządzenie wielofunkcyjne ze zjeżdżalnią – średni zestaw
66 000 zł – karuzela dla wózków
22 000 zł – huśtawka dla wózków
3 000 zł – dwie huśtawki sprężynowe
50 000 zł – ułożenie nawierzchni z granulatu
3 500 zł – ogrodzenie z siatki z instalacją
20 000 zł – koszty robocizny
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
225 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Tak, generuje koszty utrzymania i napraw w każdym kolejnym roku użytkowania.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
20 000,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Z uwagi na zmiany w własności działek w najbliższej okolicy planowanego przeze mnie placu oraz pilnej potrzeby wymiany nawierzchni na placu przy skrzyżowaniu ul. Szyszaków i Kamaszniczej, projekt wycofałam. Nie oznacza to, że rezygnuję z niego całkowicie. W przyszłej edycji Budżetu 2017 zostanie przeze mnie przygotowany nowy projekt, który będzie uwzględniał potrzeby osób niepełnosprawnych.
    Karolina Wiśniewska  14.05.2015 10:08
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany