Autor projektu - zmiany z 2017-03-16 17:53:16
Powrót do projektu

Gry planszowe w Mediatece Start-Meta

status: Zgłoszony


Zakup nowych tytułów gier planszowych do Mediateki Start-Meta - filii Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany, znajdującej się na ul. Szegedyńskiej 13a. Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 19.00, w soboty od 10.00 do 16.00. Z jej zasobów skorzystać mogą bezpłatnie wszyscy zarejestrowani mieszkańcy Polski.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9416097402573
szerokość geograficzna: 52.2913150776532

Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

ul. Szegedyńska 13a

Istotne informacje o lokalizacji

Mediateka Start-Meta Filia Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z gier planszowych mogą skorzystać wszyscy zarejestrowani mieszkańcy Warszawy, w godzinach otwarcia biblioteki, od poniedziałku do piątku 9.00-19.00, soboty 10.00-16.00.


Pełny opis projektu

W bibliotece tej można już korzystać z gier planszowych - robią to najczęściej dzieci oraz młodzież. Stanowi to alternatywę dla czasu spędzanego przed komputerem/konsolą. Seniorzy przychodzą pograć w karty lub szachy. W Mediatece Start-Meta już od 2012 odbywają się, najczęściej raz w tygodniu zajęcia o nazwie GROTEKA. Są to zajęcia skierowane do wszystkich zainteresowanych. Zakup nowych gier uatrakcyjni czas spędzany w Mediatece. Projekt pomoże kształtować logiczne myślenie wśród dzieci i młodzieży oraz postawy koleżeństwa i współpracy międzyludzkiej podczas spędzania w ten sposób wolnego czasu. Darmowy dostęp do zakupionych gier wpłynie również na przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Zakupu dokona osoba odpowiedzialna za zakupy zbiorów bibliotecznych do Mediateki START-META


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Mieszkańcy dzielnicy z przyjemnością, zaufaniem i ciekawością korzystają ze zbiorów bibliotek bielańskich. Poszerzenie oferty jednej z filii zachęci do spędzania w inny sposób wolnego czasu. Dodatkowo projekt kształtuje pozytywne postawy społeczne. Jego realizacja nie zakłada dodatkowych kosztów utrzymania - placówka jest już przystosowana od udostępniania bezpłatnie gier planszowych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup gier planszowych do zbiorów mediateki Start-Meta za 500,00 zł miesięcznie przez okres 12 miesięcyna łączną kwotę 6000 zł w roku kalendarzowym (zakup rozdzielony w miarę proporcjonalnie w ciągu roku).

Cena jednej gry, w zależności od tytułu waha się między 20,00 a 200,00 zł).


Całkowity koszt projektu: 6 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki