Rewitalizacja trasy MTB Wawer

247
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wawer
Autor pomysłu Marcin Adamczuk
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
20 000 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 781 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Wytyczenie nowego przebiegu trasy MTB Wawer w sposób niekolidujący z planowaną inwestycją drogową POW. Proponuję wytyczyć dwie pętle od strony Międzylesia [np 5 i 15km], które po zakończeniu POW będzie można połączyć w spójną całość z częścią józefowską i otwocką.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
04.10.2018 12:49

W ramach projektu zostały wytyczone dwa nowe szlaki rowerowe. W niedzielę 7 października o godz. 12:30 w Międzylesiu przy Szkole Podstawowej nr. 138 ul. Pożaryskiego 2 odbędzie się uroczyste otwarcie tras. Zaplanowany jest wspólny przejazd krótszego odcinka (6 km).

Następnie planowany jest start zawodów w jeździe na orientację i rozpocznie się walka o ostanie zdobycze punktowe do klasyfikacji generalnej cyklu. Zapisy na zawody w Międzylesiu będą trwały do piątku (5 października) do godziny 12:00. Mieszkańcy Dzielnicy Wawer mają zapewniony bezpłatny start, ale tylko pod warunkiem terminowego zgłoszenia.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Promocji, Kultury i Sportu dla Dzielnicy Wawer

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
teren Mazowieckiego Parku Krajobrazowego

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wytyczenie nowego przebiegu trasy MTB Wawer w sposób niekolidujący z planowaną inwestycją drogową POW. Proponuję wytyczyć dwie pętle od strony Międzylesia [np 5 i 15km], które po zakończeniu POW będzie można połączyć w spójną całość z częścią józefowską i otwocką.
Opis projektu
Aktualny przebieg trasy MTB koliduje z planowaną POW. Celem projektu jest wytyczenie trasy w taki sposób, aby można było z niej korzystać podczas budowy POW. Od strony Międzylesia sugerowane są dwie pętle jedna o długości ok 15 km - trudniejsza, druga ok 5 km aby z trasy mogli również korzystać mniej wytrenowani kolarze. Od strony Falenicy należy zmienić przebieg trasy MTB tak, aby tworzyła pełną przejezdną pętlę z już istniejącym odcinkiem. Po zakończeniu inwestycji POW obie trasy "zapną się" kładkami nad/pod autostradą.
Dodatkowym zadaniem przy wytyczaniu nowej trasy będzie oznaczenie segmentów pomiaru czas do aplikacji kolarskiej Strava. Kolarz jadąc na trasie będzie widział znaki START/KONIEC segmentu. Moduł z wynikami można udostępnić na stronie www Urzędu Gminy Wawer.
Trasa przechodzi przez teren Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, dobrze, aby rowerzyści nie rozjeżdżali całego parku, a przemieszczali się wytyczoną trasą.
Uzasadnienie realizacji projektu
Trasa MTB Wawer jest popularna wśród mieszkańców oraz doceniana przez zawodników. Nie zdażyło mi się, aby jadąc trasą nie spotkał innego kolarza. Dodatkowo nasz trasa została uznana za najlepszą trasę całego cyklu Poland Bike Maraton już 2 razy z rzędu w 2016 i 2015 roku. Na naszej trasie odbyły się też rowerowe mistrzostwa samorządowców. Szkoda, aby tak uznana trasa, promująca naszą Gminę stała się bezużyteczna na czas budowy POW.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
zakup materiałów do oznaczenia trasy - 5000, integracja pełnej trasy z aplikacją Strava - 2500,
wynagrodzenie [zawiera rozpoznanie terenu, wytyczenie przebiegu trasy, oznakowanie trasy i segmentów Strava] - 12500
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Comiesięczna konserwacja szlaku. Oznakowanie szlaku jest dewastowane, powoduje to błądzenie rowerzysty. Powalone drzewa często utrudniają przejazd, należy utrzymać przejezdność szlaku.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
12 000,00 zł

Modyfikacje

30.05.2017 12:24
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany