Liliowy Zakątek treningowy - siłownia plenerowa dla Małych i Dużych

1002
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wawer
Miedzeszyn
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
66 600 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 270 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Siłownia plenerowa, obok placu zabaw, będzie tworzyć strefę sportowo-rekreacyjną dla Małych i Dużych Mieszkańców Miedzeszyna. Ze względu na bliskie sąsiedztwo lasu, będzie wykorzystywana przez spacerowiczów, biegaczy, czy osoby uprawiające nordic walking, z kolei ze względu na sąsiedztwo placu zabaw będzie wykorzystywana przez dzieci, ich rodziców, dziadków czy opiekunki.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
13.09.2019 09:14

Projekt zrealizowany

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Inwestycji dla Dzielnicy Wawer

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wawer
Obszar objęty pomysłem:
Miedzeszyn
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Róg ulicy Liliowej i Brodnickiej (działka o nr 3/1 z okręgu 3-12-78), siłownia plenerowa zlokalizowana zaraz za placem zabaw Liliowy Zakątek.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka o nr 3/1 z okręgu 3-12-78, zlokalizowana przy ulicy Brodnickiej (róg ulicy Brodnickiej i Liliowej) wg planu należy do Skarbu Państwa (opinia/zgoda Biura Mienia Miasta i Skarbu Państwa w załączeniu). Siłownia Plenerowa na część działki - 200m2 (lewa strona działki z uwzględnieniem maksymalnej odległości od ulicy Brodnickiej), będąca przedłużeniem Placu Zabaw, furtka od ulicy Brodnickiej.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Siłownia plenerowa, obok placu zabaw, będzie tworzyć strefę sportowo-rekreacyjną dla Małych i Dużych Mieszkańców Miedzeszyna. Ze względu na bliskie sąsiedztwo lasu, będzie wykorzystywana przez spacerowiczów, biegaczy, czy osoby uprawiające nordic walking, z kolei ze względu na sąsiedztwo placu zabaw będzie wykorzystywana przez dzieci, ich rodziców, dziadków czy opiekunki.
Opis projektu
Projekt ma na celu uzupełnienie lokalnej infrastruktury w ogólnodostępne urządzenia sportowe zlokalizowane na świeżym powietrzu. Usytuowanie urządzeń zapewni swobodny dostęp nie tylko wszystkim mieszkańcom okolicy (4 duże osiedla w zabudowie bliżniaczej oraz liczne domki wolnostojące) ale również pozostałym osobom mieszkającym w tym rejonie, jak i samej Warszawie. Siłownia plenerowa będzie przedłużeniem placu zabaw Liliowy Zakątek. Tuż obok urządzeń do ćwiczeń dla dorosłych zlokalizowane będą urządzenia do ćwiczeń dla dzieci. Proponowany sprzęt siłowy jest prosty, angażuje ciężar własnego ciała dzięki czemu przeznaczony jest dla ogółu społeczeństwa, zarówno dla osób mniej wysportowanych, bardziej wysportowanych jak i dla osób starszych. Siłownia zewnętrzna pozwoli naszym Małym i Dużym połączyć ruch na świeżym powietrzu z obcowaniem wśród ludzi, ale także będzie promować aktywny styl życia (poprawa krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej) i wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie (wzmacni odporność, świetnie zredukuje stres, a piękno otoczenia uspokoi). Siłownia zewnętrza będzie zachęcać każdego do aktywności fizycznej: rodziców, dziadków czy opiekunki, którzy przyszli z dziećmi na plac zabaw, również spacerujących seniorów, a także same dzieci, które od młodego wieku będą uczyć się, że sport to samo zdrowie. Ponad to uprawianie sportu na świeżym powietrzu uczy dzieci wytrwałości, dążenia do celu, wyrabiania nie tylko siły mięśni, ale i woli.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stworzenie przestrzeni umożliwiającej lokalnej społeczności (ok 250 rodzin) oraz mieszkańcom Wawra i Warszawy uprawianie sportu, odpoczynek, rekreację na łonie natury, nawiązywanie nowych znajomości, zaciśnianie więzi społecznych. W najbliższej okolicy nie ma podobnego obiektu a dostęp do tych zlokalizowanych dalej wkrótce zostanie odcięty poprzez budowaną Południową Obwodnicę Warszawy. Siłownia zewnętrzna ma na celu zachęcać każdego do aktywności fizycznej: rodziców, którzy przyszli z dziećmi na plac zabaw, osoby starsze, a także dzieci, które od wczesnego dzieciństwa będą miały szansę korzystać z tego typu urządzeń i tym samym dbać o swoje zdrowie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
URZĄDZENIA SIŁOWE DLA DZIECI - 11500zł:
1. Koła Tai Chi dla dzieci - 2600zł
2. Biegacz dla dzieci - 2900zł
3. Wahadło + Pajacyk dla dzieci - 2800zł
4. Rowerek + Stepper dla Dzieci - 3200zł
URZĄDZENIA SIŁOWE DLA DOROSŁYCH - 27850zł :
1. Biegacz - 2450zł
2. Orbiterek - 3550zł
3.Twister+Wahadło - 2250zł
4.Wyciąg górny+Wyciskanie siedząc+Pylon - 4200zł
5.Prasa nożna+Wioslarz+Pylon - 4900zł
6.Ławka_Prostownik pleców+Pylon - 2500zł
7. Montaż urządzeń siłowych + transport - 8000zł
DODATKOWE KOSZTA - 27250zl:
1. Tablica Informacyjna - 700zł
2. Kosze na śmieci/3 szt -1500zł
3. Stojak na rowery/1 szt - 1000zł
4. Ławki z oparciem /3 szt -1500zł
5. Latarnia uliczna wraz z zasilaniem /2 szt - 15 000zł
6. Trawa 200 m2 - 1600zł (1m2-8zł)
7. Ogrodzenie 23 przęsła po 2.5m długości, koszt 1 przęsła 150 zł - 3450zł
8. Furtka - 700zł
9. Drzewa szczepione na pniu 6 sztuk (1 szt 300zł) - 1800zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
66 600,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
koszta sprzątania, konserwacji, energii (oświetlenie)
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
3 000,00 zł

Modyfikacje

06.04.2017 08:45
Koordynator w Dzielnicy Wawer
30.05.2017 13:19
Koordynator w dzielnicy Wawer
31.05.2017 13:57
Koordynator w dzielnicy Wawer

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Komentarz został usunięty przez autora

  Mieszkaniec1465  23.01.2017 07:14
 • Dobry pomysł, byłoby świetnie gdyby w perspektywie udało się stworzyć sieć tego typu miejsc w leśnych zakątkach dzielnicy połączonych szlakiem rowerowym np. od Nadwiśla po Mazowiecki Park Krajobrazowy. Mam jedno tylko zastrzeżenie, zrezygnowałbym z ogrodzenia tego miejsca, co pozwoliłoby ograniczyć koszty inwestycji. Wandalizmu bym się nie obawiał, w wielu miejscach siłownie plenerowe są na terenie nie ogrodzonym i nic złego w związku z tym się nie dzieje np. w Parku Praskim czy gminie Wiązowna. Myślę, że mieszkańcy Wawra też zasługują na odrobinę zaufania.
  Mieszkaniec1465  24.01.2017 09:36
 • Witam, dziekuję za komentarz. Ten projekt silowni plenerowej rozni sie o tych, ktore widujemy w wielu miejscach Warszawy/całej Polski, ze jest przeznaczony dla Małych i Duzych, czyli dla Dorosłych i dla Dzieci, a ogrodzenie ma zapewnic bezpieczenstwo tym Najmlodszym i chwile spokoju i relaksu tym Dużym, zeby mogli pocwiczyc na urzadzeniach a nie biegać za Malutkimi :-). Budowa Silowni planowana jest na rogu ruchliwych uliczek Brodnickije i Liliowej, stad uwazam, ze ogrodzenie jak najbardziej jest potrzebne (dodatkowa kwestia zwierzatka/pieski i slady jakie zostawiają). Reasumując, umieszczajac w projekcie ogrodzenie kierowałam sie bezpieczenstwem Dzieci i uważam, że jest to zasadne.
  Mieszkaniec  07.03.2017 09:48 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany