Turystyka dostępna – Multikiosk z udogodnieniami dla niepełnosprawnych przy Amfiteatrze na Bemowie

1632
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Bemowo
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 000 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • turystyka
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Z udźwiękowionych Multikiosków będą mogli korzystać wszyscy, w tym również osoby z dysfunkcją wzroku. Możliwe będzie przeglądanie prezentacji multimedialnych i zdjęć, jak również wyszukiwanie informacji w Internecie. Umieszczona mapa będzie wypukła, ale również graficzna, tak aby każdy widzący mógł zorientować się w terenie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bemowo
Obszar objęty pomysłem:
Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Raginisa, 01-459 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Kiosk zostanie zainstalowany przy Amfiteatrze im. Michaela Jacksona w dobrze skomunikowanym i łatwo dostępnym miejscu. Dojeżdżają tam zarówno autobusy, jak i tramwaje, a w planach jest również budowa drugiej linii metra w tej okolicy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym amfiteatr stanowi bardzo dobrą propozycję dla organizacji plenerowych imprez kulturalnych. Obiekt znajduje się na terenie Parku Górczewska, co czyni to miejsce atrakcyjnym dla osób w każdym przedziale wiekowym. W pobliżu znajdują się szkoły i przedszkola, więc zbudowanie Multikiosku umożliwi uczniom i rodzicom zapoznanie się z okolicą Parku Górczewska.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Z udźwiękowionych Multikiosków będą mogli korzystać wszyscy, w tym również osoby z dysfunkcją wzroku. Możliwe będzie przeglądanie prezentacji multimedialnych i zdjęć, jak również wyszukiwanie informacji w Internecie. Umieszczona mapa będzie wypukła, ale również graficzna, tak aby każdy widzący mógł zorientować się w terenie.
Opis projektu
W wielu ciekawych turystycznie miejscach Warszawy brakuje informacji. Sytuacja ta dotyczy także obszaru dzielnicy Bemowo, która posiada na swoim terenie jedynie płaskie tablice informacyjne, niedostosowane do rozwijających się potrzeb społeczeństwa, w tym także osób niewidomych i niedowidzących. Potrzebne jest nowoczesne rozwiązanie problemu braku dostępności do informacji, udostępniające je w sposób graficzny i dźwiękowy, osiągalny dla wszystkich.
Dzięki stworzeniu kiosku mieszkańcy i turyści odwiedzający park będą mogli lepiej poznać to miejsce, zorientować się w okolicy, dowiedzieć się najciekawszych informacji o tym miejscu, skorzystać z internetu.
Projekt zakłada wytypowanie wykonawców, którzy zaprojektują i wykonają Multikiosk wraz z jego funkcjonalnościami:
- wypukłej, graficznej mapy dotykowej (tablicy tyflograficznej) obszaru Parku Górczewska, umożliwiającej uzyskanie ciekawych informacji na temat tego miejsca oraz szczegółowe zapoznanie się z jego topografią;
- informacji dźwiękowej i multimedialnej (tekst, zdjęcia, filmy, prezentacje) dotyczącej atrakcji znajdujących się w okolicy;
- dostęp do Wi-Fi umożliwiający skorzystanie z Internetu w celu wyszukania informacji czy sprawdzenia dojazdu.

Plan będzie wyposażony w dużą czcionkę i kolory kontrastowe dla osób słabowidzących oraz opisy w alfabecie Braille'a dla osób niewidomych. Przy wykonaniu projektu zostanie wykorzystana technologia Beacon (technologia z kodem, która poinformuje o lokalizacji Multikiosku użytkownika z zainstalowaną aplikacją na smartfonie) oraz aplikacja QR code (która pozwoli użytkownikowi taką aplikację pobrać).
Uzasadnienie realizacji projektu
Amfiteatr Bemowo znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, jest często uczęszczanym miejscem i stanowi dobrą propozycję do organizacji plenerowych imprez kulturalnych, jednak dzięki realizacji projektu stanie się bardziej dostępny dla osób z dysfunkcją wzroku. Jego wykonanie zwiększy atrakcyjność turystyczną dzielnicy oraz uwrażliwi pełnosprawnych mieszkańców na potrzeby niepełnosprawnych osób. Multikioski będą źródłem ciekawych informacji na temat obszaru Parku Górczewska dla osób w każdym wieku, zarówno mieszkańców jak i turystów oraz pomogą osobom niewidomym i niedowidzącym samodzielnie zorientować się w terenie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys:
- zaprojektowanie i wykonanie planu tyflograficznego z Braille'm- 11500 zł
- opracowanie treści i informacji graficznych prezentowanych w Multikiosku - 2000 zł
- stacja komputerowa z monitorem dotykowym, udźwiękowienie (moduł elektroniczny i głośniki) - 6500 zł
- zaprojektowanie i wykonanie stojaka z zadaszeniem ze stali nierdzewnej - 10000 zł
- montaż - 5000 zł

Harmonogram prac:
- projekt: styczeń - marzec 2018
- zamawianie / wykonywanie materiałów: kwiecień - czerwiec 2018
- instalacja Multikiosku: lipiec 2018
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
- aktualizacja informacji wgranych do systemu
- serwis
- zasilanie Multikiosku
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
1 500,00 zł

Modyfikacje

12.06.2017 12:21
wsurala

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany