Klub dla rodzin "Zwalcz Nudę", miejsce przyjazne rodzinie na Pradze - Południe

Realizacja pomysłu
W siedzibie Fundacji „Zwalcz Nudę” odbywały się bezpłatne warsztaty dla rodziców z zakresu umiejętności rodzicielskich, tematyczne warsztaty dla dzieci z zakresu np.: krajoznawcze, pierwszej pomocy, zajęcia dla dzieci m. in.: plastyczne, językowo-krajoznawcze, eksperymentowania, języków obcych, szycia, tematyczne zajęcia naukowe. Program również tak dostosowano aby, całe rodziny z dziećmi mogły spędzać czas w sposób atrakcyjny i aktywny. Na terenie klubu znajdują się gry planszowe (które rodzice również mogą wypożyczać),zabawki edukacyjne wspomagające rozwój najmłodszych. Fundacja również rozwija formy dialogu międzypokoleniowego , ze szczególnym uwzględnieniem więzi rodzinnych i sąsiedzkich poprzez pikniki sąsiedzkie, spotkania imprezy okolicznościowe np.: Dzień Matki.
W klubie działa samoobsługowa kafejka społeczna, otwarta na społeczność lokalną, w której każdy rodzic poczuje się jak u siebie.
Lokalizacja
Południe, a wynajmuje go Fundacja Zwalcz Nudę, której Prezes składa niniejszy wniosek.
Dane projektu
Zaowocowały one przygotowaniem programu, na który składają się:
1. Strefa mamy i malucha - bezpieczna sala zabaw. Sala już jest i można korzystać dzięki budżetowi Partycypacyjnemu 2017. Są klocki-poduchy, klocki edukacyjne, ścianka wspinaczkowa dla maluchów, itp.
2. Otwarta przestrzeń kawiarniano-świetlicowa. Każdy członek klubu może tu nieodpłatnie skorzystać z
herbaty, kawy, gier planszowych, czy po prostu przestrzeni na organizację wydarzeń; Tu też jest wypożyczalnia
gier planszowych - w budżecie ujęliśmy dokupienie sprzętu/gier, zabawek i drobnych napraw bieżących. Tu też są organizowane we współpracy z mieszkańcami dzielnicy i klubowiczami takich spotkań jak: rodzinne popołudnia, imprezy dla dzieci, zawody w szachy itp. Każdy może zorganizować tu swoje wydarzenie.
3. Warsztaty - organizacja serii nieodpłatnych warsztatów - program tworzymy wspólnie z mieszkańcami.
Zapraszamy na zajęcia z poprawy kompetencji rodzicielskich; mały artysta; rękodzieło; eksperymenty, szachy.
Realizujemy też inne pomysły naszych sąsiadów, klubowiczów i zaprzyjaźnionych NGO.
Klub istnieje od wiosny 2016 roku - prowadzony w niewielkim zakresie godzinowym. Od stycznia 2017 korzystamy z budżetu partycypacyjnego, dzięki któremu jest pracownik, który klub wspiera będąc na miejscu szczególnie w sali głównej, która dzięki niemu może być otwarta w wymiarze 30 godzin tygodniowo - plus na zajęcia dodatkowe, również poza godzinami otwarcia klubu. To największy koszt naszego budżetu. Mamy świadomość, że w dofinansowaniu z budżetu partycypacyjnego koszty pracownicze są na drugim planie. Jednak w przypadku miejsca, w którym jest sprzęt, otwarte pomieszczenie należące do miasta, wynajmowane przez fundację - musi być osoba, która jest zawsze na miejscu, zajmuje się obsługą gości i sprzętu. Lokal wymaga drobnych napraw bieżących - lokalu używa dużo osób i co jakiś czas trzeba naprawić zamek, czy coś odmalować. Koszty czynszu i użytkowania lokalu pokrywa fundacja.
warsztaty, wspólne wydarzenia. Integrujemy sąsiadów i klubowiczów. Organizujemy mikołajki, dzień dziecka, pokazy slajdów, czy andrzejki. Program można już od maja 2016 śledzić na stronie www.zwalcznude.pl. Ze względu na sporą inwestycję w lokal i sprzęt, który w nim się znajduje na miejscu musi być na stałe pracownik - dzięki temu klub będzie mógł prężniej pracować. To główny koszt budżetu projektowego - pracownik w pełnym wymiarze godzin, który robi zakupy, opracowuje harmonogram i pilnuje klubu i zasad w nim, animuje - koordynator projektu jest kluczowym i strategicznym punktem projektu.
Charakterystyka
Kosztorys
zatrudnienie pracownika na stałe na rok 2017 do opieki nad klubem - 3500 miesięcznie brutto ubruttowione (czyli 2088 PLN netto) - 42.000 PLN rocznie
materiały na warsztaty - potrzebne do ich prowadzenia (bez kosztów prowadzących) i do codziennego użytku klubu (jak materiały czystości czy biurowe pomoce) - 500 miesięcznie - 6.000 PLN rocznie
Co sądzisz o tym pomyśle?
Dodaj komentarzBrak komentarzy