Rozwijamy wolskie maluchy

402
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
24 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • rozwój
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 2704 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
Zajęcia kulturalne - przedstawienia teatralne i zajecia plastyczne dla naszych maluszków i ich starszego rodzeństwa z Odolan.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
24.01.2019 15:58

W ramach projektu zorganizowano 10 przedstawień teatralnych m. in. tj.: „Wars i Sawa”, „Tomcio Paluszek”, „Wilk Gwizdała”, „Zaczarowana zatoka”, „Złota kaczka”, „Pinokio” oraz 16 godzin warsztatów plastycznych.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wolskie Centrum Kultury

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
WOLSKIE CENTRUM KULTURY - placówki

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zajęcia kulturalne - przedstawienia teatralne i zajecia plastyczne dla naszych maluszków i ich starszego rodzeństwa z Odolan.
Opis projektu
Projekt obejmuje zajecia kulturalne dla dzieci do lat 8. Spotkania beda sie odbywac w miesiacach maj, czerwiec wrzesień i październik dwa -trzy razy w miesiącu - teatr i raz w miesiącu - zajecia plastyczne (pomijam miesiące wakacyjne by zgodnie z zaleceniem koordynatorów nie powielać oferty teatrzyków organizowanych przez Urząd Dzielnicy). W ramach zajęć zostanie zorganizowanych 10 przedstawień i 8 spotkań z zajęciami plastycznymi. Zajęcia będą się obywały w weekend rano by rodzice pracujący w tygodniu do późnych godzin mogli spokojnie przyprowadzic swoje pociechy. Zajecia/przedstawienia beda sie odbywaly w Wolskim Centrum Kultury - to miejsce łatwo dostępne i odpowiednie moim zdaniem na tego typu zajecia. Uczestnicy nie beda obciazani kosztem biletow wstepu. Zajecia plastyczne beda sie odbywaly w dwoch grupach - dzieci do lat 4 i od 4 do 8. Przedstawienia zostana zorganizowane dla dzieci od 1 roku do lat 8. Wyjścia do filharmonii są dość drogie i nie każdego rodzica stać na to by się z dzieckiem udać, więc takie zajęcia sponsorowane z budżetu mogą pozwolić rodzicom na pokazanie dzieciom czegoś nowego. Dodatkowo zajęcia będą się odbywać w okresie letnim więc pozwoli to rodzicom, których dzieci nie będą spędzać czasu w przedszkolu, żłobku czy wyjazdach wakacyjnych na zorganizowanie dzieciom dodatkowych atrakcji. Przedstawienia z założenia maja być zorganizowane: 2-krotnie w maju, 3-krotnie w czerwcu i wrześniu, i 2-krotnie w październiku. Zajęcia plastyczne po 2 razy w czterech wskazanych miesiącach.
Uzasadnienie realizacji projektu
Myślę, że nasza dzielnica i rejon Odolan potrzebuje takich zajęć z uwagi na rosnące zagęszczenie zabudowy mieszkaniowej i fakt, iż w sporo jest wśród mieszkańców młodych małżeństw z dziećmi. Powinniśmy pokazać dzieciom już od najmłodszych lat, że prócz bajek i gier komputerowych są również inne możliwości spędzania czasu. Zajęcia kulturalne na pewno będą wspaniałą formą rozwoju maluchów, zarówno mowy jak i umiejętności motorycznych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
10 przedstawień teatralnych dla dzieci - podany przez dzielnicę koszt to 500-2.500 zł za jedno, przyjmuję średni koszt ok 2.000 zł = 20.000 zł
8 zajęć plastycznych - wg podanego cennika po 200 zł za jedne zajęcia = 1.600 zł
ponieważ zajęcia plastyczne mają się odbywać w 2 grupach zakładam podwójny koszt ze względu na większą ilość dzieci, materiałów i dodatkowego opiekuna. -> 3.200 zł
----
razem 23.200 zł
plus koszty administrowania/zapisów (ok. 800zł)

RAZEM 24.000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
24 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

20.01.2017 22:12
Autor projektu
23.01.2017 21:30
Autor projektu
01.02.2017 16:56
Koordynator w dzielnicy Wola
06.02.2017 11:12
Koordynator w dzielnicy Wola
15.03.2017 21:49
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany