Koordynator w Dzielnicy Włochy - zmiany z 2017-04-18 13:32:18
Powrót do projektu

Uszyj sobie ciuszek

status: Zgłoszony


Zajęcia warsztatowe mają na celu zdobycie umiejętności projektowania, kroju, szycia na maszynie oraz prezentacji swoich wyrobów podczas pokazu mody. Kształtowana będzie też umiejętność dostosowania ubioru do sylwetki i osobowości człowieka.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9113597869873
szerokość geograficzna: 52.2000846323243

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

ul. Solipska 17/19, Stare Włochy

Istotne informacje o lokalizacji

Zajęcia związane z projektowaniem, krojem i szyciem odbywać się będą w budynku Gimnazjum nr 112 przy ul. Solipskiej 17/19. Pokaz mody planowany jest podczas jednego z pikników planowanych na terenie Włoch.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Z zajęć korzystać mogą nieodpłatnie wszyscy zainteresowani - dorośli i młodzież. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w soboty lub niedzielę, w cyklu od 5 do 8 warsztatów trwających od 3 do 5 godzin. Planowane rozpoczęcie kursu w kwietniu 2018

Pokaz mody odbędzie się w wybraną sobotę czerwca 2018 r. w godzinach popołudniowych.


Pełny opis projektu

Realizacja projektu poprzedzona będzie promocją w dostępnych lokalnych źródłach informacji. Prowadzący zajęcia - to fachowiec, specjalista w dziedzinie krawiectwa. Zakupione Zamówione, wypożyczone będą maszyny do szycia, kilka kuponów tkanintkaniny, wykroje , nici, suwaki, i inne akcesoria krawieckie.

Zgodnie z opinią wielu mieszkańców Starych Włoch, umiejętności projektowania, kroju, szycia na maszynie, a także dostosowania ubioru do sylwetki (rozmiar) i osobowości człowieka - to bardzo ważne elementy dobrego samopoczucia i pewności siebie. Duży wybór rynkowej konfekcji nie zawsze spełnia ich oczekiwania.

Projektowanie wyzwala kreatywność, wzmaga pomysłowość - cechy niezbędne w każdej dziedzinie życia.

Krój - to trening dokładności, rzetelności i odpowiedzialności.

Szycie na maszynie - umiejętność przydatna nie tylko do wykonania ciekawej kreacji, ale też przy prostych czynnościach domowych, np.: uszycie ozdobnej poszewki na poduszkę, skrócenie firanki, zasłonki, itp.

Wszystkie te umiejętności można zdobyć podczas zajęć warsztatowych.

Dodatkowym elementem motywującym do wysiłku, zaangażowania i kreatywności będzie pokaz mody dla mieszkańców podczas lokalnego pikniku, czy festynu. Każdy uczestnik zajęć będzie prezentował uszyte przez siebie kreacje na wybiegu, w świetle jupiterów, w takt muzyki.

Uczestnicy pikniku / festynu będą głosowali na najciekawszy projekt. Zwycięzcy otrzymają nagrody w postaci akcesoriów krawieckich, upominki.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na rynku konfekcyjnym obserwujemy nadmiar, a nawet przesyt gotowych wyrobów. Wiele osób poszukuje indywidualnych rozwiązań dostosowanych do sylwetki i osobowości. Szereg umiejętności wypracowanych podczas zajęć: kreatywność, pomysłowość, dokładność, odpowiedzialność, zaangażowanie, posługiwanie się maszyną do szycia, igłą, nitką są przydatne w codziennym życiu. Nie bez znaczenia są przeżycia emocjonalne związane z pokazem mody: poczucie sukcesu, radość z samodzielnego wykonania i prezentacji własnej kreacji.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zajęcia (od 5 do 8 warsztatów, czyli od 20 do 26 godzin zajęć)

2 instruktorów

grupa uczestników - max 15 osób

Każdy uczestnik ma zapewnioną maszynę do szycia, materiał do wyboru (3-4 propozycje), nici i akcesoria krawieckie + pełny instruktaż i naukę prowadzoną przez instruktorów


Całkowity koszt projektu: 9 900,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki