Autor projektu - zmiany z 2017-03-17 16:11:17
Powrót do projektu

Kreatywna świetlica

status: Zgłoszony


Świetlica w Szkole Podstawowej 114 - obszar Targówka Mieszkaniowego

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0536820887864
szerokość geograficzna: 52.2721622638643

Dzielnica

Targówek


Charakter projektu

Lokalny , Targówek


Lokalizacja projektu

Targówek Mieszkaniowy, Szkoła Podstawowa nr 114

Istotne informacje o lokalizacji

Projekt ma być realizowany na terenie Szkoły Podstawowej nr 114 w wolnych salach lekcyjnych w tygodniu lub jeżeli zajdzie taka potrzeba w soboty


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Dzieci od lat 7, mieszkające w naszej dzielnicy, zapisane na zajęcia. Powinny być utworzone stałe grupy bez rotacji dzieci. O przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń, będzie lista rezerwowa, w przypadku absencji na 3 kolejnych zajęciach bez usprawiedliwienia następuje wykreślenie z listy. Rodzice pozostawiają dzieci na terenie szkoły i wracają po zakończeniu zajęć.


Pełny opis projektu

Zajęcia skierowane są do dzieci od lat 7, mieszkających w naszej dzielnicy. Projekt może być realizowany w tygodniu po zakończeniu zajęć lekcyjnych lub w soboty, ważne jest by były dostępne sale do prowadzenia zajęć.

Wyposażenie zakupione do prowadzenia zajęć-stają się wyposażeniem szkoły (świetlicy) w której były prowadzone zajęcia. Szkoła też odpowiada za ich przechowywanie w trakcie trwania projektu. Po zakończeniu projektu zakupione materiały można wykorzystać do zajęć prowadzonych w szkole (świetlicy).

Osoby prowadzące zajęcia powinny posiadać wykształcenie pedagogiczne.odpowiednie uprawnienia i mieć doświadczenie w pracy dziećmi minimum 4 3 letnie.

Zajęcia gitary i szachów są prowadzone w oparciu o sprzęt zakupiony w poprzedniej edycji. W ramach projektu na 2018 tylko uzupełniamy braki, i kupujemy struny, kostki. Ale też dokupujemy 6 zestawów (gitara, pokrowiec, stojak, struny i kostki) Zajęcia trwają godzinę lekcyjną czyli 45 min. (są dostosowane do trybu pracy szkoły)

gitara zaawansowana po 2 h po 10 osób

gitara początkująca po 2 h Łącznie 4 grupy nauki na gitarze (zaawansowana i początkująca)

szachy 1 h po 10 osób

origami modułowe 1 h - zakup materiałów 5000 zł (papiery, pistolet do kleju, klej) do 15 osób

modelowanie balonów 1h - zakup materiałów 2000 (pompki i balony- różne ) do 15 osób

młody naukowiec grupy 12 osobowe, 2 h - zakup zestawu szkła laboratoryjnego ze sprzętem uzupełniającym do prowadzenia ćwiczeń i doświadczeń w szkolnej pracowni chemicznej, biologicznej i fizycznej, ekologicznej wraz z odczynnikami, wg uznania osoby prowadzącej zajęcia, przypuszczam, że nie wszystko uda się zebrać w parku i okolicy szkoły. Sugestia wyposażenia do zajęć "Młody naukowiec" w zajęciach bierze udział maksymalnie 12 uczniów (6 par), projekt zakłada 2 h lekcyjne- dwie różne grupy, dzieci starsze 1 grupa i młodsze 1 grupa. Tematyka musi być dostosowana do wieku i percepcji dziecka- to planuje prowadzący. Okulary ochronne i fartuchy- 24 szt dla dzieci+ dwa duże dla dorosłych (prowadzących) cd w załączniku.Promocja zajęć warsztatowych prowadzonych w ramach projektu na terenie dzielnicy.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Rozwijanie pasji i zainteresowań dzieci. Wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci. Wzbogacenie oferty zajęć prowadzonych na Targówku Mieszkaniowym bez konieczności dowozu dzieci do DK Świt, Zacisze czy w inne części miasta.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Bez opcji sobotniej i w czasie pracy szkoły -koszt z materiałami i wynagrodzeniem prowadzących- 62200 (w tym promocja 1500 )

wynagrodzenie pracownika obsługi (opcja sobotnia i po zamknięciu szkoły, świetlicy w tygodniu).

łącznie 9600

Promocja warsztatów 1500- druk plakatów i ich rozwieszanie.


Całkowity koszt projektu: 62 700,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • 1489160062_zalacznik_0_445_79734.xls
  • młody naukowiec.doc