Psi Plac Zabaw Powiśle

569
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
240 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Chcielibyśmy stworzyć bezpieczną przestrzeń dla psów mieszkających na Powiślu, ponieważ skwery i parki dzielnicy sąsiadują z ruchliwymi ulicami, co stwarza zagrożenie dla naszych pupili. Plac Zabaw miałby ok. 800 m kw (20x40m) i mieściłby się na skwerze kpt. Stanisława Skibniewskiego "Cubryny". Zostałby wyposażony w ujęcie wody oraz sprzęty do zabaw i treningów.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer w pasie zielonym nad Wisłą (Skwer kpt. Stanisława Skibniewskiego "Cubryny")
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Umieszczenie Psiego Placu Zabaw na Skwerze w tym miejscu, wykorzystałoby jego potencjał lokalizacyjny (przy przystankach 105, 127 i 118, niedaleko metra i linii tramwajowej łączącej Pragę z Wolą) oraz ożywiło ten teren. Drzewostan zastany w parku dawałby cień niezbędny zwierzętom szczególnie latem.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Chcielibyśmy stworzyć bezpieczną przestrzeń dla psów mieszkających na Powiślu, ponieważ skwery i parki dzielnicy sąsiadują z ruchliwymi ulicami, co stwarza zagrożenie dla naszych pupili. Plac Zabaw miałby ok. 800 m kw (20x40m) i mieściłby się na skwerze kpt. Stanisława Skibniewskiego "Cubryny". Zostałby wyposażony w ujęcie wody oraz sprzęty do zabaw i treningów.
Opis projektu
Chcielibyśmy stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń do zabawy i treningów dla psów mieszkających na Powiślu i w okolicy.
Wszystkie skwery i parki dzielnicy sąsiadują z ruchliwymi ulicami, co stwarza zagrożenie dla naszych pupili. Uważamy, że miejsce wydzielone specjalnie dla psów, gdzie będą mogły się swobodnie wybiegać i bawić, poprawi bezpieczeństwo także dla użytkowników przestrzeni miejskiej nieposiadających psów i doprowadzi do załagodzenia odwiecznego konfliktu o to, kto i jak może korzystać z przestrzeni publicznej. Psy biegające bez smyczy i kagańca, nawet jeśli wg. opiekunów nie stanowią zagrożenia, mogą przestraszyć tych, którzy zostali przez nie kiedykolwiek skrzywdzeni. Bywa, że przewrócą dziecko czy starszą osobę. Dużo rozmawiamy także z seniorami-opiekunami i osobami niepełnosprawnymi, które nie mają tyle siły i możliwości, aby bez problemu kontrolować swoich pupili, a chcieliby móc spuścić swoich podopiecznych ze smyczy Nie robią tego jednak z obawy, że pies ucieknie lub wpadnie pod samochód. A do Ogrodu Krasińskich jest im po prostu za daleko.
Psi Plac Zabaw miałby 800 m kw, byłby czynny całą dobę, siedem dni w tygodniu. Furtki prowadzące na teren powinny być zamykane na klamki, ale bez zamków. Chcielibyśmy, aby był dostępny dla wszystkich mieszkańców z psami (również dla niepełnosprawnych poruszających się na wózkach). Chcielibyśmy, aby plac był wyposażony w ujęcie wody, kosze na odchody, sprzęty do agility (tunele, płotki, pochylnie) oraz inne atrakcje do obwąchiwania dla piesków. Właściciele psów byliby zobowiązani do sprzątania po zwierzętach, dbania o przestrzeń i przestrzegania regulaminu wybiegu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Na Powiślu mieszkają tysiące psów. Najbliższy psi plac zabaw znajduje się w Ogrodzie Krasińskich (dystans ok. 2 km). Jest to lokalizacja, której nie są w stanie codziennie osiągnąć osoby pracujące zawodowo, starsze osoby z psami mieszkające w naszej dzielnicy. Żaden z powiślańskich parków nie jest ogrodzony. Nasza dzielnica potrzebuje bezpiecznej przestrzeni dla psów, gdzie mogłyby się poznać, bawić i wybiegać, nie stwarzając przy tym zagrożenia dla przechodniów. Podobne realizacje są bardzo dobrze oceniane przez mieszkańców Warszawy i innych miast.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
240000 PLN (na podstawie informacji z https://twojbudzet.um.warszawa.pl/ile_kosztuje_miasto_wiecej)
Doprowadzenie wody, 1 kranik
Oświetlenie: co najmniej 4 latarnie, jeśli plac zostanie umiejscowiony w nieoświetlonej części parku
Sprzęty do zabawy (3 rozmiary tuneli, 2 rozmiary pochylni, mostek, płotki z regulowaną wysokością poprzeczek, obręcze do przeskakiwania)
Kosze na psie odchody z dyspenserami torebek: co najmniej 4
Ławka pod wiatą dla opiekunów zwierząt: co najmniej 2
Zasianie trawy o odpowiednim dla takiego założenia gatunku (gęsta i mocna, wysiana odpowiednio wcześnie, aby się dobrze rozrosła i ukorzeniła)
Plac zabaw bez wygrodzeń, jedynie od strony ulicy ażurowe, roślinne nasadzenia.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
240 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Rocznie ok. 3000 PLN
Koszt oświetlenia
Konserwacja kranu, jeśli nastąpi usterka.
Naprawy sprzętów jeśli nastąpi usterka.
Wybieranie nieczystości z koszy: 2 razy w tygodniu
Dostarczanie torebek na odchody: 2 razy w tygodniu
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
3 000,00 zł

Dokumenty

Modyfikacje

30.05.2017 11:18
Koordynator w Zarządzie Zieleni
30.05.2017 14:12
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
30.05.2017 14:13
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście
09.06.2017 11:46
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany