Plac zabaw "PLUS" Plac Opolski

178
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
511 650 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada rewitalizację Placu Opolskiego PLUS zlokalizowanego na mini Placu Zabaw.
Celem projektu jest zamiana nudy i otaczającej nas dzisiaj szarości na wesołe i kolorowe jutro.
Realizacja projektu przyczyni się do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii oraz integracji sąsiedzkiej i wielopokoleniowej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac Opolski
obręb ewidencyjny nr 60315 działka nr 17

Obszar placu obejmuje część zieloną oraz ogrodzony i nieatrakcyjny plac zabaw.
W pobliżu Placu Opolskiego zlokalizowane są 3 przedszkola, 1 szkoła podstawowa SP nr 63 oraz nowa inwestycja mieszkaniowa Tynkbud 1.
Realizacja projektu zachęci okolicznych mieszkańców, i nie tylko, z korzystania ogólnodostępnej przestrzeni publicznej.


Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Wola-Młynów Plac Opolski wraz z placem zabaw jest zlokalizowany pomiędzy ulicami: Tyszkiewicza, Górczewska, Szlenkierów, Żytnia
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada rewitalizację Placu Opolskiego PLUS zlokalizowanego na mini Placu Zabaw.
Celem projektu jest zamiana nudy i otaczającej nas dzisiaj szarości na wesołe i kolorowe jutro.
Realizacja projektu przyczyni się do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii oraz integracji sąsiedzkiej i wielopokoleniowej.
Opis projektu
Projekt zakłada rewitalizację PLACU OPOLSKIEGO PLUS zlokalizowanego na min PLACU ZABAW (lokalizacja terenu w załączniku). Teren jest bardzo zaniedbany, zarówno dorośli jak i dzieci rzadko tu zaglądają. Obecnie jest to główne miejsce spotkań osób z psami.

CELEM projektu jest stworzenie miejsca do aktywnego wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu osób w różnym wieku.

PLAC ZABAW "Plus" - budowa profesjonalnego placu zabaw zaprojektowanego zgodnie z obowiązującymi normami, wyposażonego w atrakcyjne urządzenia zabawowe oraz syntetyczną, amortyzującą dziecięce upadki nawierzchnię będzie sprzyjała rozwojowi psychofizycznemu dzieci. Mamy nadzieję, że dziecięca fantazja zastąpi obecną wśród starszaków nudę i akty wandalizmu.

PLAC OPOLSKI - staranne zaprojektowanie części zielonej, łącznie z nasadzeniem drzew, krzewów i kwiatów oraz renowacją fontanny umożliwi wypoczynek rodzicom czy osobom starszym, a także zabawę dzieciom w naturalnym otoczeniu.

Poprzez rewitalizację całego terenu chcemy wykorzystać jego potencjał, aby stał się okoliczną atrakcją dla dzieci, miejscem spotkań sąsiedzkich, integracji wielopokoleniowej oraz miejscem organizacji lokalnych imprez np. piknik sąsiedzki. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy estetycznej tej okolicy oraz komfortu mieszkańców (zarówno dzieci jak i osób dorosłych).

ZOBACZ DOKŁADNY OPIS PROJEKTU I WSTĘPNĄ WIZUALIZACJĘ PLACU ZABAW W ZAŁĄCZNIKU

Zakres prac obejmuje:
1. wykonanie profesjonalnego projektu placu zabaw oraz terenu zielonego
2. odnowienie małej architektury (ławki, kosze na śmieci, latarnie oraz tablica z regulaminem korzystania z placu zabaw i terenu zielonego)
3. zagospodarowanie terenu zielonego (nasadzenie drzew, krzewów, kwiatów)
4. renowacja fontanny
5. odnowienie ciągów pieszych
6. budowa placu zabaw:
- demontaż obecnych urządzeń do zabaw
- wyrównanie terenu i przygotowanie bezpiecznego dla dzieci podłoża poliuretanowego
- wyposażenie placu zabaw w nowoczesne, estetyczne i atrakcyjne urządzenia
- zawieszenie budek lęgowych na drzewach

Uzasadnienie realizacji projektu
PLAC OPOLSKI jest zielonym, spokojnym, lecz bardzo zaniedbanym zakątkiem na Młynowie. Potencjał tego miejsca nie jest obecnie wykorzystywany, ponieważ urządzenia na placu zabaw są wysłużone, a teren zielony jest zapuszczony.

W ostatnich latach Młynów jest jednym z najintensywniej zmieniających się osiedli w Warszawie. Odremontowane kamienice stają się modne, przybywa młodych ludzi, w tym rodzin z dziećmi. Dzięki temu zmienia się charakter Młynowa. Pomimo tych pozytywnych zmian brakuje nowoczesnych, funkcjonalnych placów zabaw oraz dobrze zagospodarowanej przestrzeni zielonej.

Młynów potrzebuje miejsc, gdzie dzieci i osoby dorosłe wspólnie spędzą czas z rówieśnikami, sąsiadami, co korzystnie wpłynie na budowanie więzi rodzinnych, sąsiedzkich oraz wielopokoleniowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Całkowity kosztorys w załączniku.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
511 650,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszt eksploatacji:
- utrzymanie czystości i porządku całego placu 500 zł/ mies.
- pielęgnacja części zielonej terenu 250 zł/mies.
- okresowa naprawa i konserwacja wyposażenia placu zabaw oraz małej architektury (urządzenia, ławki, śmietniki, latarnie) 250 zł/mies.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
13 000,00 zł

Modyfikacje

30.05.2017 09:52
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Dzień dobry!

  Czasami przechodzę przez to miejsce i jest mi go po prostu szkoda. To ładny plac, choć jest bardzo maleńki. Jest ładnie zagospodarowany. Niestety wygląda to tak, że plac kilka lat temu został fantastycznie wykonany, a później zapomniano o nim. Trochę jak tajemniczy ogród z książki. Szkoda, że miasto nie dba o miejsca, które wcześniej już przygotowało dla mieszkańców.

  Życzę aby na Plac Opolski wróciło życie!

  Pozdrawiam!
  Franciszek Gruszczyński-Ręgowski, mieszkaniec Skweru "Sierpnia 1944"
  Mieszkaniec106  24.01.2017 08:51
 • Wspaniały projekt i pomysł - to miejsce ma ogromny potencjał, ale niestety nie wykorzystany nawet w połowie. W okolicy brakuje atrakcyjnych placów zabaw - mam nadzieję, że to się uda!
  Mieszkaniec2045  10.03.2017 14:37
  • Witam,
   Z przyjemnością czytam Państwa wpisy i miło mi poinformować, że projekt 'Plac zabaw PLUS Plac Opolski' oraz 'Plac zabaw Dżungla w Kosmosie' przeszły pozytywną weryfikację i nie było do nich uwag.
   Ale to co przyczyni się do ewentualnej wygranej to LICZBA GŁOSÓW, a tych potrzebujemy naprawdę dużo - niektóre zgłoszone projekty są równie ciekawe.
   Kolejnym więc krokiem jest promowanie projektu – plakaty i ulotki w miejscach publicznych, informacje w szkołach i przedszkolach, wsparcie znajomych. Wszystko tak naprawdę zależy od osób zainteresowanych. Ja sama niczego nie zdziałam. Dlatego serdecznie proszę o pomoc. Głosowanie jest 14-30 czerwca 2017. Akcja promocyjna powinna ruszy od połowy maja – nagłaśnianie o projektach, roznoszenie plakatów i ulotek, zwiększenie aktywności na facebooku, a w okolicy głosowania przypominanie ludziom o terminie (sama w zeszłym roku obudziłam się po fakcie i nie oddałam głosu). Potem pozostaje nam już tylko trzymanie kciuków :))
   Jeżeli mają Państwo jakieś pomysły, które zwiększą nasze szanse na wygraną oraz chęci co do roznoszenia materiałów promocyjnych (dla dzieci to czasami forma zabawy) to proszę o kontakt.
   Mieszkaniec  11.03.2017 10:38 Autor projektu
 • Witam,
  Niestety nie udało się przegłosować projektów z nowymi dużymi placami zabaw. Na szczęście zostanie zrealizowanych kilka innych projektów dotyczących naszej okolicy jak Skwer Wolnej elekcji czy plac zabaw Wola Malucha. Spróbujemy w przyszłym roku a co tam :)
  Dziękuję za oddane głosy i do usłyszenia za rok :))

  Mieszkaniec  22.07.2017 15:03 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany