Zagospodarowanie okolicy Baśniowa - Dorotowska - Częstochowska - Grójecka

1515
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Ochota
Szczęśliwice
Autor pomysłu Mieszkaniec952
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
240 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt polega na zagospodarowaniu podwórka miejskiego, które w chwili obecnej zalane jest asfaltem.
Zagospodarowanie polegało by na wydzieleniu około 20 dodatkowych miejsc parkingowych, postawienia stojaka na rowery, dwóch stolików do gier planszowych oraz zazielenieniu pozostałej części wnętrza międzyblokowego. Konieczne jest też doświetlenie podwórka.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ochota
Obszar objęty pomysłem:
Szczęśliwice
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Baśniowa - Dorotowska - Częstochowska - Grójecka z wyłączeniem działki nr 67/3 z obrębu 20207
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Podwórko miejskie Baśniowa - Dorotowska - Częstochowska - Grójecka z wyłączeniem działki nr 67/3 z obrębu 20207
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt polega na zagospodarowaniu podwórka miejskiego, które w chwili obecnej zalane jest asfaltem.
Zagospodarowanie polegało by na wydzieleniu około 20 dodatkowych miejsc parkingowych, postawienia stojaka na rowery, dwóch stolików do gier planszowych oraz zazielenieniu pozostałej części wnętrza międzyblokowego. Konieczne jest też doświetlenie podwórka.

Opis projektu
Projekt zagospodarowania powinien uwzględnić ukształtowanie podwórka, zgodność z miejscowym planem zagospodarowania, możliwość odprowadzania wód opadowych, potrzeby mieszkańców, a ponadto musi być zgodny z przepisami prawa budowlanego.
Prace związane z zagospodarowaniem wnętrz międzyblokowych są bardzo ciężkie i kosztowne. Owa trudność polega nie tylko na postawieniu ławek czy sadzeniu zieleni, ale przede wszystkim dotyczy podjęcia prac związanych z przygotowaniem samego gruntu, wykonaniem odpowiedniej infrastruktury, koniecznych rozbiórek, odwodnienia, instalacji oświetleniowej, ścieżek oraz dróg dojazdowych.
Podwórko Baśniowa - Dorotowska - Częstochowska - Grójecka jest trudne do zagospodarowania. Drzewa nasadzone w chaotyczny sposób, bez żadnego planu, z zalanymi asfaltem bryłami korzeniowymi usychają i pochylają się w różne strony.
Miejsca na zieleń to klepisko z wyjałowiona ziemią.
Powierzchnia podwórka to około 1600 m2 . Planowane jest około 20 dodatkowych miejsc parkingowych oraz postawienia stojaka na rowery i dwóch stolików do gier planszowych oraz zazielenieniu pozostałej części. Konieczne jest też doświetlenie terenu. W załączeniu zdjęcia podwórka wykonane przez mieszkańców.
Uzasadnienie realizacji projektu
Osiedlowe podwórka to jeden z najważniejszych elementów miasta, świadczący o jego estetyce.
Im więcej zieleni, schludnych, niezdewastowanych przestrzeni, tym miasto wydaje się żywsze i korzystniej wpływa na dobre samopoczucie jego mieszkańców.
Dbając o estetyczny wygląd podwórek zapewnia się mieszkańcom komfortowe warunki mieszkalne.
Celem projektu jest stworzenie bezpiecznego i ładnego podwórka, które stanie się miejscem wypoczynku mieszkańców oraz powiększy ilość miejsc postojowych dla samochodów.
Podwórko pozbawione jest zieleni. Z asfaltowanego, opalikowanego (przeciw wjeżdżaniu samochodów) terenu straszą wydzielone miejsca na zieleń, której od dawna tam nie ma.
W celu integracji sąsiedzkiej planowane jest postawienie dwóch stolików oraz stojaka na rowery.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
W trybie przetargowym na generalnego wykonawcę należy wyłonić firmę z zaplanowaniem remontu i jego przeprowadzeniem. Szczegółowy i pracochłonny remont podwórka obejmie: odwodnienie i odnowienie gruntu, położenie nowej nawierzchni – zróżnicowanej zależnie od funkcji poszczególnych obszarów podwórka, przez urządzenie ciągów pieszych, obszarów rekreacji (zieleń, ławki), aż po nasadzenia i pięcioletnią poremontową pielęgnację zieleni.
Po analizie cen rynkowych oszacowano iż koszt reorganizacji będzie wynosił 150 zł za 1 m2 podwórka czyli 240 000 zł. W związku z wyłączeniem z projektu działki nr 67/3 z obrębu 20207 zmniejsza się powierzchnia podwórka. W związku z tym zaplanowano doświetlenie terenu.
Budżet projektu zostaje bez zmian.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
240 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

07.03.2017 09:10
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany