Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2017-06-09 11:44:09
Powrót do projektu

KINOŁĘKA - kino plenerowe

status: Zgłoszony


Zakup kina plenerowego oraz pokazy filmowe w różnych częściach Zielonej Białołęki. Oglądanie filmów w plenerze będzie ciekawą rozrywką i okazją do zwiedzenia miejsc naszej okolicy. Pokazy filmowe odbędą się przy ul. Głębockiej, Bocianim Zakątku, Truskawkowym Polu i nad Kanałem Żerańskim.

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Białołęcki Ośrodek Kultury (ul. Głębocka)

Bociani Zakątek (ul. Ruskowy Bród)

Tereny nad kanałem Kanałem Żerańskim (ul. Długorzeczna) Truskawke

Truskawkowe Pole (ul. Truskawkowa)

Istotne informacje o lokalizacji

Parki i place zabaw na terenie Białołęki Wschodniej - cztery lokalizacje


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Kinołęka - kino plenerowe jest dla wszystkich, w szczególności dla tych co chcą latem spędzić miło czas w parku na oglądaniu filmu i sąsiedzkiej zabawie. Pokazy plenerowe będą uwzględniały potrzeby różnych grup m.in. młodzieży, dorosłych, rodzin. Godziny otwarcia i zasady korzystania będą określone przez program pokazów kina. Pokazy będą ogólnodostępne.


Pełny opis projektu

Kinołęka to pomysł na animację kulturalną, który proponuje utworzenie kina plenerowego - po trzy pokazy w czterech różnych lokalizacjach. W projekcie zostaną wykorzystane ogólnodostępne tereny rekreacyjne, parki przy ul. Truskawkowej, ul. Ruskowy Bród, ul. Długorzeczna/ul. Kobiałka oraz teren BOK przy ul. Głębockiej. Dzięki rożnorodnym lokalizacjom, kino stanie się "w zasięgu ręki", w bezpośrednim sąsiedztwie różnych terytorialnie osiedli. Repertuar filmowy zostanie wypracowany wspólnie z mieszkańcami, w odpowiedzi na ich oczekiwania, tak aby w miarę możliwosci, każdy znalazł coś dla siebie.Spotkania w plenerze są lubianą formą wypoczynku, a dzięki temu, że będą się odbywać w ładnej okolicy - teren Kanału Żerańskiego, las przy ul. Ruskowy Bród, Truskawkowe Pole czy Głębocka (teren BOK) - dodają atrakcyjności oglądaniu.Ciekawostką jest fakt, że w kilkadziesiąt lat temu mieszkańcy Białołęki z okolic ulicy Berensona, Głębockiej jeździli latem na wspólne zabawy w rejon ulicy Kobiałka, gdzie odbywały się imprezy taneczne. Projekt nawiązuje do dobrych tradycji. Pokazy filmowe w różnych lokalizacjach będą również zaproszeniem do podróży po okolicy. Mieszkańcy zyskają nową ofertę spędzenia czasu wolnego w naszym miejscu zamieszkania.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Kino plenerowe umożliwi mieszkańcom całego obszaru Zielonej Białołęki lepszy dostęp do kina i rozrywki na wysokim poziomie.Dzięki lokalizacji pokazów w okolicach ul. Długorzeczna (ul. Kobiałka), ul. Ruskowy Bród, ul. Truskawkowa, ul. Głębocka uzyskamy nowe "kulturalne" połączenia. Na rozległym terenie Zielonej Białołęki dostęp i kontakt z instytucjami kultury jest utrudniony. Kinołęka może służyć jako promocja istniejących na tym terenie instytucji kultury.Mieszkańcy nie tylko zobaczą filmy, ale także poznają sie lepiej. Jest potrzeba budowania wspólnoty, odkrywania tożsamości mieszkańców Białołęki i ich potencjału kulturalnego.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

1. Sprzęt

Zakup ekranu przenośnego - 20 000,00 zł

Rzutnik Full HD z obiektywami i odtwarzaczem - 40 000,00 zł

Nagłośnienie wraz z okablowaniem - 30 000,00 zł

2. Agregat "agregat prądotwórczy" wraz z paliwem - 5 800,00 zł

3. Wyposażenie (100 leżaków , 60 zł/szt ) - 6000,00 zł

4. Dwanaście pokazów plenerowych (składowe 1 pokazu: licencja, ZAIKS, 1000 zł/pokaz ) - 12 000,00 zł

5. Program i prace przygotowawcze m.in.. wypracowanie programu z mieszkańcami (składowe: narzędzie badawcze, wywiady, opracowanie programu, 1 osoba) - 5 000,00 zł

6. Promocja - druk plakatów i ulotek + usługa grafika - 2 000 zł

7. Osoba do obsługi pokazów, koordynacji z grupami mieszkańców, które będą wypracowywać projekt - (3190 zł / 2000 zł netto)dla osoby obsługującej 12 pokazów x 3 msc. - 9570 zł.

8. Ubezpieczenie - 300 zł

9. Transport wraz z rozładunkiem/załadunkiem - 7500 zł

RAZEM BRUTTO (23%VAT) - 138 170,00 zł


Całkowity koszt projektu: 138 170,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

koszty magazynowania w ramach istniejących magazynów


Całkowity koszt eksploatacji: 10 000,00 zł

Załączniki