Dzieciaki nie płacą - bezpłatne koncerty i warsztaty artystyczne dla dzieci na Zaciszu

630
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Targówek
Zacisze
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 362 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Cykl koncertów i warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku 4-13 lat, rozwijających ich zainteresowania i kształtujących postawy aktywnego uczestnictwa w kulturze od najmłodszych lat.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
17.01.2019 14:20

W ramach projektu organizowane były zajęcia artystyczne (plastyczne, taneczne, teatralne, muzyczne itp.) dla dzieci. Odbyły się m.in warsztaty DJ-skie dla dzieci w wieku od 10 do 16 r.ż. W marcu zorganizowano spektakl muzyczny "Afrykańska przygoda" oraz warsztaty świąteczne "Barwne jak pisanki". Odbywają się również bezpłatne warsztaty Street Jazz. Więcej informacji: https://zacisze.waw.pl/pl/aktualnosci.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Dom Kultury "Zacisze"

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Targówek
Obszar objęty pomysłem:
Zacisze
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Zacisze" - ul. Blokowa 1
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt będzie realizowany w samorządowej instytucji kultury, która udostępnia swoje zasoby lokalowe do przeprowadzenia koncertów i warsztatów dla dzieci. W budynku znajduje się m.in. sala widowiskowa, pracownia plastyczna/ceramiczna, sala edukacyjna. Miejsce jest przystosowane dla małych dzieci (np. posiada odpowiedni sanitariat). Teren i budynek DK Zacisze są własnością m.st. Warszawy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Cykl koncertów i warsztatów artystycznych dla dzieci w wieku 4-13 lat, rozwijających ich zainteresowania i kształtujących postawy aktywnego uczestnictwa w kulturze od najmłodszych lat.
Opis projektu
Celem projektu jest edukowanie dzieci w dziedzinie kultury od najmłodszych ich lat; wspieranie ich rozwoju; pobudzanie kreatywności; rozwijanie zainteresowań poprzez udział w zajęciach artystycznych (plastyczne, taneczne, teatralne, muzyczne, manualne), koncertach i spektaklach muzycznych.
W ramach projektu dzieci z Zacisza będą mogły bezpłatnie korzystać z oferty kulturalnej, w kreatywny, mądry sposób spędzić czas, poszerzyć artystyczne horyzonty i uczyć się wyrażać siebie poprzez sztukę.
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizując projekt chcemy zwrócić uwagę na fakt, że każdy powinien mieć równy dostęp do kultury. Bardzo często opłaty za zajęcia artystyczne, czy kupno biletu na koncert eliminują z życia kulturalnego osoby o niższym statusie społecznym. Rozmawialiśmy o tym w gronie znajomych i okazało się, że takich rodzin i dzieci, żyjących obok nas jest bardzo dużo. Chcemy, aby każde dziecko, bez względu na zasobność portfela rodzica miało możliwość twórczego rozwoju. Kształtowanie w dzieciach wyrażania siebie w artystyczny sposób, poznawania wzorców kulturowych pozwala lepiej zrozumieć samego siebie i otaczający nas świat.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
5 koncertów dla dzieci = 10 000 zł brutto
60 godzin zegarowych warsztatów artystycznych, z uwzględnieniem materiałów = 15 000 zł brutto
W sumie: 25 000 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

07.02.2017 11:55
Koordynator w Dzielnicy Targówek

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany