Światłość! - Latarnie parkowe wzdłuż chodnika przy Bernardyńskiej Wodzie!

924
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Mokotów
rejon 8
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
144 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Wykonanie oświetlenia parkowego na istniejącym chodniku z kostki brukowej wzdłuż kanałku przy Bernardyńskiej Wodzie. Projekt zakłada instalację 10 latarni parkowych na odcinku 260 m od ul. Powsińskiej 75 do zejścia do osiedla przy Bernardyńskiej Wodzie. Montaż oświetlenia wpłynie pozytywnie na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy korzystają z tego odcinka chodnika po zmroku.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon 8
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
260 m chodnika z kostki brukowej na odcinku ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie 1A do ul. Powsińskiej 75. Wzdłuż kanałku i zabudowań mieszkalnych. Działka 3/15.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nieoświetlony odcinek chodnika wzdłuż kanałku od ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie 1A do ul. Powsińskiej 75. Poglądowe zdjęcia znajdują się w załącznikach - mapa terenu oraz zdjęcie satelitarne.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wykonanie oświetlenia parkowego na istniejącym chodniku z kostki brukowej wzdłuż kanałku przy Bernardyńskiej Wodzie. Projekt zakłada instalację 10 latarni parkowych na odcinku 260 m od ul. Powsińskiej 75 do zejścia do osiedla przy Bernardyńskiej Wodzie. Montaż oświetlenia wpłynie pozytywnie na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, którzy korzystają z tego odcinka chodnika po zmroku.
Opis projektu
Na 260 m obecnie istniejącego chodnika wykonanego z kostki brukowej od ul. Powsińskiej 75 do zejścia do osiedla przy Bernardyńskiej Wodzie planowane jest zamontowanie parkowego oświetlenia. Wzdłuż chodnika postawionych zostanie 10 latarni parkowych, które po zmroku pozwolą na bezpieczne pokonywanie tego odcinka przez pieszych. Zakłada się postawienie latarni co 25 m, tak, by można w sposób optymalny oświetlić teren chodnika.
W ramach niniejszego zostanie wykonany projekt elektryczno-budowlany, który pozwoli na przyłączenie nowo zamontowanych latarni do sieci elektrycznej obecnego dostawcy energii, który świadczy usługi na rzecz miasta.
Odcinek chodnika o długości 260 m został wybrany z uwagi na fakt, iż problem z brakiem oświetlenia występuje dokładnie w tym miejscu. Zarówno na ulicy Powsińskiej od przystanku autobusowego , jak i na ul. Przy Bernardyńskiej Wodzie od nr 1A są obecnie zlokalizowane latarnie i problem ten tam nie występuje.Zamontowanie oświetlenia na ww. 260 m wyeliminuje problem "czarnego korytarza" i cały odcinek pieszy od ulicy Powsińskiej do al. Witosa, wzdłuż kanałku przy Bernardyńskiej Wodzie pozwoli na bezpieczny spacer i pokonywanie tej drogi po zmroku nie martwiąc się o własne bezpieczeństwo.


Uzasadnienie realizacji projektu
W okresie jesienno-zimowym od godziny 16.30 do 7 rano oraz nocą na chodniku panuje całkowita ciemność. Niestety oddalone znacznie latarnie uliczne na ulicy Powsińskiej w żaden sposób nie poprawiają sytuacji.
Spacerowanie wzdłuż kanałku, nie mówiąc już po prostu o korzystaniu z tego chodnika jako drogi powrotnej do domu z przystanku autobusowego na skrzyżowaniu ulic Idzikowskiego Powsińskiej lub klasztoru OO. Bernardynów jest po prostu niebezpieczne. Zimą, gdy na nawierzchni kostki brukowej znajduje się śnieg i lód, bez możliwości oceny drogi przed sobą, na ryzyko wypadków szczególnie narażone są osoby starsze, często schorowane, które idą do klasztoru OO. Bernardynów, przystanku autobusowego lub okolicznych sklepów

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Dane szacunkowe na podstawie informacji uzyskanych na spotkaniu informacyjnym dot. Budżetu Partycypacyjnego z przedstawicielami Wydziału Inwestycji i Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów z w dn. 14.01.2017r. Podane kwoty brutto.

Projekt budowlano-elektryczny inwestycji to 10 000 zł za odcinek do 100m. Za każde kolejne 100 m - 7 000 zł.
Długość chodnika z kostki brukowej to 260 m co daje prawie 300 m tj. 10 000 zł + 7 000 zł + 7 000 zł= 24 000 zł/cały projekt.

Koszt instalacji jednej latarni parkowej wraz z jej podłączeniem do sieci energetycznej oraz montaż do podłoża (w tym robocizna, materiały) to 12 000 zł.
Do instalacji mamy 10 latarni x 12 000 zł = 120 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
144 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty eksploatacji w postaci zużycia energii elektrycznej i konserwacji:
- koszt zużytej energii elektrycznej 10 latarni x 162.00 zł. = 1620.00 zł.
- koszt konserwacji 10 latarni x 82.00 zł. = 820.00 zł.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 440,00 zł

Modyfikacje

26.04.2017 09:50
Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany