Plac zabaw "Wola Malucha"

84
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
145 490 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 842 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada budowę kameralnego, nowoczesnego, bezpiecznego i atrakcyjnego placu zabaw na północnym Młynowie. Plac zabaw będzie jednocześnie terenem rekreacyjnym sprzyjającym rozwojowi i integracji lokalnej społeczności.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
20.01.2021 17:21

W 2018 r. została wybrana firma, która przystąpiła do sporządzania dokumentacji projektowej, na podstawie której następnie miała wykonać prace w terenie. Dopiero po pozyskaniu mapy do celów projektowych oraz wykonaniu pomiarów okazało się, że nie ma możliwości zachowania odległości od strefy bezpieczeństwa urządzeń zabawowych do linii rozgraniczających. Rozważono zmniejszenie liczby urządzeń zabawowych, jednak stwierdzono, że znacznie zagięłoby to zakres projektu. W uzgodnieniu z projektodawcą podjęto decyzję o wyznaczeniu nowej lokalizacji dla placu zabaw - na Skwerze Wolnej elekcji. Realizacja projektu została przesunięta na 2019 r. W dniu 24.04.2019 podpisano aneks  do umowy  na wykonawstwo z terminem zakończenia prac do 31.07.2019 r.
Trwają roboty budowlane - prace ziemne i montażowe. Zainstalowano urządzenia zabawowe (karuzela, piaskownica, podwójna huśtawka, sprężynowiec, zabawka typu ciężarówka, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, rurą strażacką, basztami i pomostami). Przystąpiono do montażu nawierzchni bezpiecznej.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac zabaw miałby powstać przy ul. Ostroroga (działka nr 31 z obrębu 6-03-08) w dzielnicy Wola m. st. Warszawy.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Proponowana lokalizacja posiada wiele zalet: - działka jest własnością m. st. Warszawy, - do działki nie zgłoszono roszczeń przez spadkobierców, - działka ma kształt nieregularny i umiejscowiona jest między istniejącymi, realizowanymi oraz planowanymi inwestycjami mieszkaniowymi (istniejący budynek Wola Tarasy (Obozowa 16), budowane osiedle Wola Libre (Obozowa 20) oraz planowaną inwestycją na działkach nr 21, 22, 25, 26, 27, 40 obręb 6-03-08 przy ul. Ostroroga), - działka znajduje się blisko dużych, nowych osiedli jakie powstały w ostatnich kilkunastu latach w północnej części Młynowa, - działka jest zlokalizowana blisko przystanków tramwajowych (linie 20, 23, 24,44) i autobusowych (102, 103, 136) – przystanek Młynów - możliwe jest bezpłatne zaparkowanie samochodów tuż obok planowanego placu zabaw, - obecnie teren jest zaniedbany i zupełnie niewykorzystany - dostosowanie go nie będzie problematyczne, - działka położona jest nieco na uboczu, co dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, - teren dzięki rosnącym drzewom zapewnia stosowną ilość cienia w upalne dni, - teren jest już częściowo oświetlony (z latarni na ul. Ostroroga)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada budowę kameralnego, nowoczesnego, bezpiecznego i atrakcyjnego placu zabaw na północnym Młynowie. Plac zabaw będzie jednocześnie terenem rekreacyjnym sprzyjającym rozwojowi i integracji lokalnej społeczności.
Opis projektu
Plac zabaw „Wola Malucha” to, w zamiarze wnioskodawcy, nowoczesny, kameralny, bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw dla dzieci na północnym Młynowie, w którym każde dziecko, znajdzie dla siebie moc różnorakich atrakcji, takich jak np. piaskownica, zjeżdżalnia, wieża, bujak na sprężynach, huśtawka, tor przeszkód, kładka, karuzela, domek czy zabawka typu combo, zapewniających moc wrażeń i długą zabawę.

Cała działka ma powierzchnię około 220 m2. Obiekt w znacznej części – (około 100 m2) zostanie wyposażony w miękką, syntetyczną nawierzchnię, amortyzującą ewentualne upadki. Wszystkie zabawki na terenie będą posiadały stosowne atesty i certyfikaty.
Cały teren będzie ogrodzony i oświetlony (w części zostanie wykorzystane istniejące ogrodzenie). Całość terenu zostanie uzupełniona o elementy małej architektury, jak ławeczki, chodnik, kosze na śmieci, stojak na rowery itp.

Miejsce to będzie miało jednocześnie charakter skweru, głównie dzięki starannemu zaprojektowaniu, wygrodzeniu i rosnącym drzewom, co umożliwi także wypoczynek rodzicom czy osobom starszym. Projekt zakłada analizę (pod kątem jakości i bezpieczeństwa) istniejącego drzewostanu i pozostawienie jak największej ilości istniejącej zieleni.
Plac zabaw ma także aktywizować lokalną społeczność i sprzyjać kontaktom międzyludzkim. Obiekt może być również miejscem organizacji niewielkich lokalnych imprez dla dzieci, np. z okazji dnia dziecka.
Uzasadnienie realizacji projektu
W ostatnich kilkunastu latach rejon północnej części Młynowa bardzo się zmienił – ukończonych zostało ponad 10 inwestycji mieszkaniowych, a łączna liczba oddanych do użytku nowych mieszkań przekroczyła 2500. Dzięki temu liczba mieszkańców Młynowa wzrosła o ponad 5000, z czego znaczną część stanowią rodziny z małymi dziećmi. Niestety, pomimo tych pozytywnych zmian demograficzno-społecznych, północny Młynów wciąż nie doczekał się placu zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Obecne dostępne place zabaw są zbyt małe, zaniedbane, odległe lub po prostu nieatrakcyjne dla najmłodszych odbiorców, przez co zmuszeni są oni do wyjazdów do innych obiektów, często na terenie innych dzielnic. Ten projekt ma szanse to zmienić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szczegółowy kosztorys znajduje się w załączniku.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
145 490,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
- Koszty oświetlenia
- Koszty utrzymania czystości i porządku
- Koszty utrzymania zieleni
- Koszty serwisu i napraw placu zabaw po okresie gwarancyjnym
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
3 600,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Życzę z całego serca, by w tej edycji udało się! Taki plac zabaw jest baaaaardzo tam potrzebny!

  Pozdrawiam!
  Franciszek Gruszczyński-Ręgowski, mieszkaniec Skweru "Sierpnia 1944"
  Mieszkaniec106  24.01.2017 08:46
 • Oby w tym roku się udało!
  Mieszkaniec2045  10.03.2017 14:57
 • Będę głosować, bardzo potrzebny jest plac zabaw w tym miejscu, gdzie tak dużo budynków powstaje.
  Mieszkaniec10928  31.05.2017 13:17
 • Bardzo dobra inicjatywa zwłaszcza, że w okolicy brak jest placów zabaw. Jestem za!!!
  Mieszkaniec10905  12.06.2017 11:34
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany