Autor projektu - zmiany z 2017-01-23 21:11:23
Powrót do projektu

Ławki polskich wynalazców

status: Zgłoszony


Ustawienie dwóch ławek solarnych z gniazdami USB, bezprzewodowym Internetem o charakterze edukacyjnym prezentujące postacie polskich wynalazców i ich osiągnięcia, umieszczone przy ciągu pieszo-jezdnym na działce ewidencyjnej nr 4/35 i 4/43 z obrębu 1-10-29.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0501002183445960501002183446
szerokość geograficzna: 52.1514058803273

Dzielnica

Ursynów


Charakter projektu

Lokalny , Ursynów


Lokalizacja projektu

Ciąg pieszo-jezdny na działce ewidencyjnej nr 4/35 i 4/43 z obrębu 1-10-29, położony pomiędzy budynkami przy ul. Szolc-Rogozińskiego 11, 15, 17 i 19.

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ławki ustawione na terenie ogólnodostępnym.


Pełny opis projektu

Ławki powinny być wyposażone w panele fotowoltaiczne do czerpania energii ze światła sztucznego lub słonecznego, z co najmniej 2 wejściami USB do ładowania urządzeń elektrycznych, akumulatorem, ruterem do łączenia z Internetem (Wi-Fi). 2 ławki powinny być ustawione w ciągu pieszo-jezdnym ustawionym od ul. Cynamonowej w kierunku przyszłego Parku Polskich Wynalazców. Ławki mające charakter edukacyjny i rekreacyjny. Ławki mają służyć zarówno do odpoczynku, w szczególności osobom starszym, rodzicom z dziećmi lub młodzieży oraz mają pełnić rolę edukacyjną. Na każdej ławce przymocowana będzie tabliczka z imieniem i nazwiskiem polskiego wynalazcy, datą jego urodzenia i śmierci oraz jego notą biograficzną. Nota powinna zawierać podstawowe informacje o polskim wynalazcy i jego osiągnięciach.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Odpoczywając, ładując komórkę, serfując w Internecie możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego o osobach, które były "ambasadorami" polskiej wynalazczości. Ławki mają propagować ideę utworzenia wokół terenu zieleni (górka) przy ul. Szolc-Rogozińskiego, Rosoła i Grzegorzewskiej - Parku Polskich Wynalazców. Jeżeli pomysł ławek spodoba się mieszkańcom, wówczas podobne ławki mogłyby zostać rozmieszczone na terenie Parku. Ławki celowo są usytuowane poza Parkiem Polskich Wynalazców, aby zachować spójność terenu do czasu rozstrzygnięcia koncepcji


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Ławki (nogi, siedzisko, box panela, gniazda USB, drzwi serwisowe, ładowarki indukcyjne, panele fotowoltaiczne, akumulator, router, nota biograficzna polskiego wynalazcy) - 2 szt.: 28400 złKarta sim, opłata za roczny abonament dostępu do internetu bezprzewodowego (2 szt.): 600 zł


Całkowity koszt projektu: 29 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Serwisowanie ławek


Całkowity koszt eksploatacji: 3 500,00 zł

Załączniki

  • Prezentacja_Lawki_polskich_wynalazcow_BP_2018.pdf