Plac zabaw "Dżungla w Kosmosie"

192
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Wola
Młynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
520 300 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt obejmuje rewitalizację jednego z największych placów zabaw na Młynowie.
Projekt zakłada montaż atrakcyjnych urządzeń zabawowych oraz organizację dużej części zielonej z ławeczkami na terenie istniejącego placu.
Realizacja przestawionego planu przyczyni się do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, integracji sąsiedzkiej oraz upiększenia otoczenia, a tym samym wzrostu zadowolenia mieszkańców.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Młynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac z lokalizowany pomiędzy budynkami ul. Złocienia 3,5,7 oraz Agawy 3,5.
Obręb ewidencyjny nr 60310 działka nr 33/2
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren należy do m. st. Warszawy. W chwili obecnej na tym obszarze znajduje się ogrodzony, lecz nieatrakcyjny i zniszczony plac zabaw.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt obejmuje rewitalizację jednego z największych placów zabaw na Młynowie.
Projekt zakłada montaż atrakcyjnych urządzeń zabawowych oraz organizację dużej części zielonej z ławeczkami na terenie istniejącego placu.
Realizacja przestawionego planu przyczyni się do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, integracji sąsiedzkiej oraz upiększenia otoczenia, a tym samym wzrostu zadowolenia mieszkańców.
Opis projektu
Projekt zakłada modernizację jednego z NAJWIĘKSZYCH placów zabaw na MŁYNOWIE (powierzchnia 950 m2) zlokalizowanego pomiędzy budynkami ul. Złocienia 3,5,7 oraz Agawy 3,5 (lokalizacja placu w załącznikach). Plac w przeszłości był miejscem aktywności fizycznej dzieci oraz spotkań okolicznych mieszkańców. Obecnie potencjał tego terenu nie jest w pełni wykorzystany z powodu zużycia urządzeń zabawowych - straciły na swojej atrakcyjności, jak i zniszczonej, zaniedbanej części zielonej.

Celem projektu jest PRZYWRÓCENIE ŚWIETNOŚCI istniejącego obszaru i wykorzystania jego potencjału do aktywnego wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu.

1. Budowa profesjonalnego PLACU ZABAW zaprojektowanego zgodnie z obowiązującymi normami, wyposażonego w nowoczesne urządzenia zabawowe (ze stosownymi atestami i certyfikatami) oraz częściowo w bezpieczną nawierzchnię piliuretanową podniesie poziom bezpieczeństwa korzystania z placu oraz będzie sprzyjała rozwojowi psychofizycznemu dzieci w różnym wielu. Cały teren będzie nadal ogrodzony i podzielony na strefy dla maluchów oraz dzieci starszych jak dotychczas.
2. Zagospodarowanie CZĘŚCI ZIELONEJ terenu oraz małej architektury (ławeczki, chodniki, kosze na śmieci, stojak na rowery) spowoduje, że plac nadal będzie miejscem spotkań sąsiedzkich i integracji wielopokoleniowej.

REALIZACJA projektu przyczyni się do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, integracji sąsiedzkiej oraz upiększenia otoczenia, a tym samym wzrostu zadowolenia mieszkańców.

ZOBACZ DOKŁADNY OPIS PROJEKTU W ZAŁĄCZNIKACH

Zakres prac obejmuje:
1. wykonanie profesjonalnego projektu placu zabaw
2. demontaż obecnych urządzeń do zabaw
3. wyrównanie terenu, przygotowanie nawierzchni trawiastej, pisakowej oraz poliuretanowej pod plac
4. wyposażenie placu zabaw w nowoczesne, estetyczne i atrakcyjne urządzenia
5. odnowę oraz montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery, tablica sąsiedzka oraz tablica z regulaminem korzystania z placu zabaw)
6. utworzenie ciągów komunikacyjnych
7. zagospodarowanie terenu zielonego (nasadzenie krzewów, kwiatów)
8. zawieszenie budek lęgowych na drzewach
Uzasadnienie realizacji projektu
MŁYNÓW jest jednym z najintensywniej zmieniających się osiedli w Warszawie. Odremontowane kamienice stają się modne, przybywa młodych ludzi, w tym rodzin z dziećmi. Zmienia się charakter Młynowa, ale wciąż brakuje dostatecznej ilości placów zabaw z prawdziwego zdarzenia, zwłaszcza dla dzieci starszych.

Potencjał obszaru przy ul. Agawy/Złocienia nie jest wykorzystywany. Obecny plac jest zaniedbany, słabo wyposażony i wobec tego nieatrakcyjny dla mieszkańców.
REALIZACJA projektu obejmująca wyposażenie placu atrakcyjnymi urządzeniami zabawowymi, organizację małej architektury oraz części zielonej placu spowoduje, iż plac stanie się ponownie ulubionym miejscem zabaw oraz spotkań mieszkańców okolicznych kamienic.

Nasi sąsiedzi tego POTRZEBUJĄ i ZASŁUGUJĄ na pozytywne zmiany.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Dokładny kosztorys w załaczniku
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
520 300,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty obejmują:
- utrzymanie czystości i porządku całego placu 500 zł/ mies.
- pielęgnacja części zielonej terenu 250 zł/mies.
- okresowa naprawa i konserwacja wyposażenia placu zabaw oraz małej architektury (urządzenia, ławki, śmietniki, latarnie) 250 zł/mies.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
13 000,00 zł

Modyfikacje

30.05.2017 09:53
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (8)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Problem wydaje mi się trochę wykreowany. Na tym placu zabaw bawią się moje dzieci - nie jest on na tyle zniszczony aby był z tym problem.

  Plac jest wykorzystwany przez inne dzieci oraz ławeczki przez osoby starsze. Okoliczne bloki są stare i nie ma tam tłumu nowych dzieci.

  Nie każdy plac zabaw musi mieć nawierzchnię z tartanu i te same urządzenia. Dzieciom też jest potrzeby kontakt z piaskiem i trawą i drewnianymi zabawkami. Dla mnie zaletą tego placu zabaw jest to, że jest on bardziej naturalny i inny, niż tartanowy plac 200 m dalej przy Żytniej.
  Mieszkaniec5287  18.01.2017 17:34
  • Witam,
   Dziękuję za cenne uwagi. Odnosząc się do Pani spostrzeżeń:

   1. To jest największy plac zabaw w okolicy i jego potencjał nie jest wykorzystany. Powinien tętnić życiem zarówno naszych pociech jak i odpoczywających osób starszych. W porównaniu do urządzonych placów zabaw w Parku Szymańskiego, gdzie zawsze jest tłok i trzeba wyszukiwać maluchów wśród tłumu biegających dzieci, to u nas jest zabawowa pustynia.

   2. Jak najbardziej jestem za tym, aby pozostały ławeczki na których odpoczywają osoby starsze, a otoczenie zachęcało ich do wyjścia z domu. Można je nawet podpisać np. dla osób młodych duchem. Z jednym ale... chciałabym, aby patrzyły na nasze uśmiechnięte łobuziaki i aby takie spotkania mogły być punktem wyjścia do relacji wielopokoleniowej. Obserwowanie i rozmowy z osobami starszymi również są potrzebne naszym dzieciom.

   3. W 100% zgadzam się, że teren piaskowo/trawiasty jest super. W projekcie tylko połowa placu miała być pokryta bezpieczną nawierzchnią. Po Pani wpisie jestem za tym, aby tej nawierzchni było jeszcze mnie np. tylko pod zestawem baza astronautów - ze względu na wysokość urządzenia.
   Jeśli projekt przejdzie przez kwalifikację, to podczas toczących się rozmów dokonam zmiany w projekcie.

   Pozdrawiam,
   Aga-Toma
   Mieszkaniec  21.01.2017 21:46 Autor projektu
 • Pomysł odnowienia placu zabaw jest bdb, kilka nowych urządzeń-zabawek, ławeczek czy zieleni też by nie zaszkodziło, ale mam pewne wątpliwości jeżeli chodzi o to czy projekt zostanie wybrany. Może lepiej by było podzielić ten projekt na np. dwa mniejsze, przez co też tańsze i wtedy chociaż jeden z nich miałby szanse na realizację. Ewentualnie trochę zmniejszyć rozmach projektu i poziom kosztów.
  Mieszkaniec8112  09.03.2017 10:26
 • Jestem mamą małego dziecka i aktywnie korzystamy z niestety nie atrakcyjnych okolicznych placów zabaw. Bardzo dziwi mnie opinia ANNANANAS - problem niestety nie jest "wykreowany". Oczywiście, że dzieci będą się bawić nawet na zniszczonym i smutnym placu zabaw, bo są dziećmi, ale dlaczego mamy im nie poprawić komfortu zabawy? Młynów jest bardzo zapuszczony pod tym kątem, a potencjał ma ogromny! Dlaczego mamy się tłoczyć na placu zabaw w Parku Moczydło lub Parku Szymańskoego, skoro można by stworzyć coś wspaniałego i atrakcyjnego na tak olbrzymiej i przeznaczonej do tego powierzchni? Nawierzchnia naturalna jest dobra, o ile nie ma na niej szkła - to prawda, ale przecież pod wyższymi drabinkami może być nawierzchnia amortyzująca, bo zwiększa bezpieczenstwo. Trzymam kciuki za ten projekt - niech wygra i służy naszym dzieciom!
  Mieszkaniec2045  10.03.2017 14:53
  • Witam,
   Z przyjemnością czytam Państwa wpisy i miło mi poinformować, że projekt 'Plac zabaw PLUS Plac Opolski' oraz 'Plac zabaw Dżungla w Kosmosie' przeszły pozytywną weryfikację i nie było do nich uwag.
   Ale to co przyczyni się do ewentualnej wygranej to LICZBA GŁOSÓW, a tych potrzebujemy naprawdę dużo - niektóre zgłoszone projekty są równie ciekawe.
   Kolejnym więc krokiem jest promowanie projektu – plakaty i ulotki w miejscach publicznych, informacje w szkołach i przedszkolach, wsparcie znajomych. Wszystko tak naprawdę zależy od osób zainteresowanych. Ja sama niczego nie zdziałam. Dlatego serdecznie proszę o pomoc. Głosowanie jest 14-30 czerwca 2017. Akcja promocyjna powinna ruszy od połowy maja – nagłaśnianie o projektach, roznoszenie plakatów i ulotek, zwiększenie aktywności na facebooku, a w okolicy głosowania przypominanie ludziom o terminie (sama w zeszłym roku obudziłam się po fakcie i nie oddałam głosu). Potem pozostaje nam już tylko trzymanie kciuków :))
   Co do podziału placu zabaw Dżungla w Kosmosie, zmniejszenia kosztów i zakresu prac - trzeba włożyć tyle samo wysiłku, aby zebrać głosy na mały plac zabaw jak i na duży, dlatego proponuję spróbować i spełnić marzenia dzieci o dużym placu zabaw pod domem:))
   Jeżeli mają Państwo jakieś pomysły, które zwiększą nasze szanse na wygraną oraz chęci co do roznoszenia materiałów promocyjnych (dla dzieci to czasami forma zabawy) to proszę o kontakt.
   Mieszkaniec  11.03.2017 10:42 Autor projektu
 • Witam,
  Niestety nie udało się przegłosować projektów z nowymi dużymi placami zabaw. Na szczęście zostanie zrealizowanych kilka innych projektów dotyczących naszej okolicy jak Skwer Wolnej elekcji czy plac zabaw Wola Malucha. Spróbujemy w przyszłym roku a co tam :)
  Dziękuję za oddane głosy i do usłyszenia za rok :))
  Mieszkaniec  22.07.2017 15:04 Autor projektu
 • Dzień dobry,
  zastanawiam się jakiego programu Pani użyła, żeby zaprojektować wizualizację placu zabaw? Proszę o podpowiedź, ponieważ jest kolejny duży obszar na Woli do zaprojektowania - plac zabaw przy Gibalskiego/Mireckiego - można by w nowej edycji zaproponować projekt tej lokalizacji wyglądający jak plac zabaw na pl. Wilsona! To mógł by być topowy oblrzymi plac zabaw na Woli, miejsca jest bardzo dużo i można nawet zrobić podziały ze wzgledu na wiek.
  Mieszkaniec2045  27.09.2017 10:33
 • Witam,
  Wizualizacja projektu została stworzona przez firmy zajmujące się placami zabaw.
  Mieszkaniec  27.09.2017 16:47 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany