Pomoc z pierwszą pomocą

577
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Ulrychów + Odolany
Autor pomysłu Mieszkanka
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
52 590 zł
Kategoria
  • edukacja
  • zdrowie
  • ratownictwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt przewiduje cykl szkoleń pierwszej pomocy dla obecnych i przyszłych rodziców. Niestety podczas zajęć w szkołach rodzenia nie ma ani słowa o tym jak ratować niemowlaka czy kilkuletnie dziecko i udzielić mu pomocy zanim dojedzie pogotowie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Ulrychów + Odolany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
szkolenia mogą się odbywać w Szkole Podstawowej nr 132 przy ul. Grabowskiej

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje cykl szkoleń pierwszej pomocy dla obecnych i przyszłych rodziców. Niestety podczas zajęć w szkołach rodzenia nie ma ani słowa o tym jak ratować niemowlaka czy kilkuletnie dziecko i udzielić mu pomocy zanim dojedzie pogotowie.
Opis projektu
Projekt obejmuje organizacje szkoleń z zakresu ratownictwa i pierwszej pomocy dla niemowląt i dzieci. Niestety przyszli rodzice nie otrzymują informacji ani szkoleń w tym zakresie i później w razie sytuacji zagrażającej życiu dziecka pozostają sami z problemem czekając bezradnie na przyjazd karetki. Małe dzieci często się uszkadzają, potrafią rozbić sobie głowę, połknąć różne przedmioty, dławić się nimi, ksztusić wodą podczas pływania na wakacjach, etc. Często te pierwsze paredziesiąt sekund do kilku minut jest najważniejsze i trzeba samemu zareagować i pomóc dziecku. Sami z mężem ubolewaliśmy nad tym, że podczas szkoły rodzenia nie było ani słowa na ten temat. Dlatego chcemy teraz pomóc w organizacji takich szkoleń dla obecnych i przyszłych rodziców. Szkolenia przewidziane są dla ok 400-500 osób. Podczas szkolenia będzie coś do przegryzienia i woda ze względu na to, iż jedno szkolenie to ok 8h. Szkolenia będą się odbywać w weekendy. W załączniku zamieszczam przykładowy opis zakresu szkolenia z jednej z firm, która takowe prowadzi.
Uzasadnienie realizacji projektu
Coż ważniejszego niż zdrowie i życie? Niestety o tym jak ważnym tematem jest pierwsza pomoc dla małych dzieci przekonał sie z pewnością nie jeden rodzic, którego dziecko połknęło jakiś drobiazg i zaczęło się dusić, albo którego dziecko zachłysnęło się wodą. Szkoły rodzenia nie szkolą w tym zakresie. Brakuje też informacji o tym na jakimkolwiek etapie edukacji, które przechodzimy (prócz np. studentów medycyny). Jest to istotna luka, którą chcemy wypełnić. Czasem te kilka minut, przez które rodzice są w stanie podtrzymać dziecko przy życiu do przyjazdu pogotowia ma ogromne znaczenie i może uratować dziecku życie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szkolenia przewidujemy dla ok. 400-500 osób. Na jednej sesji może być do 20 osób. Oznacza to cykl ok. 20-25 szkoleń. Szkolenia będą odbywały się w SP nr 132, która udostępni odpłatnie sale na ten cel po koszcie 40zł netto za 1h. Czyli 25 szkoleń x 8h każde x 40zł = max. 8.000zł netto (9.840 zł z VAT).

Koszt szkolenia (organizacja i prowadzenie) ok. 80 zł/osobę (średnia cena z dwóch ofert bez negocjacji podana na stronie, może przy dużej liczbie uczestników można wynegocjować korzystniejszą cenę)
razem za 500 osob - max. 40.000 zł

Przegryzka i woda dla uczestników - kanapki (ok 4zł za sztuke), paluszki, ciastka i woda w butelkach 0,5l - ok 2.750 zł za całość szkoleń (wycena w excelu w załączeniu)

RAZEM 52.590 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
52 590,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

13.03.2017 18:35
Autor projektu
14.03.2017 19:58
Autor projektu
24.03.2017 10:23
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany