Autor projektu - zmiany z 2017-03-10 13:59:10
Powrót do projektu

Po drugiej stronie kartki

status: Zgłoszony


Planujemy serię cyklicznych spotkań autorskich z polskimi pisarzami - autorami powieści, reportaży czy biografii. Wydarzenia mają się odbywać raz na 2 miesiące, w weekendy i być . Będą okazją do spotkania z najwybitniejszymi i najciekawszymi polskimi autorami. Dzięki temu mamy okazję sposobność być bliżej kultury. Podczas spotkań będzie możliwość poznać autorów i lepiej zrozumieć bohaterów książek.
Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.2239444255829
szerokość geograficzna: 52.2481550021895

Dzielnica

Wesoła


Charakter projektu

Lokalny , Wesoła


Lokalizacja projektu

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

(Biblioteka Główna)ul. 1. Praskiego Pułku 31

Istotne informacje o lokalizacji

Wydarzenia mogą odbywać się w Bibliotece Głównej.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • wszyscy zainteresowani

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Spotkania będą bezpłatne, dostępne dla każdego zainteresowanego, w każdym wieku. Proponujemy, aby wydarzenia odbywały się w godzinach popołudniowo-wieczornych, np. w weekendy, aby mogli wziąć w nich udział uczniowie szkół i osoby pracujące.


Pełny opis projektu

Naszym pomysłem jest organizacja cyklicznych spotkań autorskich w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Chcielibyśmy, aby spotkania odbywały się raz na 2 miesiące, czyli łącznie byłoby to 6 spotkań w ciągu roku. Zakładamy, że zapraszani będą autorzy książek zarówno dla osób młodych, jak i tych dla dorosłych, np. takich jak Dorota Terakowska, Elżbieta Cherezińska, Andrzej Sapkowski etc.

Podczas spotkania będzie możliwość bliższego poznania autora, wymiany poglądów i dyskusji. Ponad to wydarzenia poprowadzą specjalnie przygotowani do tego ludzieosoby. Sprawi to że spotkania przebiegną przyjemniej, dyskusja będzie płynniejsza, a uczestnicy dowiedzą się więcej.

O spotkaniach będzie łatwo się dowiedzieć z wydrukowanych na tę okoliczność plakatów.

Na pewno bardzo pozytywnie wpłynie to na popularność biblioteki i czytelnictwa wśród mieszkańców Wesołej.

Jako grupa inicjatorów projektu chcielibyśmy urozmaicić wypromować Bibliotekę, jako miejsce, w którym ludzie mogliby można czytać książki, prowadzić dyskusję, przychodzić na spotkania autorów ciekawych książek , oraz spędzić miło czas.
Uzasadnienie dla realizacji projektu

Spotkania będą interesującą nowością propozycją w życiu kulturalnym dzielnicy. Pomogą pokazać, że czytanie wcale nie musi być nudne. Pozwolą na rozwój kulturalny i intelektualny mieszkańców dzielnicy i uatrakcyjnią Wesołą. Zachęci Zachęcą do czytelnictwa młodzież i dorosłych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wynagrodzenie dla autora za jedno spotkanie to 1100 złotych, więc koszt autorów wynosi autorów łącznie za 6 spotkań to 6600

Proponujemy dodatkowo zatrudnienie osoby prowadzącej spotkanie , czego cena wyniesie (na podstawie własnych obliczeń) 250- koszt - 300,00 zł za jedno spotkanie.

Czyli za poprowadzenie 6 wydarzeń koszt wyniesie 1500- 1800 zł

Cena plakatów promujących poszczególne spotkania wynosi (według własnych obliczeń) 154 zł za 20 sztuk. Jako że spotkań ma być 6 łączny ich koszt to 924 zł. Średni koszt to około 9174

Koszt całkowity projektu - 9 324


Całkowity koszt projektu: 9 174324,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki