Przewijak plenerowy

578
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 800 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Publiczny bezpłatny przewijak z zadaszeniem i siedziskiem, umożliwiający przebranie i nakarmienie małego dziecka podczas spaceru.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Podczas rodzinnych spacerów na terenach zielonych Pragi
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Praski: przy placu zabaw - 1 szt., na Placu Hallera - 1 szt., na Skwerze Płk. Antoniego Władysława Żurowskiego - 1 szt., skwer Otwocka/Siedlecka - 1szt.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Publiczny bezpłatny przewijak z zadaszeniem i siedziskiem, umożliwiający przebranie i nakarmienie małego dziecka podczas spaceru.
Opis projektu
Plenerowy przewijak jest miejscem umożliwiającym bezpieczne, komfortowe, dyskretne i nieprzeszkadzające innym przewinięcie, przebranie oraz nakarmienie dziecka podczas spaceru. Wyposażony jest w: pasy bezpieczeństwa, kosz na śmieci, dodatkową półeczkę, haczyk, daszek i siedzisko. Konstrukcja przewijaka może być drewniana lub metalowa z elementami z tworzywa, bezpiecznie zakotwiczona w podłożu. Nakładka na przewijak może być wykonana z twardego tworzywa sztucznego, co ułatwi jego konserwację i utrzymanie w czystości, w tym samodzielne wytarcie zabrudzeń (np. mokrą chusteczką czy pieluchą tetrową), kiedy chcemy przewinąć malucha.
Powierzchnia przewijaka jest umieszczona na odpowiedniej wysokości, co pozwala wygodnie i w czystości przewinąć dziecko. Dodatkowo jest odpowiednio wyprofilowana oraz wyposażona w pasy zabezpieczające, co daje możliwość stabilnego ułożenia dziecka. Nie jest to możliwe, kiedy przewijamy je na przykład na ławce. Powierzchnia nie musi być miękka, każdy rodzic nosi przy sobie zazwyczaj kocyk czy podkład, który może rozłożyć na przewijaku.
Dzięki zadaszeniu z przewijaka można korzystać również w czasie niepogody, o każdej porze roku.
W przewijaku jest też przewidziane miejsce na odłożenie potrzebnych środków higienicznych: pieluszki, chusteczek, kremów, zapasowych ubranek etc. Dodatkowa półeczka i zamontowany haczyk umożliwia odłożenie lub zawieszenie torby, w której każdy rodzic nosi zawsze wiele potrzebnych dla dziecka rzeczy.
W trosce o środowisko i wygodę rodziców przewijak ma zainstalowany zamykany kosz na śmieci, który pozwala na wyrzucenie zużytych pieluch i innych nieczystości.
Siedzisko zintegrowane z przewijakiem to miejsce, gdzie można wygodnie usiąść i bezpiecznie nakarmić malucha, zarówno karmiąc piersią, jak i butelką czy słoiczkiem.
Uzasadnienie realizacji projektu
Każdy rodzic, wybierając się na spacer z małym dzieckiem, prędzej czy później będzie musiał je przewinąć. Jakie mamy możliwości? Publiczne toalety z przewijakimi można policzyć na palcach jednej ręki. Ławki w parku? Są zbyt wąskie, trudno na nich utrzymać dziecko. Przewijanie na ziemi? Zimno, mokro, często brudno, niewygodnie. Dlatego ogólnodostępny zadaszony przewijak to wybawienie dla rodziców małych dzieci, którzy chcą się z nimi wybrać na przechadzkę albo wycieczkę rowerową. Można z niego korzystać bezpłatnie, bez względu na porę roku i pogodę, a jego umiejscowienie sprawia, że przebywanie na świeżym powietrzu i rodzinny spacer jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla warszawskich rodzin.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt przewijaka - 2.000. zł
Konstrukcja drewniana/metalowa (siedzisko, nakładka do przewijania, kosz) wraz z montażem - 4szt. x 5.450 zł = 21.800. zł
Tabliczka budżetu partycypacyjnego - 4szt. x 500 zł. = 2.000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 800,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Mycie nakładu na przewijak wodą pod ciśnieniem (co miesiąc) - 1000 zł rocznie
Konserwacja - 500 zł rocznie
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
6 000,00 zł

Modyfikacje

20.03.2017 10:16
Autor projektu
06.04.2017 13:59
tskubij

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany