Autor projektu - zmiany z 2017-01-23 09:06:23
Powrót do projektu

Nowe gry na konsole w Mediatece START-META

status: Zgłoszony


Projekt ma na celu dokupienie nowych tytułów gier na konsole do Mediateki START-META filii Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany. Mieści się na ul. Szegedyńskiej 13a. Otwarta od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00 w soboty od 10.00 do 16.00. Skorzystać mogą bezpłatnie wszyscy zarejestrowani mieszkańcy Polski.


Dzielnica

Bielany


Charakter projektu

Lokalny , Bielany


Lokalizacja projektu

ul. Szegedyńska 13a

Istotne informacje o lokalizacji

ul. Szegedyńska 13a Mediateka START-META filia Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

w aktualnych godzinach otwarcia biblioteki ( aktualnie pon-pt 9.00-19.00, soboty 10.00-16.00).

jest możliwość wypożyczenia bezpłatnie gier na konsole komputerowe zarówno na miejscu jak i do domu. Bezpłatnie mogą korzystać wszyscy zainteresowani mieszkańcy Warszawy po uprzednim zarejestrowaniu się w bibliotece.


Pełny opis projektu

W bibliotece tej można już wypożyczać bezpłatnie gry na konsole Wii, Xbox 360, Xbox One, Playstation 2, Playstation 3, Playstation 4. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogą na miejscu skorzystać z konsoli XBOX 360, Wii lub XBOX One. Jako, iż gry na konsole są drogie koszt jednej to między 100zł a 300 zł - to liczba dostępnych tytułów jest mała. W celu poszerzenia ilości dostępnych tytułów konieczne jest dokupienie nowych. Projekt pomoże kształtować logiczne myślenie wśród dzieci i młodzieży oraz pomoże kształtować postawy koleżeństwa i współpracy międzyludzkiej podczas spędzania w ten sposób wolnego czasu. Projekt przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzięki darmowemu dostępowi.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Mieszkańcy dzielnicy z przyjemnością i ciekawością korzystają ze zbiorów Mediateki START-META poszerzenie oferty zachęci do spędzania w inny sposób wolnego czasu. Projekt pomoże kształtować postawy koleżeńskie (korzystanie na miejscu) oraz wdroży w nowe technologie informatyczne.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zakup gier na najpopularniejsze konsole XBOX 360, XBOX ONE, PLAYSTATION 3, PLAYSTATION 4. Koszt jednej gry to ok. 200zł - projekt zakłada zakup ok.100 takowych gier - czyli koszt całego projektu to 20.000 zł


Całkowity koszt projektu: 20 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki