Autor projektu - zmiany z 2017-03-21 12:06:21
Powrót do projektu

Źródełka z wodą do picia

status: Zgłoszony


Źródełka wody pitnej dla spragnionych mieszkańców, ustawione w parkach i w pobliżu obiektów sportowych. Wybrane źródełka dostosowane również dla czworonogów lub do napełniania butelek.

Dzielnica

Ursynów


Charakter projektu

Lokalny , Ursynów


Lokalizacja projektu

1. Park R.Kozłowskiego w pobliżu drążków do street workingu

2. Łąka Olkówki w pobliżu boiska

3. Łąka Olkówki w pobliżu placu zabaw

4. Park JP2 niedaleko boiska i siłowni plenerowej

Istotne informacje o lokalizacji

Lokalizacja źródełek możliwie blisko podanych lokalizacji. Dokładne położenie uzależnione jest jednak jest od dostępu do rur wodociągowych wymaganych do przyłączenia wody


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zieleń miejska

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • zwierzęta

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Źródełka dostępne całą dobę dla każdego. Okres zimowy może wymagać (w zależności od głębokości umieszczenia zaworów pod ziemią) zamknięcia źródełka na czas zimy.


Pełny opis projektu

Źródełka wody do picia podłączone do miejskich wodociągów lub jeśli to możliwe do wodociągu polewaczkowego. Zdroje wyposażone są w studnie chłonną odprowadzającą nadmiar wody..Pomysł z powodzeniem realizowany w innych dzielnicach i miastach posiadających wysokiej jakości wodę. Taka właśnie woda płynie w warszawskich wodociągach - spełnia najwyższe standardy i można ją pić bez obaw. Źródełko może być wyposażone w ujęcie dla psa, a także w kranik do napełniania butelek i bidonów. Korzystać z niego mogą spacerowicze, biegacze i wszyscy spragnieni. Dzięki tym ujęciom możemy zredukować zużycie plastikowych butelek i przyczynić się do dbania o środowisko. Lokalizacja w parkach i bliskość obiektów sportowych zapewnią dostęp do chłodnej wody najbardziej spragnionym.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Źródełka zapewnią wodę pitną mieszkańcom i ich zwierzętom. Przyczynią się do zwiększenia przyjazności Ursynowa. Zwiększą dostępność do wody pitnej podczas upałów, co może wpłynąć na zmniejszenie przypadków udarów cieplnych, odwodnienia i zasłabnięć. Zmniejszą zużycie plastikowych butelek.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychCena

Koszt realizacji jednego źródełka z montażem wynosi około 18 tys. zł Cena przyłączenia do wodociągów to ok 150zł/m Cztery źródełka: 72tys Przyłączenie (przy założeniu odległości 15m/źródełko): 6000zł69612,03 zł brutto przy założeniu, że długości przyłącza wody nie przekroczy 25,00 mbCztery źródełka to koszt: 278448,12zł brutto


Całkowity koszt projektu: 78 000278 448,00 12

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszt może wahać się w zależności od zużycia wody przez mieszkańców. Ewentualna Do tego dochodzi koszt ewentualnej konserwacja i naprawynapraw.


Całkowity koszt eksploatacji: 6 8 000,00 zł

Załączniki

  • fontanna.jpg
  • fontanna2.jpg
  • RozmieszczenieZrodelek.jpg