Wymiana Nawierzchni Alejki Głównej Na Terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego al. Niepodległości 113/115 - ułatwienie dla osób niepełnosprawnych

1903
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 6
Autor pomysłu Krzysztof Michalec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
230 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Remont głównej alejki (ułożenie nowej nawierzchni) na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im Obrońców Pokoju w Warszawie/ Al. Niepodległości 113/115, przy stacji Metra Racławicka. Ułatwienie dostępu do ogólnodostępnej toalety znajdującej się na terenie Ogrodu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 6
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Aleja Niepodległości 113/115
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego. Wejście główne/ brama wjazdowa do Ogrodu znajduję się przy wyjściu ze stacji Metra "Racławicka" w Al. Niepodległości 113/115
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Remont głównej alejki (ułożenie nowej nawierzchni) na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im Obrońców Pokoju w Warszawie/ Al. Niepodległości 113/115, przy stacji Metra Racławicka. Ułatwienie dostępu do ogólnodostępnej toalety znajdującej się na terenie Ogrodu.
Opis projektu
Remont nawierzchni alejki głównej na terenie ROD, od głównej bramy Przy Al. Niepodległości 113/115. Długość drogi 450 metrów. Nawierzchnia jest zdewastowana przez samochody obsługujące przenośne toalety na terenie ogrodu oraz wywożące odpady . Projekt zakłada ułożenie nowej nawierzchni, odpornej na ciężar samochodów serwisowych, umożliwiającej swobodne poruszanie się po terenie, osób niepełnosprawnych lub spacerujących z wózkami dziecięcymi. Droga wykorzystywana jest również przez okolicznych mieszkańców, udających się do/ ze stacji Metra Racławicka, którzy przechodzą przez teren ogrodu, w drodze z/do pracy ,domu, szkoły. Teren jest sprzątany dwa razy w tygodniu przez gospodarza Ogrodu. Teren Należy do Miasta St. Warszawy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu umożliwi swobodne poruszanie się, po zielonym terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego, wszystkim mieszkańcom dzielnicy Mokotów, szczególnie osobom starszym,niepełnosprawnym oraz spacerującym z wózkami dziecięcymi, a także ułatwi dostęp, do ogólnodostępnej toalety na terenie ROD.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wymiana nawierzchni o długości 450 metrów , szerokość 2,5 m. - 230.000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
230 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

23.01.2017 21:07
Autor projektu
25.04.2017 13:22
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Witam, według mnie dużo dobrych rzeczy powinno się zrobić w okolicznych otwartych parkach z których na codzień korzysta większe grono niż z ogródków.
  Dostępność terenu ogródków działkowych dla mieszkańców Mokotowa ograniczona jest do speceru ciasną alejką pośród płotów.
  Mieszkaniec285  23.01.2017 22:10
 • Niestety, zgadzam się z poprzednim komentarzem. Użytkownikami ROD są ich "właściciele" i ewentualnie ich goście, a nie wszyscy mieszkańcy dzielnicy, dlatego tego typu remonty nie powinny być wykonywane z budżetu partycypacyjnego.
  Mieszkaniec9223  13.02.2017 11:56
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany