Zakaz zatrzymywania na ul. Sowińskiego (od ul. Wolskiej do ul. Jana Kazimierza) znak B-36

243
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
3 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 1030 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt polega na zmianie organizacji ruchu na ul. Sowińskiego na odcinku od skrzyżowania ul. Jana Kazimierza do ul. Wolskiej. Zmiana ta ma dotyczyć postawienia znaku B-36 tj. zakaz zatrzymywania się po wschodniej stronie ulicy (numeracja parzysta).

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
01.08.2018 14:22

W ramach projektu wprowadzono zakaz zatrzymywania się ul. Sowińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Kazimierza do ul. Wolskiej po wschodniej stronie jezdni.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział infrastruktury dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Sowińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Kazimierza do ul. Wolskiej po wschodniej stronie jezdni.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
ul. Sowińskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Kazimierza do ul. Wolskiej (odcinek ok. 190 m) po wschodniej stronie jezdni.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zmianie organizacji ruchu na ul. Sowińskiego na odcinku od skrzyżowania ul. Jana Kazimierza do ul. Wolskiej. Zmiana ta ma dotyczyć postawienia znaku B-36 tj. zakaz zatrzymywania się po wschodniej stronie ulicy (numeracja parzysta).
Opis projektu
Projekt polega na zmianie organizacji ruchu na ul. Sowińskiego na odcinku od skrzyżowania ul. Jana Kazimierza do ul. Wolskiej. Zmiana ta ma dotyczyć postawienia znaku B-36 tj. zakaz zatrzymywania się po wschodniej stronie ulicy (numeracja parzysta). Obecnie przy ul. Sowińskiego, w szczególności na wysokości ul. Sowińskiego 24 parkują notorycznie samochody wymuszając ruch wahadłowy, jednocześnie ograniczając swobodne przejście chodnikiem pieszym. Ul. Sowińskiego jest obecnie jedną z 3 głównych dróg dojazdowych na nowo-powstające osiedla w okolicach ul. Jana Kazimierza- cechuje się znacznym natężeniem ruchu, zwłaszcza w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Parkujące samochody na ulicy utrudniają płynny przejazd a pieszym ograniczają swobodę w poruszaniu się po chodniku, zwłaszcza z rodzinom z dziećmi. Wspólnota mieszkaniowa przy Sowińskiego 24 nie jest zainteresowana wybudowaniem miejsc postojowych przy swojej nieruchomości.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz kierujących pojazdami. Stojące auta na ulicy i chodniku utrudniają
pieszym swobodne przejscie a kierującym pojazdami przejazd przez ulicę, wymuszając ruch wahadłowy pojazdów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zgodnie z informacjami uzyskanymi w Wydziale Infrastruktury należy uwzględnić następujące składowe:
1. projekt organizacji ruchu -1.500
2. ustawienie oznakowania drogowego- 2 znaki- 1.500
Suma 3.000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

03.02.2017 08:56
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (18)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • To akurat popieram w 100 procentach. Parkujące w tym miejscu samochody zagrażają pieszym i utrudniają ruch samochodów. Samochody należą do lokatorów Sowińskiego 24, więc po ustawieniu zakazu zatrzymywania wspólnota znajdzie może miejsce na parking.
  Mieszkaniec7686  18.01.2017 20:34
  • Dziękuje za pozytyw zwłaszcza, że od Pana/Pani to rzadkość.
   Mieszkaniec534  20.01.2017 14:57 Autor projektu
  • Jeżdżę tędy samochodem każdego dnia. Prawie codziennie również przechodzę chodnikiem w tym miejscu. Kilka lat temu na ul Ciołka czteroletnie dziecko omijając zaparkowane na chodniku samochody wyszło na jezdnię prosto pod samochód. Mam nadzieję że tutaj uda się uniknąć takiego dramatu. Popieram dwa z czterech złożonych przez Panią wniosków, więc nie wiem skąd te zarzuty. Nie czepiam się Pani projektów. Podchodzę do nich szczególnie bo mieszkam tu i tyle. Pozdrawiam naprawdę serdecznie i życzę wytrwałości w zmienianiu Odolan na lepsze (mam nadzieję)
   Mieszkaniec7686  20.01.2017 21:35
 • B-36 nic nie da, dla świętego spokoju lepiej U-12c.
  Mieszkaniec63  22.01.2017 00:33
  • No i kolejny raz poprę autorkę projektu. Mogą być i słupki, byle szybko. Czas na złożenie wniosku do jutra. Słupki czy zakaz zatrzymywania, mi bez różnicy. Chcę móc tędy bezpiecznie przejść chodnikiem i przejechać samochodem/rowerem.
   Mieszkaniec7686  22.01.2017 12:33
  • Znaki czy słupki i tak wymagany jest nowy projekt organizacji ruchu. Nawet jeśli teraz nie zostaną dorzucone słupki do tego projektu to jeszcze w marcu można zmodyfikować projekt.
   Mieszkaniec63  22.01.2017 12:52
  • W tamtym roku skladałam projekt aby w tym miejscu powstały miejsca parkingowe, niestety nie przeszedl weryfikacji, gdyż teren jest wspolnoty. Obiawiam się wiec, że slupki także by zostały odrzucone właścnie z tego powodu. Znak drogowy nie ingeruje we wlasnosc- mozna ewentualnie sie zastanowic od razu nad tabliczka z odholowaniem.
   Mieszkaniec534  22.01.2017 12:54 Autor projektu
 • Chodnik to teren miasta, a to na nim powstałyby słupki albo został ustawiony znak, na jedno wychodzi.
  Mieszkaniec63  22.01.2017 13:41
 • Nadmiar źle parkujących świadczy o deficycie miejsc postojowych, nie o potrzebie zakazu zatrzymywania. Projekt idzie na łatwizę: "zakazać", ale wogóle nie rozwiązuje on problemu. Wydzielenie miejsc wzdłuż ulicy itp. byłoby zdecydowanie lepsze - droższe, ale lepsze.
  Mieszkaniec8726  25.01.2017 16:33
 • Przeczytaj wątek jeszcze raz. Autorka zgłaszała propozycję utworzenia miejsc parkingowych, ale nie przeszedł on weryfikacji, bo teren należy do wspólnoty. Skoro wspólnota mieszkańców Sowińskiego 24 nie chce tu parkingu, to niech przekona swoich członków by tu nie parkowali. Nie chodzi nam o to by ich karać bez potrzeby. Obecna sytuacja stwarza zagrożenie, poważnie, zarówno dla pieszych jak i dla kierowców.
  Mieszkaniec7686  26.01.2017 05:54
  • To teraz wyobraź sobie, że można np.: 1) wystąpić do wspólnoty żeby przekazali teraz miastu pod konkretne zagospodarowanie 2) w zależności od zarządcy (gmina/ZDM/etc.) wystapić o zaaranżowanie miejsc wzdłuż ich odpowiedzialności za grunt 3) można nawet wystąpić do wspólnoty żeby spróbowali rozwiązać problem w ramach swoich możliwości. | Ale fakt, każda opcja wymaga więcej wysiłku niż zakaz :)
   Mieszkaniec8726  26.01.2017 21:52
  • OK. Pewnie masz rację. Tylko czemu nie zrobią tego sami zainteresowani? Ja tam nie parkuję, gdyby to miało miejsce przed moim blokiem próbował bym innego rozwiązania. Jeśli odłożymy na bok wygodę mieszkańców Sowińskiego 24 (o to niech się sami zatroszczą) to dla bezpieczeństwa najlepszym rozwiązaniem jest zakaz zatrzymywania. Przy okazji jest to wariant najtańszy i najprostszy co jest zaletą a nie wadą. Jako pieszego interesuje mnie możliwość swobodnego poruszania się chodnikiem.
   Mieszkaniec7686  27.01.2017 14:01
  • Bratferrus- w poprzednim roku, gdy skladam propozycje na BP o miejsca prakingowe w tym miejscu- kontaktowałam się ze Wspolnotą- w odpowiedzi usłyszalam, że niektórzy ze Wspolnoty nie godzą sie na inne parkowanie niż obecne (czyli parkowanie pol chodnik- pol jezdnia) ze wzgledu na fakt, że samochody jezdza szybko a jak ktos parkuje przed blokiem musza zwolnic. Do mnie jako kierowcy i pieszego ta argumentacja nie przemawia, Stad ten projekt-w poprzednim roku podjełam próbę wiekszego wysiłku, która zderzyła się z murem. Moze zakaz więc uda się wprowadzić......
   Mieszkaniec534  27.01.2017 23:33 Autor projektu
  • To teraz rozumiem z czego wynika projekt ^_^ Umieściłbym w to w opisie (jeśli jest miejsce) Jestem poprostu zniesmaczony modą na słupko-zakazy w całym mieście, stąd moje komentarze tutaj. Czuję jakby kierowcy stali się w ostatnich latach grupą dyskryminowaną... a przecież wystarczy planować na etapie budowy.
   Mieszkaniec8726  30.01.2017 07:30
 • Popieram w całej rozciągłości. Parkujące tam pojazdy utrudniają zarówno ruch innym pojazdom, k†óre oczekują na możliwość ominiecia parkujących, oraz przeszkadzają pieszym pozostawiając bardzo mało miejsca na chodniku.
  Mieszkaniec10670  15.03.2017 20:14
  • Dokładnie. Irytuje mnie to zarówno jako pieszego (zajmowanie chodnika), jak i jako kierowcę (w tym miejscu tworzy się ruch wahadłowy). W okolicy jest mnóstwo miejsc parkingowych, tylko niestety płatnych. Ale skoro ja kupując mieszkanie zadbałem o miejsce parkingowe to inni też mogli.
   Mieszkaniec7686  16.03.2017 09:15
 • Jest co prawda dopiero luty, ale czy wiadomo kiedy zostanie zrealizowany ten projekt? Proszę wybaczyć podejście laika, ale wydaje mi się, że cały projekt polega tylko na zakupie znaku i wkopaniu go w ziemię. Na co czekamy? :)
  Mieszkaniec2516  14.02.2018 10:00
 • Pisałam, dopytywałam się, na razie cisza w temacie. Z tego jednak co wiem, wstawienie dodatkowego znaku to zmiana tzw organizacji ruchu, która musi być zatwierdzona, a to znając życie musi potrwać
  Mieszkaniec534  14.02.2018 10:18 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany