Bezpłatne koncerty dla małych dzieci

2330
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
48 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Projekt zakłada realizację 10 bezpłatnych koncertów dla małych dzieci (0-3 lat). W programie: piosenki znane z domu i przedszkola, muzyka instrumentalna. Na każdym koncercie zagra zespół instrumentalny z wokalistką oraz goście-soliści: m.in.flet, skrzypce, wiolonczela, akordeon, saksofon. Osoba prowadząca będzie opowiadać historyjki o muzyce i instrumentach, a dzieci dostaną naklejki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury Śródmieście
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury Śródmieście zadeklarował się, że udostępni salę na koncerty wraz ze wszystkimi niezbędnymi pomieszczeniami, jak toalety, szatnia, obsługa, etc.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada realizację 10 bezpłatnych koncertów dla małych dzieci (0-3 lat). W programie: piosenki znane z domu i przedszkola, muzyka instrumentalna. Na każdym koncercie zagra zespół instrumentalny z wokalistką oraz goście-soliści: m.in.flet, skrzypce, wiolonczela, akordeon, saksofon. Osoba prowadząca będzie opowiadać historyjki o muzyce i instrumentach, a dzieci dostaną naklejki.
Opis projektu
Projekt zakłada realizację 10 bezpłatnych koncertów dla dzieci w wieku niemowlęco-żłobkowym (od 1 miesiąca życia do 3 roku życia) Podczas weryfikacji szczegółowej ustalono
że projekt jest interesującą propozycją kulturalną dla odbiorców w wieku poniżej 3 lat. W programie koncertów znajdą się piosenki znane dzieciom i rodzicom z domu i przedszkola, programów i bajek dla dzieci oraz muzyka instrumentalna. Na każdym koncercie zagra podstawowy zespół muzyczny w składzie: fortepian/pianino + kontrabas + perkusja, a dodatkowo do każdego koncertu zaproszeni zostaną goście-soliści: m.in.gitara, flet, skrzypce, wiolonczela, akordeon, saksofon. Osoba prowadząca koncert i zarazem śpiewająca piosenki będzie opowiadać króciutkie historyjki-gawędy o muzyce i instrumentach, które znajdują się na scenie. W trakcie koncertów rozdawane będą teksty do piosenek dla rodziców. Pod koniec każdego koncertu dzieci dostaną naklejki, na których znajdą się instrumenty, o których była mowa na koncercie.

Koncerty będą odbywać się raz w miesiącu, od stycznia do grudnia, w niedzielne lub sobotnie południe. Przewidziana liczba uczestników to ok.40 osób dorosłych + 40 dzieci. Wejście na wydarzenie będzie bezpłatne - obowiązywać będzie rezerwacja miejsc (poprzez wysłanie SMSa na nr telefonu organizatora podany na plakacie/na Facebooku z nazwiskiem i liczbą osób).

Małe dzieci (jeszcze nie siedzące ani nie chodzące) będą głównie słuchały muzyki oraz śpiewu rodziców i innych osób. Dzieci, które potrafią się poruszać będą mogły też dotknąć, zagrać i popatrzeć na instrumenty. Rodzice dzięki rozdawanym kartkom ze słowami piosenek będą mogli czynnie uczestniczyć w koncercie, a także po powrocie do domu przypominać dzieciom piosenki, które usłyszały na koncercie. Korzyść z koncertu będzie realna dla dzieci i dla rodziców.

Dom Kultury Śródmieście zapewni salę do koncertu - w zależności od planów Domu Kultury, koncerty dla małych dzieci odbywać się będą w sali przy ul. Smolnej 9 lub w filii przy ul. Foksal 11. Pracownicy DKŚ będą czynnie uczestniczyć w realizacji projektu, a DKŚ zapewni dodatkową reklamę poprzez swoją stronę www, fan page na Facebooku, a także ulotki, newsletter i umieszczenie informacji o koncercie w miesięcznych programach artystycznych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Takie muzyczne spotkania wpływają pozytywnie nie tylko na dziecko, ale na relację dziecko-rodzic. Jeśli rodzic czynnie uczestniczy w koncercie, dziecko chętniej poznaje i bawi się muzyką. Dlatego chcemy, aby na naszych koncertach słychać było piosenki ponadczasowe - te znane rodzicom i dzieciom. Element dydaktyczny w postaci krótkich opowieści o instrumentach oraz kolorowanki i naklejki z instrumentami rozdawane dzieciom po koncercie są także istotne dla rozwoju sfery duchowo-artystycznej małego dziecka. Na warszawskim rynku (mimo atrakcyjnej oferty kulturalnej) wciąż brakuje inicjatyw koncertowych skierowanych do dzieci w wieku niemowlęco-przedszkolnym, w którym to wieku dzieci najwięcej chłoną i wykorzystują naturalne zdolności artystyczne.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Honoraria artystyczne dla muzyków - 10 x 3500 zł = 35 000 zł
2. Druk plakatów, zakup naklejek, kolportaż plakatów - 5 500 zł
4. Projekt 10 plakatów - 1 000 zł
5. Koordynacja koncertów i prowadzenie Facebook - 3 000 zł
6. Koszty ZAiKS - ok. 4 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
48 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

21.03.2017 20:43
Autor projektu
05.05.2017 15:51
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
09.06.2017 12:10
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany