Mokotów - Centrum Wszechświata, czyli karmnik dla korników

959
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 6
Autor pomysłu Robert Buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
250 zł
Kategoria
 • kultura
 • zieleń miejska
 • ewaluacja BP
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 610 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora
System zgłaszania projektów do budżetu partycypacyjnego premiuje projekty tanie. Pomysły, które kosztują kilka tysięcy złotych mają niemal 100% szans na realizację. Dlatego proponuję ekologiczną instalację artystyczną za 10 zł. Sprawdźmy, czy minimum głosów i odrobina szczęścia wystarczą, aby przegłosować nawet najgłupszy pomysł. Projekt ma pokazać, że trzeba zmienić regulamin. :)

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
18.01.2019 15:41

W ramach projektu wykonano "ekologiczną instalację artystyczną" - karmnik dla korników, zlokalizowany przy ul. Puławskiej na wysokości ul. Merliniego.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 6
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Puławska, na wysokości nowej siedziby Urzędu Dzielnicy Mokotów.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
w granicach pasa drogowego ul. Puławskiej
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
System zgłaszania projektów do budżetu partycypacyjnego premiuje projekty tanie. Pomysły, które kosztują kilka tysięcy złotych mają niemal 100% szans na realizację. Dlatego proponuję ekologiczną instalację artystyczną za 10 zł. Sprawdźmy, czy minimum głosów i odrobina szczęścia wystarczą, aby przegłosować nawet najgłupszy pomysł. Projekt ma pokazać, że trzeba zmienić regulamin. :)
Opis projektu
Projekt polega na zbiciu dwóch desek na krzyż i przybiciu ich do ziemi na trawniku obok jezdni ul. Puławskiej, przed pustym placem, gdzie za kilka lat stanie budynek Urzędu Dzielnicy Mokotów. Na deskach zostaną wykonane wodoodpornym flamastrem napisy "MOKOTÓW CENTRUM WSZECHŚWIATA", a na ich skrzyżowaniu uśmiechnięta buzia. :) Celowo nie podaję wymiarów desek. Ich wielkość powinna zależeć od możliwości zmieszczenia się w kosztorysie. Szczegóły w załączniku.

Strona ekologiczno-edukacyjna projektu polega na pokazaniu miejsca organizmów rozkładających drewno w cyklu przemiany materii. Ich praca jest bardzo ważna dla powrotu materii do obiegu, jest postrzegana negatywnie. Najwyższy czas odczarować korniki jako złowrogie stworzenia. Gdy projekt zostanie zrealizowany, to nauczyciele przyrody będą mogli pokazywać uczniom, jak ważna rolę pełnią owady w systemie przyrodniczym. W ten sposób dojdzie do naturalnego rozkładu całego projektu, co oznacza, że absolutnie pod żadnym pozorem nie wygeneruje on dodatkowych stałych kosztów utrzymania w kolejnych latach.

Projekt jest argumentem za zmianami w regulaminie budżetu partycypacyjnego. Potrzebne jest ograniczenie szans małych projektów i zwiększenie szans drogich propozycji. Realizacja dużej liczby małych projektów powoduje, że mieszkańcy wkładają dużo pracy na projektowanie drobiazgów. Urzędnicy mają więcej pracy. Duże projekty pozwalają mieszkańcom mieć realny wpływ na miasto, a urzędnicy nie są zawaleni papierami na realizację małych spraw. Obecny regulamin trzeba zmienić. Ten projekt ma być argumentem za poprawieniem działania budżetu partycypacyjnego w kierunku większego wpływu mieszkańców na miasto i zmniejszenia kosztów działania urzędów.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Mokotowa zyskają nietypową ekologiczną instalację artystyczną. Jej wykonanie w wysokiej jakości może stać się sporą atrakcją turystyczną i elementem edukacji ekologicznej. Przyniesie to zyski lokalnym przedsiębiorcom. Realizacja projektu stanie się argumentem za zmianami w regulaminie budżetu partycypacyjnego.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup desek, montaz tabliczka idetyfikacyjna 250 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
250,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Modyfikacje

08.05.2017 19:36
Koordynator w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo fajny projekt i sam bym chętnie na niego zagłosował, ale autor zapomniał niezwykle istotnego elementu.

  Konieczne jest uwzględnienie w kosztorysie metalowej tabliczki ze stali kwasoodpornej osadzonej na wykonanym w podobnej technologii słupku.
  Na której to tabliczce znajdzie się logotyp budżetu partycypacyjnego m.st Warszawy, i napis o treści: „Zrealizowano w ramach budżetu partycypacyjnego”

  Na szczęście, w tym roku podczas wstępnej weryfikacji i dyskusji projekty będą mogły zostać zmienione przez autora.
  Mieszkaniec673  23.01.2017 22:05
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany