aarabadzic - zmiany z 2017-02-15 08:33:15
Powrót do projektu

Gry planszowe w Mediatece START-META

status: Zgłoszony


Projekt ma na celu dokupienie nowych tytułów gier planszowych do Mediateki START-META filii Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany. Mieści się na ul. Szegedyńskiej 13a. Otwarta od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00 w soboty od 10.00 do 16.00. Skorzystać mogą bezpłatnie wszyscy zarejestrowani mieszkańcy Polski.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.941609740257263
szerokość geograficzna: 52.29131507765315

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

ul. Szegedyńska 13a

Istotne informacje o lokalizacji

Mediateka START-META Filia Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany ul. Szegedyńska 13a


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

W godzinach otwarcia biblioteki od poniedziałku do piątku 9.00-19.00, soboty 10.00-16.00 skorzystać z gier planszowych mogą wszyscy zainteresowani mieszkańcy Warszawy.


Pełny opis projektu

W bibliotece tej można już korzystać z gier planszowych. Robią to najczęściej dzieci oraz młodzież - stanowi to alternatywę dla czasu spędzanego przed komputerem/konsolą. Seniorzy przychodzą pograć w karty lub szachy. Oprócz tego, iż z gier będą mogli skorzystać wszyscy to w Mediatece START-META już od 2012 odbywają się najczęściej raz w tygodniu zajęcia o nazwie GROTEKA. Są to zajęcia skierowane do wszystkich zainteresowanych. By uatrakcyjnić czas spędzany w mediatece potrzebne są nowe tytuły gier. Projekt pomoże kształtować logiczne myślenie wśród dzieci i młodzieży oraz pomoże kształtować postawy koleżeństwa i współpracy międzyludzkiej podczas spędzania w ten sposób wolnego czasu. Projekt przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzięki darmowemu dostępowi.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Mieszkańcy dzielnicy z przyjemnością, zaufaniem i ciekawością korzystają ze zbiorów bibliotek bielańskich poszerzenie oferty jednej z jej filii zachęci do spędzania w inny sposób wolnego czasu. Dodatkowo projekt kształtuje pozytywne postawy społeczne. Projekt nie zakłada dodatkowych kosztów utrzymania a placówka jest przystosowana od udostępniania bezpłatnie gier planszowych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup gier planszowych do zbiorów mediateki START-META za 500 zł miesięcznie przez okres 12 miesięcy. (Ceny jednej gdy w zależności od tytułu zawierają się między 20 a 200 zł).


Całkowity koszt projektu: 6 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki