Rewitalizacja nawierzchni na ul. Różanej na odcinku od Al Niepodległości do ul. Kazimierzowskiej

743
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 2
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
825 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Rewitalizacja nawierzchni jezdni na ul Różanej odcinek od Al Niepodległości do Kazimierzowskiej wraz z naniesieniem nowych znaków poziomych w celu wyznakowania i uporządkowania pakowania samochodów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 2
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul.Różana od Al Niepodległości do Ul. Kazimierzowskiej
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Kameralna ulica na Starym Mokotowie, otoczona zielenią w sąsiedztwie obszaru przedwojennych willi, który jest objęty opieką konserwatorską. Ulica nie posiada wyjazdu od strony al. Niepodległości. Służy głównie do dojazdu do posesji, oraz stanowi atrakcyjny ciąg komunikacyjny dla pieszych i rowerzystów, bez uciążliwego ruchu samochodowego. Dojście do Szkoły, Teatru Guliwer, stacji Metra, Parku Morskie Oko. Jest ulicą spacerową dla wielu osób.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Rewitalizacja nawierzchni jezdni na ul Różanej odcinek od Al Niepodległości do Kazimierzowskiej wraz z naniesieniem nowych znaków poziomych w celu wyznakowania i uporządkowania pakowania samochodów.
Opis projektu
W ramach projektu należy wykonać niezbędną dokumentację i projekt budowlany, oraz plan organizacji ruchu.
Posiadając niezbędną dokumentację można będzie wykonać prace budowlane, a w tym frezowanie zniszczonej nawierzchni, naprawa podbudowy drogi w miejscach gdzie jest to wymagane np. tam gdzie są zapadnięcia w celu poprawienia geometrii oraz odwodnienia ulicy, jeśli trzeba - dokonanie modernizacji studzienek deszczowych (jest ich trochę za mało), ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej, naniesienie znaków poziomych wyznaczających miejsca do parkowania, przejścia dla pieszych, skrzyżowania i miejsca nieprzeznaczone do postoju. Dodatkowym celem niniejszego projektu będzie jednoznaczne oznakowanie miejsc przeznaczonych do parkowania i wyraźne oznakowanie zakazu parkowania poza nimi w celu uporządkowania przestrzeni i eliminacji nadmiaru parkujących tutaj na dziko pojazdów (kierowcy unikający opłat w strefie płatnego parkowania pozostawiają auta nieopodal granicy strefy). Problemem są także pojazdy zastawiające hydranty, zawory wodne, gazowe itp znajdujące się na jezdni. Ponieważ ulica jest wąska, gęsto zaparkowana i ma wiele skrzyżowań, w sposób naturalny uspakajających ruch samochodowy, nie ma konieczności instalowania dodatkowych urządzeń spowalniających ruch.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zakończono modernizację instalacji ziemnych, są ładne chodniki z kostki, wymieniono latarnie, odradza się zieleń, Co roku remontowane są kolejne elewacje budynków. Brakuje porządnej nawierzchni na jezdni. Kilkudziesięcioletni popękany asfalt uszkodzony podczas budowy 1 odcinka Metra, z koleinami, wygnieceniami po źle zaparkowanych samochodach i śladami licznych prac budowlanych nie pasuje do tego widoku. Nawierzchnia asfaltowa wymaga kompleksowej renowacji, wraz z wyznakowaniem poziomym miejsc do parkowania i likwidacją niecek w których tworzą się kałuże. Nowa nawierzchnia to dopełnienie rewitalizacji ulicy. Po dokonaniu kosmetycznych prac pielęgnacyjnych zieleni przywrócony zostanie jej przedwojenny, ekskluzywny, willowych charakter Starego Mokotowa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wstępny kosztorys opracowany na bazie danych zawartych w portalu Twój Budżet wynosi około 825 000 zł. (przy założeniu średniego kosztu renowacji nawierzchni jezdni na poziomie 50 000 zł / za 100 m2). Odcinek od Al Niepodległości do Ul. Kazimierzowskiej wynosi około 330 m. W przypadku konieczności modernizacji leciwej kanalizacji deszczowej to koszt zapewne wzrośnie.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
825 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

25.04.2017 15:26
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany